Varis Tedavi Yöntemleri

Ücretsiz Muayene Formu


  Hastaların varis tedavisi için öncelikli şikayeti ve doppler ultrason bulguları değerlendirilerek tedavi planı yapılmaktadır. Ağrı, şişlik, kramp gibi şikayetlerle beraber toplardamarlarında yetmezlik varsa tedavi gerekmektedir. Bazı hastalarda ise ileri safa toplardamar yetmezliği olmasına rağmen şikayet olmayabilir. Yine de tedavi uygulanmalıdır.

  Klasik Ameliyat

  klasik-varis-ameliyati-medikalart

  Günümüzde az da olsa uygulanmakta olan klasik ameliyat, genel anestezi (narkoz) ya da belden uyuşturma yöntemleri (spinal ya da epidural anestezi yöntemleri) ile ameliyathane koşullarında yapılmaktadır.

  Kasık hizasından yapılan yaklaşık 2cm’lik kesi ile yetmezlikli safa toplardamara ulaşılır, yan dalları bağlanır, içerisine bir tel ilerletilerek diz üstü ya da ayak bileği hizasından yapılan diğer bir kesi ile damar ucu bağlanır ve tel ile beraber yetmezlik olan toplardamar kendi üzerine kıvrılarak çekilir ve çıkartılır. Bacaktaki diğer genişlemiş damarlar üzerine milimetrik kesikler yapılarak çıkartılır.

  Lazer ve Radyofrekans İle Tedavi

  lazer-radyo-frekans-varis-tedavisi-medicalart

  Toplardamarda yetmezlik varlığında, klavuz bir tel yardımıyla, diz hizasından damar içine girerek lazer ya da radyofrekans ile damarın yakılarak yok edilmesi yöntemidir. Ameliyathane koşullarında genel anestezi (narkoz) ya da belden uyuşturma yöntemleri ile uygulanmaktadır.

  Skleroterapi ve Köpük Skleroterapi Yöntemleri

  skleroterapi-kopuk-skleroterapi-varis-tedavi

  Varisli damarın içine sklerozan yani damarı kurutucu ilacın ince iğne yardımıyla enjekte edilmesi yöntemidir. Küçük ve orta çaplı damarlara klasik skleroterapi yöntemi daha çok uygulanırken büyük çaplı damarlara köpük skleroterapi sıklıkla uygulanmaktadır.

  Skleroterapi yöntemi ameliyathane koşulları gerektirmeyen, anestezi ihtiyacı olmayan koşulları gerektirmeyen ve tedavi sonrası hastanın günlük hayatına rahatlıkla devam edebildiği pratik ve etkin bir yöntemdir.

  Cilt üzerinden (Epidermal) Lazer ve Radyofrekans Uygulaması

  epidermal-varis-tedavisi-medikal-art

  Çok ince kılcal damar ‘lar cilt üzerine uygulanan lazer tedavisi ve yine özel ince uçlu iğne yardımıyla uygulanan radyofrekans yöntemleri, etkili tedavi yöntemleridir. Durumu ve yaygınlığına göre tedavi ücreti değişmektedir.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.