Siyah Nokta Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Siyah Nokta Tedavisi herkesçe merak edilen bir konudur. Çoğu insan siyah nokta tedavisi hakkında yeterince bilgiye sahip olmamakla birlikte internet üzerinde de çok fazla bilgiye ulaşamamaktadır. Çünkü siyah noktalar hakkında internet, gazete, dergi ve televizyon gibi mecralarda çok detaylı bilgiler sunulmamakla birlikte verilen bilgilerin çok büyük bir kısmı da gerçeği yansıtmamaktadır. Bu yazımızda siyah noktaların nasıl oluştuğunu, bu oluşuma nelerin sebep olduğunu, hangi bölgelerde daha yoğun olarak ortaya çıktıklarını ve en sonunda siyah nokta tedavisini anlatacağız.

  Siyah Nokta Nedir?

  Siyah Nokta Nedir? Merak edenler için söyleyelim: İnsan cildinin çok iyi temizlenmemesi durumunda çok sayıda gözeneğin sebep olduğu siyah renkli sivilceden daha küçük oluşumlardır. Uzmanlar tarafından sivilce ve aknelerin bir parçası olarak tanımlanır. Ancak siyah noktaların sivilce ve aknelerden farkı iç kısımlarında herhangi bir iltihap barındırmamalarıdır. Akneleri yok etmek için kullanılan yegane bireysel yöntem olan sıkmak, siyah noktalarda hiçbir işe yaramamaktadır.

  Siyah Nokta Nasıl Oluşur?

  Siyah Nokta Nasıl Oluşur? Siyah noktaların oluşum evresi şu şekilde gerçekleşmektedir:

  • Günlük yaşantımızdaki stres ve hormonlardaki dalgalanmanın oluşturduğu yağlanma cildimizin nefes almasını sağlayan gözeneklerin tıkanmasına yol açar. Yani ortaya çıkan bu yağ cildin havayla olan tüm temasını kesmektedir.
  • Zaman içinde gözenekler üzerinde biriken bu yağlar derinin altına doğru inerek burada kistler meydana getirirler. İşte bu kistler siyah noktalardır.
  • Yağlanmaya sebep olan bir diğer unsurda dış etkenlerdir. Bunlar ise: çeşitli makyaj malzemeleri, saç ve yüz için kullanılan ürünlerdir.

  Şayet bu yağlanma ortaya çıktığında cilt temizlenmiş olsaydı siyah noktaların oluşması kendiliğinden önlenmiş olacaktı.

  Siyah Nokta Nerede Olur?

  Siyah Nokta Nerede Olur? Yukarıda bahsetmiş olduğumuz yağlanmanın cilt üzerinden aşağı doğru inerek oluşturduğu siyah noktalar;

  • Yüz, sırt, omuz ve sivilce ve aknelerden farklı olarak kalçada görülebilir.
  • Yüz bölgesinde en yoğun ortaya çıktıkları yerler ise; alın, burun, çene, çenealtı bölgesi ve yanaklardır.
  • Dokunulduğunda tıpkı yara kabuğu şeklinde sert bir durumda olan siyah noktalarda irin vb. iltihaplar bulunmaz.

  Siyah nokta tedavisi oluştukları tüm bu yerlerde modern teknoloji sayesinde rahatlıkla yok edilebilmektedir. Nasıl tedavi edildiğini ise başka bir başlık altında ele alacağız.

  Siyah Nokta Nasıl Tedavi Edilir?

  Siyah Nokta Nasıl Tedavi Edilir? Siyah noktalar, sivilce ya da akneler gibi cilt problemleri kesinlikle gözünüzü korkutmasın. Günümüz teknolojisinin en öenmli nimetlerinden biri olan lazer tedavisi siyah noktalar için de kullanılabilmektedir. Akabinde uzun yıllardır ben, varis vb. rahatsızlıkların tedavisi için kullanılan radyo frekans  uygulaması da siyah noktaların tedavisinde kullanlan bir uygulama olarak karşımıza çıkmaktadır. Her iki uygulamada da temel amaç bu cihazların ısı vererek yok etme özelliğinden faydalanmaktır. Bu sayede cilt üzerinde çeşitli sebeplerden dolayı oluşmakta olan pek çok lezyondan tamamen kurtulabilirsiniz.

  Siyah Nokta Tedavisi Fiyatları

  Siyah Nokta Tedavisi Fiyatları tedavinin uygulandığı yer, oluşan lezyonun şiddeti vb. durumlara göre değişiklik gösterir. Tabi bahsini etmiş olduğumuz bu siyah nokta tedavisinin nerede ve ne koşullarda yapıldığı da fiyatlar açısından oldukça önemlidir. Nişantaşı ve Bakırköy’de siyah nokta tedavisi için hizmet veren Kliniğimiz arayarak hemen siyah nokta tedavisi fiyatları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.