Varis Tedavisi İçin En Etkili Yöntem Hangisidir ?

Bacaktaki toplardamarlar, genişleme sonucu kanı kalbe geri götürme fonksiyonlarını kısmen yitirir. Bunun sonucunda oluşan kanın birikmesiyle, toplardamarlar kıvrımlaşarak şişer ve ciltten kabarık görünümlü bir hale gelir. Kabarık hale gelen bu oluşuma varis denir.

Varis tedavisinde amaç; Damarın iç yüzeyinin yakılmasıdır. Bu işlem büyük damarlarda lazer ya da buhar enerjisiyle yapılabileceği gibi küçük damarlarda köpük skleroterapideki gibi kimyasal yolla da yapılabilir. Varis tedavisi 3 yöntemle yapılmaktadır.

Köpükle Tedavi

Köpükle tedavi varisin tamamlayıcı tedavisi olarak ince kılcal damarlarda etkilidir. Ultrason ile toplardamara ince bir iğne yerleştirilir ve bu iğneden verilen ilaçla varisli damarın iç yüzeyinin kimyasal olarak yakılması ve kapanması sağlanır. 

  Ücretsiz Muayene Fırsatı

  Ücretsiz muayene olmak için formu doldurmanız yeterlidir.


  Radyofrekans Yöntemiyle Varis Tedavisi

  Buradaki asıl amaç, hiçbir kesi ya da cerrahi operasyon gerçekleştirmeden, hastayı herhangi bir şekilde narkoz gibi maddelerle uyutmadan, ağrısız ve acısız bir şekilde varisli damarın ölmesini sağlamaktır. Bacaktaki varisli damara ince bir iğne yardımıyla girilerek ve varisli damarın içerisine ısı işlemi uygulanarak varisli damarın eritilmesi amaçlanır. Isı işlemine maruz kalan damar yavaş yavaş kendi içerisinde büzülmeye ve küçülmeye başlar ardından da vücut damarın geri kalan kısımlarının emilmesini sağlar. Kliniklerimizde en etkili varis tedavi yöntemlerinden birisi de Radyofrekans Yöntemidir.

   Ücretsiz Muayene Fırsatı

   Ücretsiz muayene olmak için formu doldurmanız yeterlidir.


   Lazerle Varis Tedavisi

    Tedavide müdahale varis oluşumuna neden olan toplardamara yapılır. Kalan varislere köpük skleroterapi uygulanır. Böylece varisin yeni bir beslenme yolu bulmasına engel olunur. Lazer ile tedavi sonrasında komplikasyonlar görülebilir, bu yüzden daha çok tercih edilen yöntem Köpük Skleroterapi ya da ince damarlar için Mikro Skleroterapidir.

   Varis Oluşumunun Nedenleri Nelerdir?

   Varis oluşumunun en önemli nedeni genetik yatkınlıktır. Bunun yanı sıra kilo, gebelik, bacak bacak üstüne atarak oturmak, halter gibi ağırlık kaldırılan sporlarla uğaşmak, hareketsiz yaşam sürmek, sürekli ayakta durarak çalışmak varis yapan en önemli etkenlerdir.

   Varis Hastalığında Varis Çorabı Kullanmak Gerekir midir?

   Varis hastalarının ilk olarak şikayetlerini azaltmak yerine hastalığın iyileşmesi için adım atması gerekmektedir. Kapakçık kaynaklı oluşan varislerde varis çorabının herhangi bir etkisi olmaz. Bu nedenle varis çorabı hastalığın tedavisinde iyi bir seçenek değildir. Yalnızca damara yapmış olduğu basınç sayesinde damarların toplanmasına ve ağrı, kaşıntı gibi şikayetlerin azalmasına yardımcı olmaktadır. Ancak hastalığın tedavisi yönünde herhangi bir etkisi bulunmamasının yanı sıra ortadan kalmasını da sağlamamaktadır.

    Ücretsiz Muayene Fırsatı

    Ücretsiz muayene olmak için formu doldurmanız yeterlidir.


    Varis Hastalığının Belirtileri Nelerdir?

    • Bacaklarda Kaşınma
    • Bacaklarda şişlik / sertleşme
    • Ağrı,
    • Kramp,
    • Parmaklarda uyuşma,
    • Ciltte renk değişikliği
    • Damarların cilt dışına taşması
    • Bacaklarda aniden ortaya çıkan kanama

    Varis tedavi fiyatları ve Ücretsiz Muayene İmkanı

    Varis tedavi fiyatlarını öğrenebilmeniz için doktora görünmeniz şarttır. Yaşamakta olduğunuz sorunun hangi aşamada olduğunu ve size hangi tedavinin (skleroterapi, lazer, radyofrekans) daha uygun olacağının kararını ancak doktorlar verebilir. Dolayısıyla varis tedavisi fiyatları da buna göre şekillenecektir. Ücretsiz muayene olmak için kliniklerimizi arayarak randevu oluşturabilirsiniz.

     Ücretsiz Muayene Fırsatı

     Ücretsiz muayene olmak için formu doldurmanız yeterlidir.


     55 yorumlar

     • Merhaba doktor bey ben daha önce varis tedavisi İcin doktora gittim bana senin tedavin yok dedi benim bacağımdaki varis ana damarmiş ben cok rahatsız oluyorum hem görüntüden hemde yayılması heryerde kılcal damarım cıkıyo bana nasıl yardımcı olabilirsiniz

      • Tedavisi olmayan bir varis mümkün değildir. Sadece sizin varisinize uygun tedavi yontemi görüşünü aldığınız doktorunuzda mevcut olmayabilir.Dilerseniz tamamiyle ücretsiz muayene randevusu oluşturalım ve bizzat kalp ve damar cerrahisi uzmani veya profesörü doktorlarimizla görüştürelim

     • Hayırlı geceler benim iki bacağımdada varıs var arada bir ağrı oluyor vede kaşınıyor çok rahatsiz edici bir durum varisin kesin tedavisi varmı tekrarlamamak şartıyla bide benimde işim ayakta malesef gelebilme imkanim olursa gelirim fakat gelemezsem resim atsam olurmu

      • Tabi tüm varisli ve problemli bölgelerinizin resimlerini 0533 168 49 50 Whatsapp hattimizdan gönderebilir misiniz ?

     • Merabalar benim her iki bacagimda varis var banada ameliyat dediler ama ben ameliyat olmak istemiyorum yeriniz nerde bende size gelebilirim bu arada bisey sirabilirmiyim ben killarim icin epilasyon gidicektim ama varislerim cikti bikini bolgesi ile koltuk altini epilasyon yaptirsam bi sikinti olurmu

      • Kliniğimiz sabah 9 akşam 6 arasında hizmet vermektedir. Nişantaşı ve Kadıköyde olmak üzere 2 şubemiz bulunmaktadır.

     • İyi ğünler bendeki varisin ana damara sıçradığını ve tedavisinin olmadığını söylediler doğrumudur kılçal damardakileri amaliyat yaparız dediler

      • Tedavisi mümkün olucağı kanaatindeyiz ancak tüm tetkik,tahlil ve Doppler raporunuzla birlikte muayeneye gelmeniz mümkün müdür ?

     • merhaba doktor bey benim sorunum ters akim döpler çektirdim. Ama daha önce de ben köpük tedavisi de oldum ama 1 sene sonra tekrar çıktı tabii başka yerlerden ve daha fazla çok rahatsız oluyorum ameliyat dediler sizce çözüm olurmu yine tekrarlarmı

      • Ameliyatsız tedavi edilebilir diye düşünüyoruz. Dilerseniz ücretsiz muayene randevusu oluşturalım kalp damar cerrahisi uzmanımız tarafından muayenenizi olun. Sizler için daha sağlıklı bilgiyi direkt olarak doktorumuzdan öğrenebilirsiniz. Ücretsiz muayene için 0532 168 49 50 nolu WhastApp hattımızdan talep edebilirsiniz.

     • Bende her iki bacagimda varis var hem kılcal hemde damarlar kalın olarak yıllar önce doğum esnasında bu konu icin dr gittim annende babanda varmı diye sordular var dedim biz sana tedavi yapsakda tekrar olur dediler ve öyle kaldı .herkez soğuk sudan bahsediyor bende yazın denize girip sıcak kumda kaldığı zaman rahatlıyorum yaptığım yanlışmı annemin varisler hep yumru yumru oldu bende öyle olurum diye korkuyorum

      • Merhaba Safinaz hanım öncelikle geçmiş olsun. Soğuk su tedavisi sadece ağrılarınızı dindirir ama zamanla bu da çözüm olmayacaktır. Köpükle varis tedavisi hem kılcal damarlarda hem de normal damarlarda etkilidir. İsterseniz buyrun gelin ücretsiz muayene edelim doktorumuzdan direkt olarak bilgi alın.

     • Mraba benim de varis bacaklarının dışında çok çirkin bir görüntü veriyor aldırsam yineden olurmuş ben avrupa yakssındayım yolum uzak kaç defa gidip geliniyor bir de kesin çözümmü acaba teşekkür ederim

      • Uyguladığımız ameliyatsız tedaviler ile çirkin görüntülerden kurtulabilirsiniz. İstanbul avrupa yakasında 2 anadolu yakasında 1 adet şubemiz bulunmaktadır. Tedavi öncesi ücretsiz muayene fırsatı ile sizlere tedavi hakkında kalp damar cerrahi uzmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz. Ücretsiz muayene randevusu almak için 0532 168 49 50 nolu WhastApp hattından ya da 0212 659 99 99 nolu telefonu arayarak randevu alabilirsiniz.

      • Muthemelen uzun süredir vardır, ancak siz ağrılarını yeni hissettiğinz için yeni başladığını düşünüyorsünüzdür çünkü bir anda varis oluşumu gerçekleşmez. İsterseniz gelip ücretsiz muayene olabilirsiniz. Muayene sonrası en uygun tedavi yöntemini ve ücretlendirmeyi öğrenebilirsiniz. Ücretsiz muayene randevusu almak için 0532 168 49 50 nolu WhastApp hattından ya da 0212 659 99 99 nolu telefonu arayarak randevu alabilirsiniz.

     • Merhaba ben 58 yaşındayım benim bacaklarımda damar kıvrılıp ağrı yapıyor soğuk suyla yıkayıp yattığım zaman kıvrılan damar kayboluyor ve rahat yatabiliyorum sizce varismi

      • Kesinlikle varis sorununuz var soğuk kompres uyguladığınız için ağrıyı ortadan kaldırıyorsunuz. Yaptığınız köklü bir çözüm değil. Eğer ömürboyu bu sorundan kurtulmak isterseniz buyrun gelin ücretsiz muayene olabilirsiniz. Ücretsiz muayene randevusu almak için 0532 168 49 50 nolu WhastApp hattından ya da 0212 659 99 99 nolu telefonu arayarak randevu alabilirsiniz.

     • Benimde varisim var işim ayakta durmayı gerektiriyor gelme olanağım zor fotoğrafla teşhis koyabilirmisiniz

      • Tabiki Nilgün hanım. Varislerinizin resimlerini 0533 168 49 50 nolu Whatsapp hattımızdan gönderebilirsiniz.

     • Merhaba mustafa bey benim bacağımda ana damarda tıkanıklık var bir kaç doktora gittim varis çorabindan başka bir tedavisi olmadığını ameliyat olursam sakat kalabilecegimi söylediler sizce bir tedavisi varmi acaba

      • Ameliyatsiz tedavisi mümkün olabilir ancak muayene edip değerlendirilmesi gerekmektedir ya buyrun gelin tamamiyle ücretsiz muayene edelim ya da varisli bölgelerinizin resimlerini 0533 168 49 50 nolu Whatsapp hattımızdan gönderebilirsiniz.

     • Merhaba benimde sol bacağımda varis var ameliyat olmam gerektiğini söyledi dr. Ameliyatı kasıktan ve diz altından telle girip varisli damarları çıkaracaklar ve hepsine müdahale edemeyeceğini bir kaç damarında kalacağını söyledi ve ilerde yine varis olabilir dedi ben ameliyatsız kesin çözüm varmı ayak bileğimde ağrı oluyor bacağım ağrıyor ameliyat olmak istemiyorum bana bukonuda yardımcı olmanızı rica ediyorum. İnternet ten varison adında bir krem aldım faydası olurmu kullanabilirmiyim.

      • Ameliyat olmanıza gerek yok ayrıca kullanıcağınız hiçbir ilaç veya krem tedavi edici olmaz. Ameliyatsız tedavi yöntemleriyle kolaylıkla kurtulabilirsiniz.O nedenle 0212 265 99 99 numaramizdan arayip ücretsiz muayene randevusu oluşturursaniz cok daha sağlıklı ve doğru bilgiler verebiliriz sizlere.

     • Merhaba.benimde sol ayağımda varis var.ama ağrısı rahatsız ediyor tedaviden sonra ağrılar gidecekmi???bende tedavi için gelebilir miyim.yabanciyim eğer elinizden geldiğince yardım edin lütfen.agrilardan kurtulim.

      • Tabikide gelebilirsiniz efendim yabancı olmanızın hiçbir mahsuru veya dezavantajı yoktur ücretsiz muayene randevusu için 0212 265 99 99 dan bizlere ulaşabilirsiniz

      • Ücretsiz muayene sonrasında net olarak soylenir dilerseniz 0533 168 49 50 Whatsapp hattımızdan iletişime geçebilirsiniz

     • Selamun aleyküm benim yaşım 41 ve her iki ayağımdada varis var ve yaptığım iş ayakta durmamı gerektiriyor özellikle ayakta dururken damarlar daha belirgin oluyor,yatıp veya oturduğum vakit belirginlik azalıyor,ist Silivri’de oturuyorum muayene için gelmem sıkıntı olucağandan waadsabtan Fotoğrafla teşhis koyma imkanı varmı şimdiden teşekkürler

      • Merhabalar Mustafa bey 0553 665 64 02 Whatsapp hattımızdan resimlerini göndermeniz mümkündür.

     • Merhaba
      Bn 56 yaşındayım.30 yıldır derin venözüm var 1995 ten beridir comadin ve daflon vb içiyorum doktor kronik ülser olmuş dedi şimdide ayaklarımın üstü ağrıyor çok yol yürüyemiyorum teşekkür ederim

      • Merhabalar Fatma hanım mutlaka kalp ve damar cerrahisi uzmanına muayene olup kronikleşmiş ülserle ilgili prp gibi modern tedavi yöntemlerine başvurmanızı tavsiye ederiz. Detaylı bilgi icin :0533 168 49 50 ve 0212 265 99 99 dan bizlere ulaşabilirsiniz.

     • Merhabalar ben 7 yıl önce Radyofrekans la Varis tedavisi gördüm 1 yıl sonra tekrarladı. Ve görüntüsü beni rahatsız. Ediyor😅

      • Hiç problem değil efendim tedavisi mümkün dilerseniz buyrun gelin tamamiyle ücretsiz muayene edelim. Randevu için 0212 265 99 99 ve 0553 665 64 02 den bizlere ulşabilirsiniz

     • İyi akşamlar ben bi sene önce varis ameliyatı oldum ama hiç bir faydası olmadı şimdi bacağım daha kötü oldu diyebilirim

      • Aneliyat zaten tavsiye etmemekteyiz. Ameliyatsız kolayca tedavi olabilmeniz mümkün

       • Benimde varislerim ameliyatlık dediler ayrıca kasıkta kaçak varmış şu an için beklemedeyim ama ağrılarım çok korkuyorum ameliyattan açıkçası kasıktaki kaçağın ameliyat dışında başka bir tedavi yöntemi varmı acaba🙏

        • Ameliyatsız tedavi edilebilinir.Ameliyat dışında birçok tedavi yöntemi var.Öncelikle ücretsiz muayene edelim sonrasinda bilgilemdirelim. İrtibat için 0212 265 99 99

     • Merhaba ben akromagali hastasıyım 45 sene satış elemanlğı yaptım tabiki devamlı ayakta durmaktan kılcal ve kalın varisler oluştu etek giymeye utanır haldeyim 1.sorum şu an emekliyim emeklilik gecerlimi 2.sorum benim gibi hastalara tedavi uygulanıyormu ve bende bakırköyde oturuyorum şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekür ederim iyi günleriniz olsun bu arada 57 yaşındayım

      • Kesinlikle kolaylikla tedavi olabilirsiniz. Bakirkoy kliniğimizden ücretsiz muayene randevusu oluşturmak icin 0212 574 25 25 numaradan irtibata geçebilirsiniz

     • Baxaklarımda asırı varıs var bır hasdanede 2 ay ugne tedavısı gordum ıgne tedavıye yanıt vermedı doktorum kopuk tedavısı onerdı ama muayyene hanesıne ğelmemı ısdedı ama ucret cok yuksek gıdemedım yaedımcı olun bana

      • Köpük tedavisi size muhtemelen çok uygun olucaktır ancak Türkiye’nin neresine giderseniz gidin bir maliyetle karşılaşırsınız çok özel ithal ilaclarla yapilan bir tedavidir o nedenle dilerseniz size ücretsiz muayene randevusu olusturalim ve o şekilde yardımcı olalım

      • Merhaba sultan hanım. Whatsapp destek hattımız üzerinden varislerinizin fotoğrafını gönderebilir ya da ücretsiz muayene fırsatından yararlanarak muayene sırasında bilgi alabilirsiniz.

      • Maalesef bulunmamakta. İstanbul’da Kadıköy, Bakırköy ve Nişantaşı’nda şubelerimiz bulunmaktadır.

      • Öncelikle geçmiş olsun Nebiye hanım. Köpük tedavisi ve radyofrekans yöntemi kılcal damarlar için en başarılı tedavi yöntemlerinden biridir.

       • Pek yapılan tedaviden sonra kılcal damarlar yine tedavi edilen bölgelerde tekrar cıkar mı?

       • Benim sağ bacak diz altında biraz yürüdükten sonra ağrı oluyor yürüyemiyorum bi kaç dakka dinlendikten sonra yürüyorum atar damat daralması mı var acaba

        • Bunu söyleyebilmek için kapsamli bir kalp ve damar cerrahisi muayenesi olmaniz gerekiyor.Anlattığınız sorunun birçok farklı nedenden dolayı olabilir.Basit bir kas problemi dahi olabilir.

         • Hocam ben altl buçuk ay hamileyim çok verislerim var doktor kan sulandırıcı iğne söyledi iğneleri vuruluyorum peki bebeğe bir şey olurmu varisler den dolayı çok korkuyorum lütfen cevaplar mlslnlz şimdi den çok teşekkür ederim

         • Merhaba Emine hanım. Doktorunuzun tavsiyelerini uygulayın ve tedaviniz dahilinde kontrollerinizi aksatmayın. Meslektaşım gerekli tektitleri yapıp sizelere en iyi tedaviyi uyguluyordur. Halen içiniz rahat değilse ek olarak başka bir meslektaşımdan randevu alıp tedavi olun ve belirtilen tedavi yöntemlerini karşılaştırabilirsiniz.

     Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.