Radyo Frekansla Varis Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Uzun yıllardır özel hastane ve kliniklerde kullanılmakta olan bir uygulamadır. Bu uygulama sayesinde varis hastalığından muzdarip durumda olan binlerce insan bu sayede bu hastalıktan ve hastalığın sebep olduğu çok sayıda şikâyetten tamamen kurtulmuştur. Türkiye’de devlet hastanelerinde bilhassa bu konusunda hala bir gelişme kaydedilememiştir. Günümüzde bile hala tedavide klasik varis ameliyatı yapılmaktadır. Klasik ameliyat;

  • Mutlaka doktor, hemşire ve asistanlardan oluşan kalabalık bir ekibe ve aynı zamanda profesyonel bir ameliyathaneye ihtiyaç vardır.
  • Narkoz kullanılarak hastalara anestezi yapılması şarttır. Bu şekilde hastalar ameliyat süresince uyutulurlar.
  • Ameliyat sırasında varisli damarları alabilmek için belirli yerlerde boyutları değişen şekillerde kesikler açılır.
  • Bu işlem tamamlandıktan sonra ise bu kesiklere dikişler atılır. Dikişler alındıktan sonra ise iz kalma ihtimali çok yüksektir.
  • Üstelik hastanelerdeki bu klasik varis ameliyatı sadece belli bir yaşa kadar olan hastalarda yapılabilmektedir.
  • Hipertansiyon, şeker vb. ek hastalık olarak tabir edilen diğer rahatsızlığınız bu ameliyata girmek için ciddi bir engel teşkil eder.
  • Ameliyat sonrası en 1 gece hastanede gözetim altında kalmanız ve taburcu olduktan sonra da uzunca bir süre istirahat etmeniz gerekmektedir.

  Günümüz için zaman kavramı son derece önemli olup özellikle iş hayatında olan insanların bu tür tedavilere ayıracak vakitleri bulunamamaktadır. Çok uzun iyileşme süreleri yüzünden çok sayıda kişi alternatif ameliyatsız tedavi yöntemlerini tercih etmektedir.  İşte Radyo frekansla tedavi tam da böyle hastalar için en uygun tedavilerden biridir.

  Radyo Frekans Nasıl Uygulanır?

  Radyo frekans cihazının hastalıklar için kullanılması 90’lı yılların başında başlar. Ben tedavisi, sivilce, hemanjiom, varis olmak üzere çok sayıda hastalık için tedavi imkânı sunmuştur. Peki, tedavi nasıl uygulanır? İşte cevabı:

  • Radyo frekansla tedavi yapılırken işlem yapılacak olan bölgeye lokal uyuşma sağlayan bir krem sürülür.
  • Sonrasında radyo frekans cihazından gelen radyo dalgaları bir çubuk yardımıyla işlem uygulanan bölgenin üzerinde toplanır.
  • Burada ısınmaya başlayan radyo dalgaları damarları ısıtarak tahrip eder. Ve varisler birkaç dakika içinde yok edilmiş olur.

  Ameliyatsız bir tür olan bu işlemde sadece 20-25 dakika içinde tamamen kurtulabilirisiniz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.