Yağ Bezesi Neden Olur?

Ücretsiz Muayene Formu


  Yağ Bezesi Neden Olur? Olur olmadık yerde çıkan ve hem sağlıksal hem de estetik açıdan ciddi anlamda problem yaratan bu rahatsızlığın oluşum nedenlerini hastalar başta olmak üzere hemen herkes merak etmektedir. Yağ bezelerinin kısaca tanımını yapacak olursak deri ve alt kısımda kalan kasların arasında yağ hücrelerinin oluşturmuş olduğu bir tür kist diye tabir edilen oluşumdur. Kist deyince aklınıza olumsuz bir şey gelmesin. Bir kist olarak kabul edilen yağ bezeleri iyi huyludur. Daha doğrusu herhangi bir kist iyi huyluysa ona yağ bezesi denmektedir. Yağ bezesi neden olur? Sorusunu cevaplarken bir kist olduğunu göz ardı etmemek gerekir. Yağ bezeleri elle dokunduğunuzda hissedebileceğiniz ve belli bir oranda kayarak yer değiştiren kistlerdir. Ortalama büyüklükleri bezelye büyüklüğünden başlayıp el yumrusu büyüklüğüne kadar çıkabilmektedir. Yağ bezelerinin diğer bir adı da Lipom’dur.

  Yağ Bezesinin Sebep Olduğu Olumsuzluklar

  Yağ bezeleri oluşan hastalarda  en büyük şikayet herşeyin önüne geçen estetik kaygılardır. Çirkin görüntülere sebebiyet veren rahatsızlık ilerleyen süreçte şayet büyüme eğilimi gösterirse vücutta belirli yerlerde bulunan sinirlere baskı uygulamakta ve bu baskı sonrası ağrılar oluşmaktadır. Ve tabi ağrılar dışında görüntü olarak insanları rahatsız etmekte kişiler özellikle toplum içine çıktıklarında bu durumdan büyük rahatsızlık duymaktadırlar. Tüm bu olumsuzluklara karşın çok sayıda hasta yağ bezesi için doktora gitmekten çekinmekte ve bezelerin büyümesine izin vermektedir.  Climed Nişantaşı Tedavi merkezimize öyle hastalar gelmektedir ki yağ bezelerini seneler boyunca aldırmayıp neredeyse yumruktan daha bir top kadar büyüten hastaların olduğu bir gerçektir.

  Yağ Bezesi İçin Nasıl Bir Tedavi Yolu İzlenir?

  Yağ bezelerinden kurtulmak için günümüz modern teknolojisi geçmişte yapılan tüm eski usül ve geri kalmış tedavi yöntemlerini tamamen ortadan kaldıran bir tedavi imkanı sunmaktadır. Üstelik öyle büyük ameliyathaneler ve koca koca neşter vb. alet edevata hiç gerek yoktur. Klinik ortamında bir doktor ve bir asistan ile bezelerin bulunduğu yerlere önce lokal anestezi yapılarak ve sonrasında küçük keseler açılarak bezeler alınır. Ve keseler kapatılır. İz kalmaması için de lazerle müdahale yapılır. Bu sayede yağ bezelerinden tamamen kurtulabilirisiniz. Tedavinizi bu şekilde gerçekleştirirseniz şayet yağ bezelerinin tekrarlama ihtimali sıfıra iner.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.