Varis Tedavisinden Sonra ilk 20 Gün Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Ücretsiz Muayene Formu


  Varis tedavi yönteminde, öncelik vermeniz gereken konular değişmektedir. Ameliyatsız yöntem olarak bilinen ve kliniklerimizde uygulanmakta olan Radyofrekans, sklerotereapi, lazerle varis tedavisi gibi yöntemlerde işlem sonrasında herhangi bir bandaj ya da pansuman gerektirecek bir durum olmamaktadır. Bu yüzden suya girmeniz ya da duş almanız yasak değildir. Doktorunuzun belirttiği süre içerisinde, çok sıcak su ve aşırı güneşe dikkat etmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda, bazen basınçlı varis çorabı kullanımı tavsiye edilmektedir. En önemli noktalardan biri de, işlem sonrası ilk üç gündür. Normal şartlar altında yöntemlerin hepsi ağrısız, sızısız şekilde olduğu için herhangi bir sorunla karşılaşma durumu pek söz konusu değil. Fakat yine de ağrı veya bölgede sızlama olduğunu düşünüyorsanız, doktorunuzun tavsiyesi ile ilk 3 gün için ilaç kullanabilirsiniz.

  Varis tedavisi olduktan sonra tatile çıkabilir miyim?
  Varis; daha çok bacak bölgesinde görülen, bilhassa 50 yaş üzerinde gözlemlenen bir damar rahatsızlığıdır. Birçok kişide görülebilen bu rahatsızlığın, temelde birçok belirtisi ve nedeni bulunmaktadır. Varisli bölgenin durumu, damarların kalınlığı ve genişliği gibi kriterlere bakılarak uygun varis tedavi yöntemi tercih edilmektedir. Lazerle, radyo dalgalarıyla, buharla, skleroterapi ve benzer birçok cerrahi işlem gerektirmeyen yöntemle tedavi olabiliyorsunuz. Varis tedavisinde, uzun süredir cerrahi işlem kullanılmamaktadır. Bununla beraber radyofrekans, skleroterapi gibi son teknoloji çareler de bulunmaktadır. Tercih ettiğiniz bu yöntemlere göre, varis tedavi sonrası dikkat etmeniz gereken konular değişebilir. Ameliyatsız bu yöntemlerde herhangi bir kesik, acı, iz olmuyor. Aynı zamanda, bölgeyi ilk birkaç gün doktorunuzun tavsiye ettiği şekilde, aşırı güneşten ve sıcak sudan uzak tutmanız gerekiyor.

  Cerrahi işlem gerektirmeyen varis tedavi yöntemleri
  Öncelikle varis tedavisi ve tespiti için kalp ve damar hastalıkları uzmanına danışmanız gerekmektedir. Bu alan kapsamına dahil olan ve varis konusunda uzman branş olan, fleboloji doktorlarına da danışabilirsiniz. Günümüzde; varis için uygulanan birçok yöntem artık cerrahi bir işlem gerektirmemektedir. Yani, herhangi bir kesik ya da bandaj işlemi olmadan tedavinizi tamamlayabilmektesiniz.

  Lazerle tedavi yöntemi; çok daha uzun süredir kullanılan ve daha çok kılcal damar varislerinde kullanılan bir yöntemdir.
  Skleroterapi ise; Köpük veya sıvı madde ile hazırlanabilen bir iğneli tedavi yöntemidir. Kısa sürede olumlu etkisini gösterdiği için, popüler gelişmiş bir yöntem olduğunu söylemek mümkün.
  Radyofrekans yöntemi ise; İsminden de anlayabileceğiniz üzere, radyo dalgalarıyla yapılan bir tedavi yöntemidir. Hem kılcal damarlar hem de orta boy damarlar için ideal bir yöntemdir.

  Varis tedavisi kaç seans uygulanmalıdır?
  Tüm ameliyatsız varis tedavi yöntemleri, ilk seanstan itibaren gözle görülür fark yaratmayı hedeflemektedir. İşlem öncesinde zaten doppler US ile bir tarama yapılmaktadır. Varis tedavisi gerektiren bölgeler için, ortalama 30 dakikalık bir işlem uygulanmaktadır. Radyofrekans, skleroterapi gibi yöntemlerde ilk uygulamada iyi sonuçlar alınmaktadır. Uzun vadede de uygulama yapılan bölge kendi haline dönecektir. Fakat daha ciddi durumlarda ve özellikle lazer yöntemlerinde 1-6 seans arasında bir süre tanınmaktadır.

  Ücretsiz Muayene İmkanı
  Alanında uzman Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı doktorlarımız eşliğinde kliniklerimizde hastalarımıza ücretsiz muayene imkanı sağlamaktayız. Kliniğimizde, SGK ile anlamamız olmamasına rağmen SGK’lı hastalarımıza %50 indirim uygulanmaktadır.

  Sağlıklı günler dileriz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.