Siyah Nokta Radyo Frekans Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Siyah Nokta Radyo Frekans Tedavisi uzun yıllardır başta siyah nokta, sivilce (akne), ben, varis vb. pek çok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır. Sanılanın aksine yeni değil oldukça eski geçmişe sahip bir tedavi yöntemidir. Ancak eski geçmişe sahip olması sizi yanıltmasın modern, pratik ve ameliyatsız bir tedavi imkanı sunmaktadır. Siyah nokta radyo frekans tedavisi 90’lı yılların başından itibaren Türkiye’de özel hastane ve kliniklerde kullanılmaya başlanmıştır. Hala günümüzde bu tedavi yalnızca özel hastane ve kliniklerde kullanılabilmektedir. Devlet hastanelerinin ise siyah nokta tedavisi için tek çözümü cildiye doktorlarının hastalara reçete yoluyla vermiş olduğu krem, çeşitli jel ve bazen önerilen bitkisel karışım ve kürlerdir. Ancak bunlarla siyah noktalara ya da aknelere çözüm bulabilmek imkansızdır.

  Siyah Nokta Nasıl Ortaya Çıkar?

  Siyah Nokta Nasıl Ortaya Çıkar?  Hormonlara bağlı olarak ortaya çıkan siyah noktalar cildimizin hava almasını sağlayan gözenekleri ve buraya ulaşan kanalları tıkayarak ortaya çıkmaktadırlar. Tıkanan bu kanallarda birikmeye uğrayan yağlar, zamanla deri altına inerek burada sıkılaşmaya uğrarlar. Ve bu sıkılaşma beraberinde kistler meydana gelir. İşte bu kistlere verilen isim siyah noktadır. Peki, vücudumuzda ortaya çıkan bu yağlar yalnızca hormonal durumlardan dolayı mı olur? Bunun cevabı hayır. Çünkü siyah nokta, sivilce, folikülit, komedon vb. aynı grupta yer alan cilt problemlerinin tamamı hem hormonal hem de dış etkenlerden kaynaklanır. Dış etkenlere örnek verecek olursak; çeşitli makyaj malzemeleri ve bunun yoğun kullanımı, cilt krem ve jelleri, güzelleşmek amacıyla hazırlanan bitkisel karışımlar vb. şeyler de siyah nokta oluşumunu hızlandırır.

  Radyo Frekans Nasıl Yapılır?

  Radyo Frekans Nasıl Yapılır? Son derece pratik bir uygulama olan radyo frekans temelde lazer tedavisiyle benzerlik göstermektedir. Zaten lazer uygulaması da radyo frekanstan esinlenerek üretilmiş bir tedavi uygulamasıdır. Kısaca bakacak olursak;

  • Radyo frekans cihazından gelen radyo dalgaları ucunda iğneden biraz daha kalın bir çubuk yardımıyla iletilir.
  • Bu çubuk radyo dalgalarını direk olarak tedavisi yapılacak olan siyah nokta, sivilce, ben, varis, komdeon, folikülit vb. kabarık noktaların üzerine iletir.
  • Radyo dalgaları kısa süre sonra burada ısınmaya ve dışarıda kalan çıkıntıları yakmaya başlar.
  • Tedavi görünen çıkıntıların yakılmasıyla sona ermez. Gözeneklerin kanalalrı da aynı şekilde ısıtılarak tahrip edilir. Ve tıkanmanın açılması ağlanır.

  Yani hem lazerde hem de radyo frekansta temel şey cilde uygulanan ışın ya da radyo dalgasının ısınarak ve bölgeyi ısıtarak yakması neticesinde tedavinin gerçekleşmesidir.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.