Varis Kalp Krizine Mi Yol Açıyor?

Ücretsiz Muayene Formu


  Varis, bilindiği üzere damarsal bir hastalıktır. Bu nedenle tedavi olmak üzere Kalp Damar Cerrahisine başvurmak gerekir. Ancak varis ile kalp krizi arasında herhangi bir bağlantı kurulmamalı ve endişeye kapılmamalıdır. Zira tarafımıza ulaşan varis kalp krizine mi yol açıyor? Sorusu toplumda yer alan yanılgılardan ötürü ortaya çıkan bir endişenin sonucudur. Varis kalp krizi riskine neden olmasa da vücudumuzda çeşitli etkilere neden olan ve tedavisi aksatılmadan gerçekleşmesi gereken bir vakadır. Bu nedenle varis başlangıcı ile kendini gösteren varis belirtileri önemsenmeli ve tedavi için Kalp Damar Cerrahisine başvurulmalıdır. Climed Nişantaşı kliniğinde uzun yılların deneyimi ile hasta kabullerini sürdüren doktorumuz bu noktada en büyük yardımcınız olacaktır.

  En iyi varis tedavi yöntemi

  En iyi varis tedavi yöntemi olarak 3 metottan söz etmek gerekecektir. Zira varis farklı evrelere göre değerlendirilmekte ve tedavi metoduna muayeneden sonra karar verilmektedir. Doktorumuzun gerçekleştirdiği muayene sonrasında ise 3 temel varis tedavisi gerçekleşir. Bunlar;

  • Kılcal damarlı varis formları için lazer tedavisi
  • İlerlemiş varis formlarında ise radyo frekans ve skleroterapi(köpük) tedavisidir.

  Bu yöntemler arasında bir kıyas yapmak doğru olmayacaktır. Zira vakaya göre belirlediğimiz tekniklerin tümünün başarı oranı yüksektir. Bugün ameliyatsız varis tedavisi bu metotlar sayesinde var olmakta ve hastalara sunulmaktadır. Kılcal damar ve diğer tüm varis formlarında gerçekleştirdiğimiz sayısız başarılı operasyon sizlere sunduğumuz en büyük teminattır. Steril klinik ortamımız ve işini büyük bir prensip ile gerçekleştiren ekibimiz ile 7/24 iletişime geçebilirsiniz.

  Varis tedavisi olmanızın faydaları

  Varis tedavisi olmanızın faydaları arasında hiç kuşkusuz sizi estetik olarak rahatsız eden görünür biçimde damarlı bacak yapısından kurtulmanız olacaktır. Özellikle bu noktada kadınların korkulu rüyası haline gelen varislerden kurtulmak için yukarıdaki metotlar yeterli olmaktadır. Vakanın bir de fiziksel sancı yönü var ki bunlar çoğu zaman yaşam kalitesini düşüren ve hastanın günlük rutinini yapmasına engel olan durumlardır. Sadece kadınları değil erkekleri de tehdit eden varis tedavisi aksatılmadan yapılması gereken vakalar arasında yerini almaktadır.

  2 yorumlar

  • merhaba hocam, 25 yaşındayım bu kadar erken yaşta varislerimin olması normal mi? kılcal damar şeklinde ayaklarımda fazlasıyla var. ne yapmalıyım? tedavi için çok mu erken?

   • Merhaba Berkman,
    Varis her yaşta görülebilecek bir rahatsızlıktır. Çok fazla ayakta durmak ve hareketsiz yaşam varis oluşumunu tetiklemekte. Tedavi için herhangi bir yaş kriteri bulunmamaktadır.
    Geçmiş olsun.

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.