Radyofrekans Yöntemiyle Nasır Tedavisi

Radyofrekans Yöntemiyle nasırın çekirdeği ile yok edilmesi için gerekli olan operasyon dakikalar içinde tamamlanabilir. Radyofrekans tekniğinin geçmişi lazerden çok daha eskiye dayanır. Lazerle sıkça karıştırılan bu teknikte radyo dalgaları aktif rol oynar. Büyük bir çoğunluğu ayakta yer alan nasırlar üzerinde etkili olan radyo dalgaları çekirdekle birlikte sıkıştırılarak tamamen temizlenir. Çekirdeğinin alınmaması durumunda tekrar etme riski yüksek olan nasır tedavisi için steril bir klinik ortamı şarttır.

Kliniklerimizde Genel Cerrahi Uzmanı doktorlarımız tarafından steril bir ortamda ve son teknolojik ürünlerle nasır tedavisi yapılmaktadır. Ücretsiz muayene imkanın sağlandığı kliniklerimizde, doktorlarımız önce vakayı tanıyıp uygun tedavi yöntemine karar veriyorlar. Muayenenin ardından hasta hemen tedavi olmak isterse eş zamanlı olarak cerrahi operasyon hemen başlayabiliyor. Sterilize edilmiş cerrahide gerçekleşen operasyonda bölgesel uyuşma sağlayan lokal anestezi kullanılır. Hastanın şahit olduğu işlem sırasında radyo dalgaları bölgeye gönderilir. Nasır, çekirdeğine kadar tamamen çıkartıldıktan sonra bölge steril edilir ve kapatılır. Kısa bir süre üzerine basılmamasının ardından doktorumuzun izni ile aynı gün hasta evine geri dönebilir.

  Ücretsiz Muayene Fırsatı

  Ücretsiz muayene olmak için formu doldurmanız yeterlidir.


  Nasır Neden Oluşur?

  Nasır oluşmasındaki ana neden, ayağın ya da elin belli bir veya birkaç bölgesinde sürtünmeyle birlikte oluşan fazla basınçtır. Nasır oluşumuna etki edebilecek birçok neden olmasına rağmen, bu tür etkiye sebep olabilecek ana nedenler:

  • Sıkı ayakkabı giymek,
  • Ayak yapısına uyumsuz ayakkabı giymek,
  • Yüksek topuklu ayakkabı giymek,
  • Dışarıda yalın ayak yürümek,
  • Ayak parmaklarındaki deformasyonlar,
  • Ayağın fazla kemikli olması,
  • Yanlış yürüme (basma) hareketi.

  Nasırın Belirtileri Nelerdir?

  Nasırın birçok farklı belirtisi olmasına rağmen hiçbir belirti vermeyen ağrısız nasırlar da olabiliyor. Ancak nasır oluşurken genellikle ilk belirti nasır bölgesindeki keskin ağrıdır. Hafif nasırlarda basınç ortadan kalktığında ağrı da kaybolur ama derin ve geniş çaplı nasırlarda ağrı daha keskin ve nasır daha rahatsız edicidir. Ağrıyla birlikte bölgede kalınlaşma da başlar. Nasırlar genellikle zararsız olmalarına rağmen ağrılı olduklarında mutlaka tedavi edilmeleri gereklidir.

  El ve Ayaklarda Sık Görülür

  Nasır, ellerde, ayaklarda ya da vücutta tekrarlanan bir sürtünmenin olduğu her yerde meydana gelebilir. İlk başlarda sadece deride sertleşme olarak görülürken ilerleyen süreçte dayanılmaz ağrıların ortaya çıkacağı bir hastalık haline gelmektedir. Nasır oluşum itibari ile ellerde avuç içlerinde, ayaklarda ise ayak üstünde, ayak parmaklarının arasında, ayak parmaklarının üstünde ve ayak tabanında kendini belli eder.

   Ücretsiz Muayene Fırsatı

   Ücretsiz muayene olmak için formu doldurmanız yeterlidir.


   Bitkisel Tedavi İle Nasır İyileşir mi?

   Birçok hastalıkta olduğu gibi nasır tedavisinde de bitkisel tedavi yöntemleri bazı kişiler tarafından uygulanmaktadır. Bu tür tedavilerin hiçbiri hastalara kesin çözüm vermez. Geçici çözüm olur. Kesin çözüm ise, nasırın çekirdeğiyle birlikte yerinden alınmasıyla olur.

   Nasır Tedavi Ücretleri

   Nasır tedavisinde kullandığımız radyofrekans metodu ücretlendirilirken öncelikle kişinin hastalığının hangi boyutta ve büyüklükte olduğuna bakılır. Kliniklerimizde ücretsiz muayene imkanı olup, tüm hastalarımız için makul bir ücretlendirme politikası uygulanır. Detaylı bilgi ve randevu için kliniğimizin iletişim numaralarından bizlere her daim ulaşabilirsiniz.

    Ücretsiz Muayene Fırsatı

    Ücretsiz muayene olmak için formu doldurmanız yeterlidir.


    Yorum ekle

    Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.