Radyo Frekans Akne Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Radio Frekans Akne Tedavisi günümüzde akneleri tamamen ortadan kaldırmak için en sık kullanılan uygulamalardan biridir. Radio frekans akne tedavisinin Türkiye’de çok eski bir geçmişi vardır. 90’lı yılların ortalarında başlayan bu uygulama  önceleri ben aldırma, varis tedavisi, hemanjiom vb. rahatsızlıkların tedavisinde kullanılmaktaydı. Sonraları akne, sivilce, folikülit, komedon vb. oluşumlar için de etkisi fark edildi. Ve yapılan denemeler neticesinde radio frekans akne tedavisinin burada da başarılı sonuçlar verdiği görüldü. 2000’lerin başından itibaren akne tedavisi içinde büyük bir umut ışığı olan radio frekansın yerini 2004 yılında lazer tedavisi aldı. Tabi lazer uygulama olarak radio frekansın tıpatıp aynısı olmakla birlikte daha teknolojik bir uygulamaydı. Üstelik çok daha hızlı tedavi imkanı sunuyordu. Ancak fiyat olarak hem yeni bir teknoloji olması hem de biraz daha teferruat gerektirmesi sebebiyle radio frekans akne tedavisine göre daha pahalıydı. Burada anlatmaya çalıştığımız şey aslında akne tedavisi için her iki uygulamanın da %100 sonuç verdiğini belirtmek, temelde aynı metotla yok etme eğilimi gösterdiklerini anlatmaktı. Her iki uygulamanın da sağlık açısından en ufak bir tehdit barındırmadığını ifade etmekti. Çoğu hasta iki tedavi hakkında yeterince bilgiye sahip olmamakla birlikte lazer daha iyidir. Radio frekans ise daha kötüdür. Şeklinde bir algıya kapılmaktadır. Bu yazıyla amacımız bu ikileme bir son vermektir.

  Adım Adım Radio Frekans Uygulaması

  Bu uygulamada temel amaç tıpkı lazer uygulamasında olduğu gibi aknelerin dışarıda kalan kısımlarının yakılarak yok edilmesidir. Bu işlem ise şöyle yapılır:

  • Radio frekans cihazı radio dalgalarını cihaza bağlı bir çubuk yardımıyla akneli bölgenin üzerine iletir.
  • Aknenin üzerine gelmeye başlayan radio dalgaları kısa süre sonra burada ısınarak farklı bir enerjiye dönüşür.
  • Isınmanın artmasıyla akneler yanmaya ve kuruyarak düşmeye başlar. Tabi işlem bununla da sınılı değildir.
  • Aknelerin tekrarlamaması adına cilt üzerine çıkmalarını sağlayan tıkalı kanalların içine de radio frekans dalgaları gönderilir.

  Buralarda da aynı tahribatı yaratan uygulama sonrasında aknelerinizin aynı bölge üzerinden tekrarlaması söz konusu değildir. Üstelik radio frekans akne tedavisinden hemen sonra Climed Nişantaşı Tedavi Merkezi olarak hastalarımıza bir de yüz maskesi yaparak ciltlerine tazelenmiş bir görüntü kazandırmaktayız.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.