Pilonidal Kist Çıkarma (Kıl Dönmesi Ameliyatı) Nedir?

Ücretsiz Muayene Formu


  Pilonidal Kist Çıkarma uygulaması, pilonidal kistin cerrahi olarak çıkarılmasını içerir. Pilonidal kist, kalçanın üst kısmındaki kuyruk kuyruğunun yakınında saç ve cilt tortusu ile dolu benign (iyi huylu) bir kisttir. Kist çok ağrılı olabilir, genellikle kist enfekte olmaktadır.

  Pilonidal Kist Çıkarma işlemi, kuyruk kemiği çevresini (alt arka bölge) içerir.

  Kıl Dönmesi Ameliyatı Neden Yapılır?

  Enfekte pilonidal kist ile ilişkili ağrıdan kurtulmak ve enfeksiyonun yayılmasını önlemek için yapılır.

  Bu alandaki son gelişmeler nelerdir?

  Bölgedeki mevcut kılları gidermek ve böylece durumu tedavi etmek için lazer kullanımı son zamanlarda uygulanan en modern yollardan biridir. Ayrıca Mikro Sinüsektomi tekniği de cerrahi anlamda çok başarılı olan bir yöntemdir.

  Kıl Dönmesi Ameliyatı ( Pilonidal Kist Çıkarma )nasıl gerçekleştirilir?

  Pilonidal Kist ameliyatı hastalara lokal anestezi altında yapılabilir. Hasta ameliyat masasına yatırılır. Pilonidal kisti ortaya çıkarmak için kalça hafifçe ayrık olarak tutulur. Alanı lokal anestezi ile uyuşturduktan sonra, sinüsün boyutunu bulmak için bir sonda geçirilir (sinüs, dokuda oluşan bir boşluktur)

  Kist ve sinüs tanımlandıktan sonra, hastalıklı doku çıkarılır

  Daha sonra dikiş yapılır ve yaranın iyileşmesi beklenir.

  İşlem ne kadar sürer?

  İşlemin gerçekleştirilmesi yaklaşık bir saat sürmektedir.

  Tedaviden önce doktorunuzla konuşun

  Sağlık uzmanınıza aşağıdaki bilgileri vermeniz çok önemlidir. Bu, sağlık uzmanınızın Pilonidal Kist Çıkarma işlemi için riskleri değerlendirmesine yardımcı olur ve gereksiz komplikasyonları önlemeye yardımcı olur.

  • Doktorunuza şu anda aldığınız ilaçların tam listesini verin. Sağlık uzmanınızın bir ilaç etkileşimi nedeniyle komplikasyonları önlemesine yardımcı olabilir.
  • Herhangi bir ilaç veya gıda maddesi alerjiniz varsa ya da Aspirin, varfarin, bitki takviyeleri veya benzeri diğer ilaçlar gibi kan incelticilerini kullanıyorsanız,
  • Diyabetiniz varsa, yüksek tansiyonunuz varsa, göğüs ağrınız varsa veya daha önce bir kalp krizi geçirmişseniz
  • Şimdiye kadar bacağınızda (derin ven trombozu) veya akciğere (akciğer embolisi) kan pıhtısı teşhisi konmuş olmanız durumunda,
  • Kemik kırığı öykünüz varsa,
  • Yapmış olduğunuz daha önceki tüm cerrahi prosedürlerin bir listesi, örneğin: safra kesesinin veya vücudunuzun herhangi bir parçasının çıkarılması; fıtık tedavisi, bağırsak duvarı delinmesi vb. herhangi bir bedensel parçanın cerrahi onarımı gibi bilgileri doktorunuzla paylaşın.
  • Herhangi bir lokal anestezi, lidokain v.b. alerjiniz varsa doktorları bilgilendirin.

  Uygulamadan önce kozmetik, deodorant veya topikal ilaçlardan kaçının.

  Ameliyattan önce sigara içmeyin ve nikotin bazlı ürünlerin bir süre kullanımına ara verin. Alkolden uzak durun. Ameliyattan an az 8 saat önce gıda ve sıvı alımını bırakmak gerekir.

  Kısa Sürede Kıl Dönmesinden Kurtulun

  Kliniğimizde uygulanan Mikro Sinüsektomi  yöntemiyle, lokal anestezi altında, 10 dakikada kıl dönmesi rahatsızlığından kurtulabilirsiniz. Hastanede kalmanıza, barkoz riskine girmenize gerek kalmadan, kısa zamanda sağlığınıza kavuşabilirsiniz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.