Varis İlaçları

Ücretsiz Muayene Formu


  Günümüzde toplardamar hastalıklarında birçok yeni ilaç tedaviye eklenmektedir. Toplardamar koruyucu ilaçlar başlığı altında hastalara, doktorlar tarafından reçete edilen bu ilaçların başlıca özellikleri: toplardamar duvarını korumaları ve ağrı, kramp, ödem gibi şikâyetleri azaltmalarıdır. Yani ilacı olarak satılan bu türden ilaçların varis tedavisinden ziyade başka hastalıkların tedavisi için iyi geldiğini söyleyebiliriz.

  Piyasadaki ilaçlar içerik olarak incelendiğinde kalsiyum dobesilat (jenerik ismi: modet, doxium), diosmun hesperidin (daflon), at kestanesi eksteresi (venotrex), okserutin (venoruton forte) sıklıkla doktorlar tarafından reçete edilen ilaçlardır. Bu ilaçlar toplardamar tıkanıklığı olan, derin toplardamar sistemi hastalığı olup ameliyata uygun olmayan hasta grubunda ve hemoroid hastaların daha çok reçete edilmektedir. Doktor kontrolünde genellikle 2-3 ay kullanım sonrası hastanın şikayetlerinde gerileme olması durumunda kullanımına devam edilmekte ya da kesilmektedir.

  Toplardamar koruyucu ilaçlar varis tedavisinde etkili olmayıp sadece ağrı, kramp, ödem gibi şikâyetlerin önlenmesinde etkilidir.  İlaç hususunda pek çok kişi çareyi aktarlarda arayarak bitkisel birtakım ürünlerden medet ummaktadırlar. Ancak bahsi geçmekte olan bu tür ürünler bölgesel rahatlama dışında hiçbir işe yaramamaktadırlar. Tedavi ancak cerrahi bir müdahale ile mümkündür.

  Bitkisel Çözüm Mümkün Mü?

  Toplardamarların yapısal ya da fonksiyonel bozukluğu sonucu oluşan hastalıkta bitkisel tedavi yüzeysel ve yetersiz kalmaktadır. Varis hastalığının esas oluşum mekanizmasına baktığımızda toplardamarlardaki kapakçıkların bozulması ve kanın bacaklarda göllenmesi sonucu dikkatimizi çekmektedir.

  • At kestanesi,
  • Lahana ve asma yaprağı,
  • Elma sirkesi vb.

  bitkisel ürünler ve bunları içeren kremler ancak cilt üzerinden lokal olarak etkili olmaktadır. Ve geçici olarak ağrı, ödem benzeri durumları azaltmaktadır. Ancak bu ürünlerin hiç biri için yeterli değildir bitkiler ile varis tedavisi sadece geçici olarak ağrıları azaltacaktır.. Kesin çözüm ancak profesyonel anlamda gerçekleştirilecek bir operasyonla mümkün olabilecektir.

  Tedavi Yöntemleri

  Hem Bakırköy hem de Nişantaşı kliniklerimizde köpük skleroterapi, lazer ve radyo frekans teknikleri ile başarılı bir şekilde varis tedavisi yapılmaktadır. Buna bağlı olarak varis tedavi yöntemlerinde izlenen yol şu şekilde olmaktadır.

  • Kapakçık tamiri,
  • Damarların yok edilmesidir.

  Modern tıbbi yöntemlerle gerçekleştirilen bu iki uygulama sonrası tamamen kurtulacaksınız.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.