Radyo Frekansla Ben Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Radyo Frekansla Ben Tedavisi, Benler kimisi doğuştan kimisi sonradan oluşabilir, çoğunlukla sonradan oluşan bu benler yaş ilerledikçe sayı olarak artış göstermektedir. Doğuştan oluşan benlerde sıklıkla üzeri kıllı ve renk bakımdan koyu kahverengi homojen bir yapısı vardır, bu tür benlere bilimsel ismi konjenital (kıllı ben) diye adlandırılır.

  Vücudumuzdaki bu tür benler erken yaşlarda fazla yayılmadan alınması önerilir. Çünkü malin melanom ismini verdiğimiz hızla yayılan deri kanseri olma ihtimali çok yüksetir. Ayrıca doğuştan olmayıp sonradan çıkan vücudumuzdaki benlerde de zaman için de malin melanom (deri kanseri) dönüşme riski taşımaktadır.

  Bu Tür Benleri Nasıl Tanırız

  • Açık tenli kişilerde olan benlerde
  • Siyah- kahverengi nevüsler de şekil ve renginde değişiklik gözlenmesi
  • 6-7mm büyük benlerde düzensiz sınırlarının olması
  • Aile geçmişinde cilt kanseri (malin melanom) hikayesi olanlarda
  • Mevcut benler de hızlı büyüme gözlenmesi
  • Tahriş olan benlerde ( traş olurken zedelenen, iç çamaşırlarımızın geldiği yerlerde sık sık tahriş olması )
  • Kabuklanan ve kanama olan benlerde.

  Yukarda saydığımız belirtileri gösteren kişilerin bir uzmana genel cerrahi veya dermatoloji uzmanlarına göstermesi ve gerekli görüldüğünde benlerimizi takibe alınması, en etkili çözüm bu tür benlerin alınması risk faktörünü en aza indirir.

  Ben Tedavisi

  ben-aldirmak-kanserSon zamanlarda birçok alan da kullanılan Radyo-frekans yöntemi özellikle benler de (nevüs) tedavisinde son derece etkili bir yöntem, Radyo – frekans yöntemi ile alınan benlerde gözle görülür belirgin iz bırakmaz, bu yönteme buharlaştırma yöntemi olarak da bilinir. Çok kısa sürede birkaç dakikada bizi rahatsız eden benlerinizden kurtulabiliyorsunuz gözle görülür bir iz kalmadan. Cerrahi yöntemle alınan benlerde işlem sonrası belirgin iz kalabilir, bu nedenle ben tedavilerinde radyo frekans yöntemi tercih edilmelidir. Çünkü insanlar benin görüntüsünden rahatsız olurken cerrahi yöntemle kalıcı bir izin kalması hiç istenmeyecek bir durum.

  Radyo frekans teknolojisiyle her çeşit benin (nevüs) alınması mümkün.

  Climed Nişantaşı Kliniğimiz de hastalarımızda çok fazla ben türüyle karşılaşıyoruz, damar beni dediğimiz kırmızı renkli nevüsler, et benleri, çıkıntısız kabarık olmayan yüzeysel benler, konjenital dediğimiz (kıllı nevüs) benlerin radyo-frekans yöntemiyle belirgin iz kalmadan, sizi rahatsız eden benlerinizden kurtulabiliyorsunuz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.