Sivilce Nasıl Geçer?

Ücretsiz Muayene Formu


  Sivilce Nasıl Geçer? Şeklinde çok sayıda soruya muhatap olmaktayız. Özellikle ergenlik döneminde sivilcelerden oldukça sıkıntı çeken gençlerin sormuş olduğu sivilce nasıl geçer? Sorusuna yanıt olarak: önce bir tavsiye ile başlamak istiyoruz. Ergenlik döneminde kız ya da erkekler hormonlardan kaynaklanan pek çok değişiklik yaşamaktadırlar. Sivilce de bunlardan bir tanesi belki de gençlerin en çok önemsediği yegane şeydir. Çünkü estetik açıdan gençlerde ciddi rahatsızlıklara yol açar. Bu yüzden ergenlik döneminde en çok istenmeyenler listesinin başında gelmektedir. Tabi konuya bir de şu açıdan bakmak lazm. Sivilce nasıl geçer? Gibi soruları tek soranlar gençler değildir. Çünkü sivilceler orta yaş grubu insanlarda hatta bazen ileri yaş grubunda dahi görülebilmektedir.

  Sivilcelerle Nasıl Mücadele Edilir?

  Sivilcelerle Nasıl Mücadele Edilir? Yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu dertten muzdarip durumda onca insan vardır. Ancak herkes merak edip araştırıp, doğrusunu öğrenmek yerine klasik sivilce sıkma metodunu ya da daha ileri giderek sivilce patlatma durumlarına dahi girişmektedirler. Yapacağımız ilk uyarı bunun son derece yanlış bir davranış olduğunu ifade etmek olacaktır. Çünkü sivilceler sıkılmak suretiyle dışarıdan bir müdahale aldıklarında sivilce oluşumuna sebep olan sebum ismini verdiğimiz yağ ve bakteri karışımı maddenin bir kısmı içeriye doğru bir kısmı da dışarıya doğru iltihap oluşturmuş şekilde akacaktır. Dışarıya akan için bir problem yoktur. Ancak içeriye akan madde burada kapladığı alan kadarlık bir iz bırakacaktır. Sonrasında sivilce geçmiş olsa bile gözle görülür bir iz kalacaktır. Bu yüzüden sivilce sıkmak sakıncalıdır.

  Sivilceleri geçirmek için internette ya da televizyon kanallarında uzmanlar tarafından çeşitli bitkisel tedavi yöntemleri önerilmektedir. Ancak bu yöntemler ne yazık ki herkes uygun olmayabilir. Sivilcelerin geçmesi için bitkisel birtakım karışımlar, kür şeklinde hazırlanan doğal merhemler, sivilce kremleri, ot vb. maddeler insanlara tavsiye edilmektedir. Ancak bu uygulamalar bir çok insan için fayda sağlarken pek çoğu içinse başka sorunları beraberinde getirmiştir. Bunlar arasında yüzdeki sivilce durumunun daha da artması, şiddetli kaşıntı ve beraberinde kızarıklık, tahriş, deri döküntüleri, kabarıklıklar, alerji, gözeneklerin tıkanması vb. sorunlar bulunmaktadır. Sivilcelerden kurtulmak için çoğu doktor profesyonel tedavi sonrasında zaten bitkisel tedavi önermekte. Ancak bunu yaparken sizin cildiniz için hangisinin daha uygun olacağını bilerek önermektedir. Dolayısıyla bu husularda dikkatli olunmalıdır.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.