Varis Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Ücretsiz Muayene Formu


  Varis; her ne kadar kadınlarda sıklıkla karşımıza çıkıyor olsa da erkeklerde de görülen bir sorundur. Erkeklerin kılları fazla olduğu için çok fazla belli olmuyor. Bu yüzden tedaviye giden çok az erkek vardır. Varis, ilk olarak kozmetik bir problem olarak görülür. Fakat erkenden önlemi alınmadığı takdirde, çok zor iyileşme görülen yaralara sebep olabilir. Aynı zamanda çok fazla görülüyor olmasa da, damarda kan pıhtılaşmasına sebep olabilmektedir. Bu tarz bir durumun yaşanması sonucunda, ölümcül tablolar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

  Varisin tedavi edilmemesi durumunda şu tarz sorunlar karşınıza çıkar:
  •Varis oluşan damarların çoğunluğu genellikle iyi huylu oluyor. Fakat C2 ve üstü olan varislerde bacaklarda dolaşım problemleri oluşacağı için ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalma ihtimaliniz de çok yüksektir.
  •Varisin olduğu bacağınızda bir dolgunluk hissi, ağrı, uzun süre boyunca ayakta bekleyememe ve yürüyememe gibi yaşam kalitesini ciddi derecede bozan durumlar ile karşılaşabilirsiniz.
  •Varisin ve yaşın ilerlemesi durumunda küçük çarpmalarda bile, ciddi kanamalar meydana gelebilmektedir.
  •Tıp dilinde tromboflebit olarak adlandırdığımız; damar içinde pıhtı oluşması gibi bir sorundan derin damarlarda etkilendiği takdirde, akciğer embolisi gibi ciddi sorunlar ile karşı karşıya kalınabilir.
  •Ülser oluşabilir ve bu durumda kişinin yaşam kalitesini engeller.

  Varisten korunabilir miyim?
  Varis, tespit edildiği sırada direk olarak tedavisine başlanılması gerekmektedir. Fakat varisten korunup korunamayacağını merak eden kişilerin, sayısı da çok fazladır. Bu noktada size, olumsuz yanıt vermek zorundayız çünkü, varisten korunmak, mümkün değildir. Fakat alacağınız bazı önlemler size yardımcı olacaktır. Bu yöntemler şu şekildedir:
  •Uzun süre boyunca ayakta durmaktan kaçınma,
  •Hamilelik gibi dönemlerde varis çorabı giyme,
  •Düzenli bir şekilde yürüyüş yapmak,
  •Yüzme ve bisiklet gibi sporları yapma,
  •Çok sıcaktan ve soğuktan kaçınma,
  •Akşamları 30 dakika boyunca bacakları yukarı kaldırarak yatma,
  •Hormon ilaçları kullanmama

  Variste kullanılan tedavi yöntemleri
  Kliniklerimizde varis tedavisi sırasında, her zaman son teknoloji ürünlerini kullanmaya özen gösteriyoruz. Önceden varis tedavisinde ameliyat yöntemi kullanılıyordu. Fakat günümüzde sizlere ameliyatsız tedavi yöntemlerini sunuyoruz. Kliniğimizde varis tedavisi evresinde köpük, skleroterapi, radyofrekans ve lazer tedavilerini kullanıyoruz. Bu tedaviler uygulandığı zaman günlük hayatınıza aynı gün içerisinde devam edebilirsiniz. Tedavilerin süresi ortalama 5 ile 10 dakika arasında sürmektedir. Geçmişte yapılmış olan ameliyat yönteminde, genellikle kesik ve dikiş izleri kalıyordu. Fakat belirttiğimiz tedavi yöntemleri uygulandığı takdirde bu tarz izler kalmamaktadır. Aynı zamanda hastalığın tekrar gözükmesi gibi bir durum da söz konusu değildir.

  Ameliyatsız tedavi yöntemlerinin avantajları
  Ameliyatsız tedavi yöntemleri ameliyatlı tedavi yöntemlerine göre daha fazla tercih ediliyor. Bunun sebebi ise; Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinin çeşitli avantajlar sunuyor olmasıdır. Ameliyatsız yöntemleri tercih ettiğiniz takdirde işlemin yapıldığı bölgede herhangi bir iz kalmayacaktır. Fakat ameliyatlı yöntemde iz kalacaktır. Ameliyatsız yöntemlerde aynı gün içerisinde hayatınıza devam etme imkanınız bulunurken, ameliyatlı tedavi yönteminde doktorunuzun belirttiği süre boyunca istirahat etmeniz gerekir. Ameliyatsız yöntemler, her yaş grubunda yapılabilmektedir. Fakat ameliyatlı yöntemler bir yaş grubuna kadar yapılabilmektedir. Aynı zamanda ameliyatlı yöntemlerde görülen ek hastalıklar engel oluşturabilmektedir. Fakat ameliyatsız yöntemlerde hipertansiyon ve şeker gibi ek hastalıklar herhangi bir sorun teşkil etmez.

  Ücretsiz Muayene İmkanı
  Alanında uzman Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı doktorlarımız eşliğinde kliniklerimizde hastalarımıza ücretsiz muayene imkanı sağlamaktayız. Kliniğimizde, SGK ile anlamamız olmamasına rağmen SGK’lı hastalarımıza %50 indirim uygulanmaktadır.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.