PRP Yöntemi İle Varis Ülseri Tedavisi

Halk arasında bacak yaraları olarak bilinen Varis Ülseri’nin nedeni, damar çatlaması ve geciken tedavidir. 2 yıl öncesine kadar sadece oksijen tedavisi ile iyileştirmesi mümkün olan hastalığın şimdi yepyeni bir tedavi yöntemi var, PRP.

Ücretsiz Muayene İmkanı

Varis hastalığıyla Kalp ve Damar Cerrahisi bölümü ilgilenmektedir. Kliniklerimizde ücretsiz muayene imkanı olup, varis şikayeti olan hastalar vakit kaybetmeden kliniklerimize gelip alanında uzman doktorlarımıza muayene olabilirler.

  Ücretsiz Muayene Fırsatı

  Ücretsiz muayene olmak için formu doldurmanız yeterlidir.


  Varis Ülseri Nasıl Geçer?

  Varis hastalığının kendi kendine geçmesini beklemek çok büyük bir hatadır. Tedavi olunmadığı zaman, varis hastalığı zamanla varis ülserine dönüşür. Varis Ülserinde en etkili tedavi yöntemi de PRP yöntemidir. PRP Yöntemi; Hastadan 10 – 20 ml kan alınarak yapılmaktadır. Alınan bu kan özel bir cihaz yardımı ile kan pulcuklarından zengin bir serum haline getirilmektedir ve hazırlanan serum yaraya enjekte edilmektedir. Kişinin kanı ile beslenen cildin iyileşme hızı 5 kat artmakta ve aynı zamanda o bölgede bulunan damarlarda kan akışını hızlandırmaktadır. PRP Yöntemi kliniklerimizdeki uzman doktorlarımız tarafından hastalarımıza uygulanmaktadır. Bugüne kadar bu yöntemin uygulandığı bütün hastalarımız sağlıklarına kavuşmuşlardır.

   Ücretsiz Muayene Fırsatı

   Ücretsiz muayene olmak için formu doldurmanız yeterlidir.


   Bacak Yaraları Neden Olur?

   Bu sorunun cevabı oldukça nettir. Tedavi olmamaktan olur. Varis hastalarının bu sorunu yeteri kadar ciddiye almaması nedeniyle tedavileri sürekli ikinci planda kalmaktadır. Öyle ki varis hastaları bacaklarındaki ağrı, kramp ve kaşıntı sorunlarına bile aldırış etmeden bir ya da bir kaç yıl yaşayabilmektedir. Fakat tek sorun ağrı, kramp olmayıp, aynı zamanda bacaklarda renk değişimi sürecinin de başlamasıdır. Bu süreç sonrasında bacaklarda kanama ve iyileşmesi güç yaralar yani Varis Ülseri oluşur.

   Varis Ülseri Tedavi Edilmezse Ne Olur?

   Varis Ülseri, Varis Hastalığının en kötü aşamasıdır. Tedavi olmamaktan kaynaklanan, ihmalle ortaya çıkan Varis Ülseri tedavi edilmezse hastanın bacağının kesilmesine kadar gidebilir.

    Ücretsiz Muayene Fırsatı

    Ücretsiz muayene olmak için formu doldurmanız yeterlidir.


    Yorum ekle

    Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.