Varis Sadece Kadınlarda mı Görülür?

Ücretsiz Muayene Formu


  Günümüzde en fazla görülen rahatsızlıklar arasında, varis yer almaktadır. Varis ilk evrede; kozmetik bir sorun olarak görülüyor olsa da, ilerleyen evrelerinde ciddi sağlık sorunlarına sebep olabilmektedir. Ağırlıklı olarak, kadınlarda görüldüğünü söyleyebiliriz. Görülme oranına baktığımız zaman ise yetişkinlerin yüzde 15 ile 20’si arasında görülebilmektedir.
  Varis sadece kadınlarda mı görülür? Sorusu ise bu noktada gerekli bilgiye sahip olmayan kişiler tarafından merak edilmektedir. Varis, erkeklerde de görülen bir problemdir. Fakat erkekler genellikle varis sorunu yaşadığının farkına varmıyor. Genellikle erkeklerin bacaklarında kıl olduğu için varisin farkına varılamıyor veya kozmetik açıdan bir problem olduğunu hissetmedikleri için tedavi yöntemlerini tercih etmiyorlar.

  İstatistiklere baktığımız zaman varis her 4 kişiden birinde karşımıza çıkıyor ve görülme olasılığı yaş ile beraber artış gösteriyor. Ortalamalara baktığımızda 50 yaşın üzerinde her iki kişiden birisinin varis sorunundan şikayet ettiğini görüyoruz. Bu evredeki genel algı ise varisin bir kadın rahatsızlığı olduğu yönündedir. Fakat her ne kadar kadınlar kadar fazla olmasa da erkeklerde de bu sorunun yaşandığını görebiliyoruz. Varisin en büyük nedenleri arasında genetik yatkınlıklar, hareketsiz yaşam ve aşırı kilo alımı ilk sıralarda yer almaktadır. Buna ek olarak menopoz, hamilelik, yaşlılık ve uzun süre boyunca ayakta kalma gibi sebeplerden ötürü toplardamarlarda tıkanıklık ve bu damarlardaki kapakçıkların yetersizliği varis görülmesine sebep olabilmektedir.

  Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?
  Varis sorunundan kurtulmak isteyen kişiler; bunu ameliyatsız tedavi yöntemlerini tercih ederek gerçekleştirebilmektedir. Kliniğimizde ameliyatsız şekilde varis tedavisi imkanı sunulmaktadır. Bu tedavi evresinde hastalara skleroterapi, lazer, köpük ve radyofrekans tedavi yöntemleri uygulanmaktadır. Bu yöntemlerle tedavi işlemi 5 ile 10 dakika arasında sürmektedir. Bu işlemlerden birisini kullanarak; tedavi işlemlerini gerçekleştiren kişiler aynı gün içerisinde hayatlarına kaldıkları yerden devam etme imkanına sahiptir. Bu yüzden sosyal hayatınızda; hiçbir kesinti olmayacak ve acılı birçok işlemle karşı karşıya kalmayacaksınız.

  Ücretsiz Muayene İmkanı
  Alanında uzman Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı doktorlarımız eşliğinde kliniklerimizde hastalarımıza ücretsiz muayene imkanı sağlamaktayız. Kliniğimizde, SGK ile anlamamız olmamasına rağmen SGK’lı hastalarımıza %50 indirim uygulanmaktadır.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.