Yüzdeki Benler Nasıl Yok Edilir?

Ücretsiz Muayene Formu


  Özellikle estetik kaygıya sahip olan bireylerin yüzlerindeki lekelerden yoğun bir şekilde kurtulmak istedikleri bilinmektedir. Ancak yüzdeki benler başta olmak üzere vücudumuzun herhangi bir yerinde bulunan benlerin yok edilebilmesi ancak doktor tedavisi sayesinde olmalıdır. Bu durumun aksi bizler için çok sayıda sakınca doğurabilir. Peki, her daim şikâyetçi olduğumuz ama çoğu zaman bize bir zararı olmayan yüzdeki benler nasıl oluşur? İşte Cevabı:

  Yüzdeki Benler Nasıl Oluşur?

  yuzdeki-benleri-alma

  Vücudumuzda birçok yerde çeşitli amaçlar için bulunan hücreler yer almaktadır. Bu hücreler normal bir vücutta cilt yüzeyine eşit miktarlarda dağılım gösterirler. Fakat bazı durumlarda bu hücrelerin dağılımında bazı sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu hücrelerin yapılarının bozulması halinde belirli noktalarda fazla toplanmalar olabilir. Yoğunlaştıkları bölgede ise kırmızı ya da benzer tonlarda benekler oluşturabilirler. İşte yüzdeki benler ve diğer benlerin oluşumu bu şekilde gerçekleşir. Bu doğuştan kaynaklanan ben oluşumuna örnektir. Sonradan oluşan benlerin bir kısmı ise güneş ve çeşitli kozmetik ürünler dolayısıyla oluşmaktadır. İşte bunların bazılarında özellikle büyükçe olanlarında kanserli hücreler bulunma riski bir hayli fazladır.  Bu tür benlerin hızlı bir şekilde alınması gerekmektedir. Peki, yüzdeki benler nasıl yok edilir? Bu konuda uzmanların önermiş olduğu iki farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlar:

  Buharlaştırma Yöntemi (Elektrokoter)

  Mazisi sadece birkaç yıla dayanmakta olan bu yöntem konunun uzmanı doktorlar tarafından en çok tercih edilen yöntemdir. Çoğu doktor kullanmasa bile bu yöntemi tavsiye etmektedir. Bu yöntem için geliştirilen elektrokoter cihazı cilt ile temas ettiği andan itibaren elektriği ısıya çevirecektir. Isınan yerde bulunan kabartı (ben) bir süre sonra buharlaşarak yok olacaktır. Kabarık durumda olan yer cildin normal olan alanıyla aynı seviyeye ulaştığında işlem bitirilmelidir. Aksi halde işlem yapılan alanda bir çukurlaşma olabilir. O herkesçe korkulan iz kalma durumu yaşanabilir.

  Radyo Frekans Yöntemi

  Radyo dalgalarının cilt üzerinde yüzeysel ısıtma olarak tabir edilen bir yöntemle kabarık şekilde duran bölgeye uygulanmasıyla yapılır. Buharlaştırma yöntemine benzer şekilde bu yöntemde de kabarık olan alanın buharlaşması söz konusudur. Bu sayede kabarık olan alan cildin normal alanıyla aynı seviyeye gelecektir. Bu andan itibaren benlerden tamamen kurtulmuş olacaksınız.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.