Pilonidal Sinüs Mikrosinüsektomi

Ücretsiz Muayene Formu


  Pilonidal Sinüs Mikrosinüsektomi kuyruk sokumunda ortaya çıkan kıl dönmesi rahatsızlıklarının tedavisi için kullanılan yeni nesil bir tedavi yöntemidir. Devlet hastaneleri hariç bütün özel hastane ve klinikte kullanılan pilonidal sinüs mikrosinüsektomi tedavisinde eski usül olarak bildiğimiz Flap operasyonundan daha farklı bir metot izlenir. Eski usül tedavinin hem operasyon sırasında hem de sonrasında çok sayıda dezavantajı bulunmaktadır. Bununla birlikte pilonidal sinüs mikrosinüsektomi tedavisi hem doktorlar hem de hastalar için büyük kolaylıklar sağlar. Bu yüzden doktorların kıl dönmesi rahatsızlıklarının giderilmesi için en sık kullandığı yöntemdir.

  Mikrosinüsektomi Uygulanır?

  Mikrosinüsektomi nasıl uygulanır? Yeni nesil bir tedavi olduğundan bahsettik fakat bu dertten muzdarip durumda olan insanlar Flap ameliyatına alternatif bir tedavi olan bu uygulamayı eski yöntemlerle kıyaslayacak olursak;

  • Büyük ameliyathanelerde gerçekleştirilen flap ameliyatlarının tam aksine mikrosinüsektomi operasyonu basit bir klinik ortamında bile gerçekleştirilebilir.
  • Eski usül operasyonlarda hastaların anestezi yapılarak uyutulması gerekirken yeni nesil bu tedavide yalnızca lokal olarak bir uyuşma sağlanması yeterlidir. Hasta uyanık vaziyette kalabilir.
  • Flap ameliyatları kıl dönmesinin durumuna göre en az 70-90 dakika arası sürebilmektedir. Fakat operasyon mikrosinüsektomi ile gerçekleştirildiğinde yalnızca 20-30 dakika sürmektedir.
  • Tedavide en önemli hususlardan bir tanesi de kıl yumağını bulunduğu yerden çıkarmak için açılan kesiğin büyüklüğüdür. Bu kesik Flap ameliyatında duruma göre 10 cm’e çıkabilirken yeni tedavi yönteminde ise 3 cm’i geçmemektedir. Burada önemli olan şey de zaten minimal bir kesik üzerinden tedavinin sağlanmasıdır.
  • Açılan kesiğin daha sonra dikişle kapatılması gerekir. Flap işleminde dikiş sonrasında iz kalma ihtimali çok fazladır. Ancak mikrosinüsektomi yönteminde ise kesik pratik bir dikişle kapatılır. Ve dikişler kendiliğinden düştükten sonra da herhangi bir iz kalma durumu söz konusu olmaz.
  • Flap ameliyatları hastanelerde yapılır. Operasyonu geçirdikten sonra en az 1 gün hastanede kalmanız gerekmektedir. Yeni nesil tedavi de ise böyle bir durum yoktur. Aynı gün içinde kalkıp yürüyebilir. Ve evinizde dinlenebilirsiniz. Bir sonraki günde işinize gücünüze dönmeye hazırsınız.

  Yeni nesil tedavi uygulandıktan sonra iltihabın kesinlikle oluşma riski yoktur. Eski tedavide ise dikişlerin arasından enfeksiyon oluşma riski büyüktür.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.