Sivilce Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Sivilce Tedavisi özellikle gençlerin merak etmiş olduğu bir tedavi yöntemidir. Ergenlik dönemine giren gençlerin korkulu rüyası sivilceler yalnızca gençlerin değil her yaştan insanın bir problemi olabilmektedir. Çünkü sivilceler ergenlik döneminde yoğun olmak kaydıyla ilerleyen dönemlerde de ortaya çıkabilir. Peki, Sivilce neden olur? Bu soruya şu şekilde cevap vermek daha doğru olacaktır:

  • Ergenlik döneminde kız ve erkeklerde hormonlarda bir yükselme olur.
  • Hormonlardaki bu yükselme deri içlerinde bulunan yağ bezlerini harekete geçirir.
  • Yağ bezlerinin yoğun olarak bulunduğu cilt bölgeleri ise; yüz, sırt, göğüs vb. alanlardır.
  • Hormonlar tarafından uyarılmakta olan yağ bezleri sebum ismini verdiğimiz içeriğinde yağ bulunan bir madde üretir.
  • Sebum denen madde deri üzerine açılan kıl folikülleri aracılığıyla cilt seviyesine erişir.
  • Por ismi verilen bir ağız yapısına sahip olan bu kıl folikülleri, sebum maddesinin buradaki hücreleri dökmesi sonucu yapışkan bir hal alır. Ve por tıkanmış olur.
  • Bahsi geçen bu tıkanmadan dolayı burada oluşan bakteriler, yağ vb. çeşitli hücrelerle beslenerek iltihaba dönüşürler. Bu iltihap ve akıntı dışa vurduğunda sivilceler oluşmuş olur.

  Sivilce tedavisinin doğru bir şekilde yapılabilmesi için hastanın doktor tarafında muayene edilmesi şarttır. Sivilce tedavisinde üzerinde durulması gereken en önemli şey ise sivilcenin tipi ve şiddetidir. Bu tespit edildiğinde sivilce tedavisi %100 başarı gösterecektir.

  Sivilce İzleri

  Sivilce İzleri özellikle sivilcelerin elle müdahale sonucu sıkılması suretiyle oluşan bir izdir. Sivilce izleri nası oluşur? Elle sıkılan irin şeklindeki sivilcenin içinde bulunan sebumun (yağ ve bakteri karışımı madde) bir kısmı dışarıya bir kısmı ise içeriye doğru akar. İçeriye doğru akan sebum burada kendine alan açmak zorunda olduğu için cilt üzerinde sivilce izleri oluşur. Bu tür sivilce izlerinin oluşmaması için kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmayınız. Aksi halde sivilceden çok daha kötü bir görünüme sahip olan birtakım izler oluşmaktadır. Bu izlerin yok edilmesi için sonrasında estetik bazı uygulamalar gerekmektedir. Bu yüzden size önerimiz sivilcelerinizi bir doktora göstererek onun kontrolünde sivilce tedavisi olmalısınız.

  Sivilce Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Sivilce tedavisi nasıl yapılır? Estetik açıdan büyük kaygı yaratan bir sorun olan sivilceler için tedavi günümüz şartlarında mümkündür. Kliniğimizde Radyo frekans yöntemiyle yapılan sivilce tedavisi sayesinde sadece birkaç dakika içinde sizi rahatsız eden bu sivilcelerden kurtulabilmeniz mümkündür. Peki, sivilce tedavisi nasıl yapılır? İşte radyo frekansla sivilce tedavisinde izlenen yol:

  • Radyo frekansta akneli olan yüzey ağrısız bir şekilde açılır.
  • Açılan aknedeki tüm sebum (yağ ve bakteri karışımı) doğrudan dışarıya akıtılır.
  • İçeriği boşalan akneli bölge ve özellikle yüz bölgesinde yapılıyorsa maskeyle temizlenir.

  Sivilceler içerisinde bulunan sebum yani yağ ve bakteri karşımı olan bu lezyon elle sıkıldığında bir kısmı cilt içerisine diğeri ise cilt dışına patlayacaktır. İçeriye patlayan lezyon iz bırakacaktır. Ancak radyo frekans yönteminde buna müsaade edilmemektedir. İltihaplı bu karışım direk dışarı akıtılır. Ve iz oluşma riski tamamen ortadan kalkar.

  Sivilcelere Bitkisel Çözüm Mümkün Mü?

  Sivilcelere bitkisel çözüm mümkün mü? Çoğu zaman insanlar sivilceleri geçirmek için çok farklı yöntemlere başvururlar. Ancak bu yöntemler bazı insanlarda cilt üzerinde oluşan lezyonları ufakta olsa hafifletirken bazı insanlarda hiçbir işe yaramaz. Sivilcelerin geçmesi için bitkisel birtakım kürler ve çeşitli koca karı ilacı olarak tabir edebileceğimiz yöntemlerle tedaviye kalkışan kişiler bunların hiçbir işe yaramadığını görünce profesyonel sivilce tedavisi için kendilerine doktor aramaktadırlar. Ayrıca sivilcelere bitkisel çözüm olarak sunulan bu öneriler bazı hassas ciltlerde sivilce ve aknelerden ziyade çeşitli cilt yaralarına, kızarıklık ve döküntülere, kaşıntı ve beraberinde tahrişe sebep olmaktadır. Bu yüzden bu tür şeylere kalkışmadan önce bir kez daha düşünmenizde yarar var. Doktor tavsiyesi olmadan hiçbir krem ve bitkisel kürü kullanmayınız.

  Sivilce Tedavisi Fiyatları

  Sivilce Tedavisi Fiyatları elbette sivilce tipi ve şiddetine göre değişmektedir. Kimi zaman sivilceler cildin pek çok bölgesinde ortaya çıkmaktadır. Bu konuda ortaya çıkacak olan fiyatlar farklılık göstermektedir. Operasyon sırasında akneye sebep olan bakteriler için etkili bir maske kullanılmaktadır. Ayrıca evde kullanmak üzere cildin gözeneklerini açan başka bir maske de hediye edilmektedir. Nişantaşı ve Bakırköy  Climed Nişantaşı Kliniğimize gelerek tüm bu imkânlardan faydalanabilirisiniz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.