Yağ Bezesi Bitkisel Çözüm

Ücretsiz Muayene Formu


  Yağ Bezesi Bitkisel Çözüm ile yok edilebilecek bir rahatsızlık değildir. Türkiye’de modern tıbbın sağladığı faydanın yanı sıra özellikle Anadolu şehirlerinde alternatif tıp adı altında bir tedavi daha kullanılmaktadır. Alternatif tıbbın dayanağı bitkiler ve karışımlarından elde edilen kürlerdir. Genel olarak bakıldığında zaten pek çok ilacın içeriğinde çeşitli bitkilerin özü bulunmaktadır. Anadolu’da şifacılar tarafından hazırlanan bu bitkilerin çok sayıda hastalığı tedavi ettiği de doğrudur. Fakat yağ bezesi, kıl dönmesi, hemoroit, varis vb. hastalıklar bunun için uygun değildir. Dolayısıyla yağ bezesine bitkisel çözüm sağlamak mümkün değildir. Yağ bezesi için tedavi yöntemi tektir.

  Klasik Ameliyat

  Şayet tedavinizi bir devlet hastanesinde olacaksanız ve yağ bezeniz fazlasıyla büyük ve basit cerrahi müdahale ile alınamayacak bir yerdeyse bunun için anestezi olmanız gerekmektedir. Anestezi işlemlerinde narkoz verilerek hastalar uyutulur. Bu sırada solunum ihtiyaçlarını kendileri sağlayamayacakları için solunum cihazından destek alınması gerekir. Daha sonra yağ bezelerinin bulunduğu yerlerde kesikler açılarak içeriye doğru girilir. Yağ bezelerinin bağlarının olduğu doku, damar vs. varsa önce oralarla yağ bezelerinin bağlantısı kesilir. Sonra yavaşça vücut içerisinden herhangi bir damara zarar vermeden çıkarılır. Hastanın içi steril edildikten sonra dikiş atılarak kesiklerin tamamı kapatılır. Sonrasında de en az 1 gece hastanede müşahede altında kalmanız gerekecektir. Klasik ameliyattan sonra kesikler büyük olduğu için dikiş izleri kalabilir.

  Basit Cerrahi Operasyon

  Yağ bezesi bitkisel çözüm ile yok edilemeyeceğinden dolayı klasik ameliyat ya da kliniklerde yapılan basit cerrahi operasyonlar ile yok edilmektedir. Klasik ameliyatın detaylarından yukarıda bahsettik şimdi ise steril olan bir klinik ortamında gerçekleşen basit cerrahi operasyondan bahsedeceğiz. Eğer yağ bezeleriniz basit operasyonla alınabilecek kadar küçükse bunun için büyük ameliyatlara gerek yoktur. Bu durumda klinik şartlarında lokal anestezi yoluyla yalnızca yağ bezelerinin olduğu alanları uyuşturmak yeterlidir.

  Küçük kesecikler açılarak yap bezeleri buradan çıkarılır. Lazer cihazıyla da kesiklerin olduğu bölgeye dikiş işlevi görecek atışlar yapılır. Lazerin müdahalesi kesikleri yapıştırmaya yaramaktadır. İşlemin tamamlanması yağ bezelerinizin sayısına göre 30-60 dakika arasında değişmektedir. Operasyondan hemen sonra evinize ya da işinize geri dönebilirsiniz.

  2 yorumlar

  • sayin doktorum, benim siyatik siniri üzerinde bir yag bezesi olusumu var ve cok agrim var siyatik agrisi ayaklarima kadar vuruyor ne yapmaliyim.

   • Merhaba,

    Bu tür kitlelerin etrafa basısı özellikle bahsettiğiniz gibi bir sinir yakınındaysa çok daha ciddi ağrıya sebep olacaktır. Kitlenin lokal anesteziyle çıkarılmasının en iyi çözüm olacağını düşünerek kliniğimize müracaatınızı bekleriz.

    Geçmiş olsun…

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.