Yağ Bezesi Nasıl Geçer?

Ücretsiz Muayene Formu


Yağ Bezesi Nasıl Geçer?

Sorumuzun cevabı, günümüz toplumlarının sıkça yaşamış oldığu bir rahatsızlığı ele alacağız. Ancak detaylara geçmeden evvel yağ bezesi hakkında kısa bir giriş bilgisi verelim. Yağ bezesi halkın bu hastalığa vermiş olduğu isimdir. Tıp dilinde ise “epidermal kist” olarak bilinir. Lipom olarak da ortaya çıkabilmektedirler. Cildimizin altında yaşanan yağ birikmelerinin ortaya çıkarmış olduğu ve genellikle iyi huylu olarak bilinen kitlelerdir. Beze olarak bilinen bu sorun vücudumuzun pek çok yerinde görülebilmektedir. Çoğunlukla kafa derisinde, gözaltlarında, sırt ve göğüs bölgesinde görülmektedir. Gözaltı yağ bezeleri hemen hemen her yaşta oluşmaktadır. Kafada yağ bezesi ise genellikle orta yaş grubunda ortaya çıkmaktadır. Yağ bezelerinin bazıları zaman içinde kendiliğinden yok olup gitmektedir. Ancak bazıları ise tam aksine bir durum sergileyerek zaman içinde giderek büyümektedir. Bu durumda ise yağ bezesi ameliyatı gündeme gelebilmektedir.

Yağ Bezesi Belirtileri

Yağ bezesi belirtilerine bakacak olursak onları çok kısa zaman içinde fark edebilirsiniz. Elinizle yapacağınız küçük bir temas durumunda bile cildinizin normal yüksekliğinde daha fazla bir yükselme olduğunu fark etmek mümkündür.

  • Cildiniz üzerinde ortaya çıkmaya başlayan bezeler yumuşaktırlar. Dışarıdan uygulanan küçücük bir basınçla dahi hareket ederler.
  • Oluşumlarına bakıldığında küçük olan yağ bezeleri 5 cm civarına kadar büyüyebilmektedirler.
  • Bazı yağ bezeleri ise oluştukları yerlerde çeşitli ağrılara sebep olurlar.

Yağ bezelerinin ağrılı durumlara neden olmasının en önemli sebebi ise içerisinde kan damarı olan bazı bezelerin sinirlere baskı uygulamasıdır. Bu yaşandığında ağrılı durumlar ortaya çıkabilmektedir. Böylesi durumlarda yapacağınız tek şey bu konuda uzman bir doktora görünmektir. Doktor tarafından gerekli tüm tetkikler yapıldıktan sonra sizin için bir tedavi olanı ortaya çıkarılacaktır.

Yağ Bezesi Aldırma

Yağ bezesi aldırma işleminin günümüz koşullarında artık çok mümkün olduğunu söyleyebiliriz. Yağ bezesi ameliyatı deyince aklınıza narkozla uyutmanın olduğu, günlerce müşahede altında kalmanızı gerektirecek durumlar gelmesin sakın. Kliniğimiz doktorları tarafından gerçekleştirilen ve yağ bezesi ameliyatından ziyade yağ bezesi aldırma operasyonu ismini verdiğimiz çalışmayla bezelerden, lipomlardan çok kısa süre içinde kurtulmanız mümkündür. Yağ bezesi aldırma işleminden hemen sonrasında kısa bir süre dinlenerek normal hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Yorum ekle

Biz Sizi Arayalım

Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Sağlığınız Bize Emanet

Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.