Sivilcelere Maske Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Sivilcelere Maske Tedavisi olarak bilinen ve dışarıdan bakıldığı zaman kolay bir uygulamaymış gibi görülen bu tedavi çoğu kişi tarafından yanlış kullanılmaktadır. Çünkü çoğu insan sivilce (akne), komedon, siyah nokta, folikülit vb. cilt rahatsızlıklarında ya internet üzerinden çeşitli krem ve maske malzemeleri almakta ya da televizyonda izledikleri doktorların önermiş olduğu bitkisel kürler üzerinden maskeler yaparak tedavi olmayı denemektedirler. Ancak bizim  Climed Nişantaşı Tedavi Merkezi olarak Sivilcelere maske tedavisi şeklinde uyguladığımız işlem Radyo Frekansla sivilcelerin yakılmasından sonra uygulanan bir destek tedavisidir. Yani sivilcelere maske tedavisi ana tedavi sonrası uygulanan bir ek tedavidir. Tek başına uygulanması hele de bireysel olarak yapılması kesinlikle tedavi edici bir etki yaratmayacaktır.

  Sivilce Maskesinin Amacı

  Sivilce maskesinin amacı yapan ya da yapmayı düşünen çok sayıda kişi tarafından yanlış anlaşılmaktadır. Maskenin yapıldığı zaman sivilceleri kökünden kaldıracağını ya da kurutacağını düşünen çok sayıda kişinin yanıldığını ifade etmek gerekir. Sivilce maskesi profesyonel olarak bir hastane ya da klinikte yapıldığında onları yakmak için Radyo frekans cihazı, lazer ya da elektrokoter cihazı kullanılmaktadır. Bu şekilde sivilceler ve oluşumuna sebep olan bütün kökler tek tek yakılır. Ve işlem sırasında yanık parçalar, döküntüler vb. tamamının cilt üzerinden temizlenmesi ve cildin tamamen pürüzsüz olması için sivilcelere maske tedavisi dediğimiz siyah maske cilt üzerine uygulanır. Ve en az 45 dakika cilt üzerinde kuruyup tam olarak yapışması gerekir. Yapıştıktan sonra yavaşça çekilerek cilt üzerine kalan tüm yabancı maddeler temizlenmiş olur. Sonrasında yüzünüzü yıkayarak tıpkı eskisi gibi yumuşak teninize kavuşabilirsiniz.

  Her Maske İşe Yarar Mı?

  Sivilce tedavisi için kullanılacak olan her maske elbette uygun değildir. Özellikle yukarıda da bahsettiğimiz gibi bireysel olarak bu tür müdahalelerden kaçınmalısınız. Rasgele hazırlanan maskeler her cilt için uygun olmayabilir. Çünkü bazı ciltler hassastır. Ve yabancı maddelere karşı aşırı reaksiyon gösterirler. Bu yüzden de özellikle baharat, çeşitli çiçek ve tohum özlerinden hazırlanan maske karışımları cilt üzerinde kaşıntı, kızarıklık, yanma, döküntü ve soyulmalara yol açabilir. Sivilcelerden kurtulayım derken daha büyük cilt problemleriyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Üstelik bu karışımlar cilt üzerine leke oluşumlarını da tetikleyebilir.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.