Yağ Bezesi Ağrı Yapar mı?

Ücretsiz Muayene Formu


  “Yağ Bezesi Ağrı Yapar mı?” sorusu oldukça merak edilen bir sorudur. Çünkü çoğu kişi vücutlarında ağrı yaşadığı zaman bunu vücudunun çeşitli yerlerinde ortaya çıkan yağ bezelerinden olduğunu düşünür. Durumu şöyle izah etmek daha doğru olacaktır. Vücudumuzda ortaya çıkan her tür ağrının yağ bezelerinden kaynaklandığını düşünmek yanlış bir algıdır. Fakat bu yağ bezelerinin ağrı yapmadığı anlamına gelmez. Evet, yağ bezeleri nadiren de olsa ağrılara sebep olur. Bunun en önemli sebebi; hepsi olmasa da bazı yağ bezelerinin direk sinirlerin olduğu bölgelerde oluşmasından kaynaklanmaktadır. Sinirler üzerinde hareket ettikçe ya da büyüme eğilimi gösterdikçe sinirlere dokunur ve yeri geldiğinde dayanılmaz ağrılara sebep olur.

  Ağrı Yapan Yağ Bezelerinin Alınması Şart!

  Yukarıda da ifade ettiğimiz gibi özellikle sinirlere yakın yerlerde ortaya çıkan yağ bezeleri şiddetli ağrılara sebep olmaktadır. En kötüsü de büyüme eğilimi içinde olan yağ bezelerinin büyüdükçe bu baskıyı artırması ve ağrının ara sıra değil sürekli hale gelmesidir. İşte bu yüzden ağrı yapmakta olan yağ bezelerinin alınması şarttır. Yaşanan bu durum zaman içinde sinirleri yıpratarak hiçsizleştirebilir. Bu yüzden fazla bekletmeden yağ bezelerinizi aldırmanız gerekir.

  Yağ Bezesi Aldırma İşlemi

  Yağ Bezesi Aldırma İşlemi için öncelikle herhangi bir sağlık kuruluşunda genel cerrahi servisine gitmeniz gerekmektedir. Doktor muayenesi sonrasında yağ bezelerinin alınması için bir cerrahi müdahale söz konusu olacaktır. Bu cerrahi müdahalede işlem şu şekilde gerçekleşecektir:

  • Önce yağ bezelerinin olduğu yerler lokal anestezi yoluyla uyuşturulur,
  • Uyuştuktan tam olarak emin olunduktan sonra minimum ebatlarda kesecikler açılır,
  • Keselerin arasından yağ bezelerinin sabit oldukları yerlerden bağlantılarının koparılması sağlandıktan sonra bezeler dışarı çıkarılır.
  • Bu işlem sonrasında büyük kesecikler için dikiş gerekebilir. Şayet işlemi özel hastane ya da klinikte yaptırıyorsanız lazer yöntemiyle de kesiklerin sabitlenmesi sağlanabilir.
  • Tüm bu işler tamamlandıktan sonra eğer dikişleriniz varsa birkaç gün sonra dikişlerinizi aldırabilirsiniz.

  Yağ bezelerinin tedavisi için krem, jel ya da çeşitli karışımlardan elde edilen bitkisel kürler herhangi bir işe yaramamaktadır. Bu tür sağlık sorunları için tedaviyi her zaman modern tıpta aramalısınız. Bu gibi ağrı kesici özelliği olduğu söylenen ve aynı zamanda tedavi edici özellikte krem v.b karışımlara itibar etmemelisiniz.

   

  7 yorumlar

  • Hocam sag omuzumun orda sivilce buyuklugunde siskinlik var ellediyimde sert bir cisim neypmam gerekiyr 3 ay once fark ettim sizce kutu birsrymi

  • Merhaba göbeğimin 4-5 karış solunda yağ bezesi var ultrasyonda bakıldıktan sonra lipom denildi. Ve ağrı yapıyor ne yapmalıyım saygılar

   • Lipom tedavisi kliniğimizde yapılmaktadır. Yarım saat gibi bir sürede tamamen kurtulmuş olursunuz. 0 553 665 64 02 bu numaradan randevu oluşturabilirsiniz.

  • Merhaba göğüsümün alt kısımda yağ bezesi çıktı .ultrason çektirdim çok şükür bir sorun yok,ağrı yapıyor bazen mideme bile baskı yapıyor.midem de şişlik hissine kapılıyorum.ne yapmalıyım.

   • Dilek hanım, ameliyatsız olarak yağ bezesi alınabilir. İletişim için: 0 553 665 64 02

  • Whatsapp numaralarımızdan bize fotoğraf atarsanız daha net bir şey söyleyebiliriz.
   0553 665 64 02

  • Merhaba benim dedemjn ayağı hem şişmiş hemde bacak kısmında morarma var acaba lipom mudur?

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.