Varis Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu  Varis köpük (skleroterapi) tedavisi

  Köpükle varis tedavisi yöntemi halk arasında iğneli tedavi olarak bilinmektedir. Yöntem çok ince bir iğne yardımı ile gerçekleşmektedir. Buradaki köpük sklerozan (varis ilacı) madde ile havanın karışımından elde edilmektedir. Köpük, üçlü musluk adında bir parçadan ilaç + havanın verilmesi ile meydana gelmektedir. Bu yöntem ‘Kılcal varis’ dışındaki tüm varis hastalıklarına uygulanabilen bir tedavi yöntemidir.  Varis ameliyatlarında sadece büyük damarlar alınabilirken, köpükle varis tedavisinde 1mm’den 25mm kalınlığındaki damarlar, varisli olan ya da gelecekte varis şekline dönüşme ihtimali olan tüm toplardamarlar yok edilir.  Radyo frekansla varis tedavisi

  Radyofrekansla varis tedavisi ise, Türkiye’de lazerden çok daha öncesinde kullanılmaktaydı. Şimdi ise geliştirilen yeni radyo frekans uygulamaları tekrardan bu radyo frekansla tedaviyi gözde bir hale getirdi. İşlem olarak lazerle hemen hemen aynı özelliklere sahip olan radyo frekansla varis tedavisinde tek fark radyo dalgalarının kullanılmasıdır. Lazerde cilt üzerine uygulanan ışınlar ısınmaya başlayarak tahrip ederken radyo frekansla varis tedavisinde ise, cihazdan gönderilen radyo dalgaları cilt üzerinde ısınmaya başlayarak damarları tahrip etmektedir. Lazer uygulaması kılcal ve çok küçük seviyeli kullanılırken radyo frekansla varis tedavisi ise orta ve büyük seviyeli varisler için tedavi sağlamaktadır.

  Lazerle varis tedavisi

  Lazerle varis tedavisi, yalnızca kılcal damarların tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Ve cilt üzerinden uygulanmaktadır. Lazerle varis tedavisinde amaçlanan durum; hastalıklı genişlemiş damarların yüksek ısı ile büzüştürülerek bir çeşit tahribat yaratmaktır. Ancak başta da belirttiğimiz gibi sadece kılcal damarların tedavisinde başarı sağlamaktadır. Daha orta ve kalın diye nitelendirdiğimiz damarlar için yine kliniğimizde uygulanabilen radyo frekans ve köpük skleroterapi tedavisi olarak bilinen skleroterapi kullanılmaktadır. Türkiye’de ortalama 10-15 yıllık bir geçmişe sahip olan lazer varis tedavisi pek çok hastada başarı göstermiştir.

  Ameliyatsız Varis Tedavisinin, Ameliyatlı Varis Tedavisinden Farkları

  Ameliyatsız varis tedavi yöntemleri, varis hastalarına adeta umut oldu. İşte, ameliyatın zahmetli aşamalarından korkan ve tedaviye yanaşmayan hastaların tedavi sürecini hızlandıracak olan ameliyatsız varis tedavisi ile ameliyatlı varis tedavisi arasındaki farkları:

   • Ameliyattan sonra ameliyat edilen bölgede iz kalması hastaların en büyük korkusudur. Ameliyatsız varis tedavisi iz kalma endişesini ortadan kaldırmaktadır. Ameliyat ise her zaman iz kalma riskini taşır.
   • Ameliyat olduktan sonra hastanın bir süre istirahat etmesi gerekir fakat ameliyatsız müdahaleden sonra hasta aynı gün hayatına devam edebilir.
   • Ameliyatsız varis tedavisi için, klinik ortamı yeterlidir. Fakat ameliyatlı operasyonda ameliyathane koşullarının oluşturulması şarttır.
   • Ameliyatlı tedavide hastaya acı hissetmemesi için anestezi uygulanır Ameliyatsız varis tedavisinde ise anesteziye ihtiyaç duyulmaz.

   

  • Varis hastalığı her yaş grubunun sorunu olabilir. Ameliyat için belirli bir yaşı beklemek gerekir. Fakat ameliyatsız tedavide yaş sınırı yoktur. Kliniğimizde ameliyatsız varis tedavisi uygulaması yapılmaktadır. Kliniğimiz, 30 yıllık bir deneyim, birikimi ve modern tedavi yöntemleri ile Kalp ve Damar Cerrahı alanında sayısız başarılı operasyona imza atmıştır.

   

  Varis hastalığının başlıca belirtileri:

  • Kaşınma
  • Bacaklarda şişlik / sertleşme
  • Ağrı,
  • Kramp,
  • Parmaklarda uyuşma,
  • Ciltte renk değişikliği
  • Damarların cilt dışına taşması
  • Bacaklarda aniden ortaya çıkan kanama

  Varis tedavi fiyatları:

  Varis tedavi fiyatlarını öğrenebilmeniz için kalp damar cerrahi uzmanı doktoruna görünmeniz şarttır. Kliniklerimizde tamamıyla ücretsiz muayene imkanı mevcuttur. Bizzat kalp damar cerrahi uzmanı doktorlarımız tarafından muayene edilirsiniz ve gerek halinde ücretsiz doppler us çekimi de yapılır. Böylelikle hastamızın durumuna en uygun tedavi yöntemi veya yöntemleri belirlenmiş olur. Bu tedavi yöntemleri belirlendikten sonra size yansıyacak tedavi maliyeti de net olarak bizzat muayenenizi yapan doktor tarafından size söylenir. Ücretsiz muayene için gelme imkanı olmayan hastalarımız whatsapp  0533 168 49 50 hattımız üzerinden tüm varisli bölgelerin resimlerini ve mümkünse doppler sonucunu göndererekte tedavi fiyatlarıyla ilgili kapsamlı bilgi edinebilirler.

  Ücretsiz Muayene İmkanı Bulacaksınız

  Kliniklerimizde tüm hastalarına ücretsiz muayene hizmeti sunmaktadır. Yani sigortanız olsa da olmasa da hiçbir şekilde gelen hastalardan muayene ücreti alınmamaktadır. SGK ile herhangi bir anlaşmamız olmamasına rağmen, SGK’lı hastalara %50 indirim uygulanmaktadır.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.