Varis Çorabı

Ücretsiz Muayene Formu


  Varis çorabı, toplumumuzun büyük bir kesimi tarafından kullanılan bir üründür. Günümüzde bir çoğumuz bacaklarda ağrı, yanma, kramp, şişlik, ayak bileklerinde renk değişikliği gibi huzursuz bacak sendromu adı verdiğimiz durumdan rahatsız olmaktayız. İnsanların günlük aktivitelerini yerine getirmelerinde büyük bir engel oluşturan ayakta şişlik ve ağrıya neden olabilir. Bacaklarımızda toplanan kanın yukarıya pompalanmasında görevli 2 tip dolaşım mevcuttur.

  Çorap Varisi Geçirir mi ?

  Bunlar toplardamar ve lenf dolaşımıdır. Gün içinde çok oturarak ya da ayakta durarak hareketsiz çalışmak zorunda olanlarda lenf akımı yavaşlayıp kan bacaklarda gölleneceği için destekleyici çorap giymelerinde fayda vardır. Genetik faktörlere bağlı toplardamar yetmezlikleri, hormon ilaçları, toplardamarda genişleme yaparak kanın yukarıya doğru rahat boşalmamasına ve bacaklarda göllenerek özellikle dizaltı bölgede şişlik, ağrı, kramplara neden olmaktadır, bu durumda  giymek damar içindeki basıncı azaltarak şikayetleri ortadan kaldırmaktadır.

  Çorabı bacaklara dışardan basınç yaparak, kasların pompalama mekanizmasını kullanarak kanın cilt altında ve yüzeydeki damarlarda göllenmesini engeller. Bu sayede kan, aşağıdan yukarıya normal boşalmasını daha kolay yapar ve hastaların ağrı, uyuşma, şişlik, yanma gibi şikayetler ortadan kalkmış olur.

  Kimler Kullanmalı

  Meslek grubu olarak sürekli ayakta duranlar (kuaför, öğretmen, hemşire, hostes, berber, tezgahtar), seyahat edenler, yük taşıyanlar, varis ailesel (genetik) yatkınlığı olanların  kullanmasında fayda vardır.

  Mutlaka bir kalp ve damar cerrahi uzmanı tarafından detaylı muayene ve doppler ultrason tetkiki yapıldıktan sonra verilmelidir. Varis çorabının dizaltı ve dizüstü gibi seviyesi, basıncı ne kadar süre kullanılacağı yine doktor tarafından belirlenmektedir.

  Varis Çorabının Kullanımı

  Çorabın kullanımı ve bakımında önemli noktalar arasında; 30 C ılık suda, elde, sabun kullanılarak yıkanması, kuru ve güneş görmeyen bir ortamda kurutulması yer almaktadır. Bacağın her noktasında eşit basıncın sağlanabilmesi için çorap yavaş yavaş bacağı saracak şekilde giyilmelidir. Doktorun önerdiği doğrultuda basınç ve seviyesi ayarlandıktan sonra sabah çorabı giyip akşam çıkartmak gerekmektedir.

  Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Varis tedavisinde başarı ile ayrılmanın başlıca yolu destek alacağınız Sağlık Kuruluşu hakkında detaylı araştırma yürütmektir. Hastalığın teşhisi ve tedavi yöntemlerinde büyük bir paya sahip olan hastane ve doktor seçiminde sizlere sunulan referanslara bakmanız yeterli olacaktır. 23 yıllık bir deneyim ve meslek aşkı ile siz değerli hastalarına hizmet veren kliniğimizde ameliyatsız tedavi önerilir. Ameliyatsız varis tedavisi uygulayan kliniğimizde;

  • Modern tıbbin en büyük icadı olan; lazer ve radyo frekans yöntemi kullanılmaktadır.  Cilt üzerinden uygulanan bu iki yöntem başarılı sonuç almamızda oldukça etkilidir.
  • Climed Nişantaşı kliniğimizde başvurduğumuz bir diğer modern metot ise; Skleroterapi ve köpük uygulamasıdır. Lazer ve radyo frekanstan farklı olarak deri altında yapılan uygulamalar sayesinde varis sorunu giderilir ve eski sağlıklı günlerinize dönebilirsiniz.

  Kurulduğu günden bu yana binlerce hastaya şifa veren ve verdiği kaliteli hizmetin haklı gururunu yaşayan Climed Nişantaşı kliniğimizi tedavi için arayabilir, randevu talep edebilirsiniz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.