Yağ Kisti

Ücretsiz Muayene Formu


  İnsanların cildi 4 tabakadan meydana gelmektedir. Cildimizin en üst tabakası bizleri çeşitli dış etkenlere karşı korur. Ondan sonraki tabakada ise çeşitli sebeplerden dolayı kan, yağ ve pislik birikebilir. Bu tarz bir durum yaşandığı takdirde insanlarda estetik açıdan kötü bir görünüm oluşurken ciddi problemlerin ortaya çıkma ihtimali de vardır. Yağ kisti ise çeşitli sebeplerden dolayı bu katmanda oluşum göstermektedir. Bazı durumlarda yağ kistlerinin kendiliğinden geçtiği görülmektedir. Fakat kistin büyüklüğüne göre tedavi ettirilmesi ve araştırılması gerekmektedir.

  Kliniğimizde yağ kisti alım işlemlerini de yerine getiriyor. En gelişmiş yöntemleri kullanarak yerine getirdiğimiz bu işlemde genel anestezi gerekmemektedir. Sadece lokal anestezi altında yağ kisti kişinin vücudundan çok kolay bir şekilde çıkarılabilmektedir. Yağ kisti kişinin vücudundan küçük bir kesiden çıkarıldıktan sonra hiç iz bırakmayacak şekilde gizli dikiş ile dikilmektedir. Sebase kistler ise bu noktada bir kapsülün içerisinde cerrahi olarak çıkarılmaktadır. Kistlerin çıkarılmasının kolay işlemler olduğunu söyleyebiliriz. Kliniğimizde bu işlem hasta lokal anestezi altındayken yaklaşık olarak 10 dakika sürmektedir. Kistin bulunduğu bölge lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra 1 cm’den daha kısa olan bir kesi ile yağ dokusu çıkarılır. Yağ kisti alınan kişi aynı gün içerisinde hayatına devam edebilmektedir.

  Yağ Kisti Oluşmasının Nedenleri

  Herkesin cildinde yağ bezleri bulunur. Bulunan bu bezler bazı sebeplerden dolayı tıkanabilmektedir. Bu tıkanıklıktan sonra ise kişinin cildinin altında sarı renkli iltihap, irin veya yağ depolanır. Eğer apseli bir durum söz konusu ise akıntı da oluşmaktadır. Bu evrede tıbbı müdahale ile iyi bir bakım gerekmektedir. Aksi takdirde yağ kistinin büyüyerek çeşitli rahatsızlıklara sebep olma ihtimali vardır. İlk evrede cildin görünümünde kötü bir duruma sebep olacaktır.

  Yağ Kistinin Belirtileri Nelerdir?

  Yağ kistinden dolayı kişinin cildinin üst bölümü incelmeye başlayacaktır. Bu yüzden iltihaplanma ve akıntı oluşumu gibi durumlar ile karşı karşıya kalınabilir. Bu durum ilerlediği zaman risk oluşturacaktır ve mutlaka tedavi edilmesi gerekir.

  Yağ kistinin belirtilerine bakıldığı zaman en büyük belirtisinin kistten akıntı gelmesi olduğunu görüyoruz. Aynı zamanda kistin oluşmaya başlaması ve büyümesiyle beraber ağrı da hissedebilirsiniz. Bir süre sonra yağ kistinde kızarmalar, şişkinlik ve iltihaplanma görülecektir. Ek olarak kıl kökündeki şişlikler ile cilt yaralanmaları da önemli belirtileri arasında yer almaktadır. Yağ kisti alınma işlemleri kliniğimizde son derece steril bir ortamda gerçekleştirilmektedir. Uzman hekimlerimiz bu noktada gerekli olan bütün işlemleri yerine getirir.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.