Siyah Noktalara Maske Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Siyah Noktalara Maske Tedavisi bitkisel bir yöntemle hazırlanan bir maskeymiş gibi algılanabilir. Ancak burada bahsetmek istediğimiz uygulama tamamen doktor kontrolünde ve ilaçla hazırlanan bir maskedir. Ayrıca siyah noktalara maske tedavisi  Climed Nişantaşı kliniğimizde uygulanmakta olan lazer ya da radyo frekansla gerçekleşen tedavi uygulamalarına ek olarak yapılan bir tedavidir. Yani tek başına değil bahsi geçen müdahalelerden sonra işlem yaptırdığınız bölgeye uygulanan ek bir tedavidir. Çünkü piyasada (internet, sosyal medya, tv programları, gazete küpürleri vb.) yerlerde uzman kisvesi altında insanlara pek çok hastalıkta olduğu gibi bunda da yanlış bilgi verilmektedir. Siyah noktalara maske tedavisi şeklinde önerilen bitkisel karışımlar cildinizi tedavi etmek isterken zarar vermenize sebep olabilir? Nasıl?

  • Bitkisel karışımlarla elde edilen karışımnların cilt üzerinde bekletilmesi tahrişe sebep olabilir. Sonrasında kaşıntı, döküntü vb. problemlerin oluşmasında etkin rol oynar.
  • Çeşitli cilt kremleri ve jeller de cilde uygulandığında cildin hava alamamasına sebebiyet vererek kızarıklık, yanma vb. şikayetleri ortaya çıkarır.

  Hal böyle olunca da kendiniz amatör uygulamalardan kaçınmalı ve siyah nokta problemleriniz için doktora gitmelisiniz.

  Maske Tedavisi Tek Başına İşe Yarar mı?

  Siyah noktalar için maske uygulaması ne yalnız başına siz yaptığınızda ne de öncesinde  herhangi bir işlem gerçekleştirmeyen doktorlar yaptığında bir işe yaramayacaktır. Çünkü maskeler sivilce (akne), komedon, folikülit, siyah nokta vb. cilt problemlerinin tamamında yok etmek için uygulanmakta olan tedavinin yanında bir destek tedavisidir. Yani öncesinde lazerle ya da radyo frekansla bir işlem uygulanır. Kalan pürüzleri yok etmek ve cildi tazelemek için maske tedavisi uygulanır.

  Lazer ve Radyo Frekans Tedavisi Şart!

  Siyah nokta tedavisi için kullanılmakta olan en yaygın tedavi yöntemlerinden olan lazer ve radyo frekans tedavisi prensip olarak aynı çalışmaktadır. Lazer bu işlemi ışınla gerçekleştirirken radyo frekans ise radyo dalgalarıyla gerçekleştirir. Siyah noktaların olduğu bölgeye uygulanan işlemde siyah noktalar ısıtılarak yakılır. Böylece siyah noktaların görünen yüzeyi yok olmuştur. Sonrasında ise gözeneklerden işleme devam edilir. Ve sebep olan bölgelerde tahrip edilir. Cilt üzerine uygulanan maske ile de kalan tüm pürüzler, ölü deriler, döküntüler, gözenek içinde kalan parçalar vb. temizlenir.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.