Nasır Tedavisinde Kullanılan Yöntemler

Ücretsiz Muayene Formu


  Nasır neredeyse herkeste görülen bir cilt problemidir. Genellikle insanlar nasırın ayakkabı vurmasından oluştuğunu düşünmektedir. Fakat nasırın oluştuğu yeri çok fazla kullanmak ve çok uzun süre ayakta durmakta nasır oluşmasına sebep olabilmektedir. Nasır oluştuğu zaman derinin üst bölümünün kalın bir tabaka şeklini aldığını görürsünüz. Bu tabaka derinin alt bölümüne baskı yapar. Nasırın özellikle avuç içerisinde ve ayak parmaklarında çok fazla görüldüğünü söyleyebiliriz. Nasır tedavisi yapılmadığı zaman belli bir süre sonra kişiyi rahatsız etmeye de başlar.

  En Etkili Yöntemler Nelerdir?

  Nasır tedavisi yapılacağı sırada son teknolojiyi kullanarak bu tedaviyi sunmaya özen gösteriyoruz. Günümüzde nasır tedavisinde en fazla tercih edilen yöntem ise radyo frekans ile nasır tedavisidir. Bu yöntemin şuan uygulanan en modern yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Radyo frekans ile nasır tedavisi yapılacağı sırada nasırın ve çekirdeğinin yok edilmesi sadece dakikalar sürmektedir.

  Radyofrekans ile tedaviyi insanlar genellikle lazer ile tedaviyle karıştırmaktadır. Radyofrekansları ile uygulanan bu tedavide genellikle radyo dalgalarının aktif bir rolünün olduğunu görüyoruz. Ayakta oluşmuş olan nasırlarda çok etkili olan radyo dalgaları çekirdeğe kadar ilerler ve sıkıştırma yöntemiyle tamamen yok eder. Nasırın çekirdeğinin alınmaması durumunda tekrar etme ihtimali çok yüksektir. Bu yüzden tedavinin steril bir klinik ortamında gerçekleştirilmesi gerekmektedir.

  Nasır tedavisi noktasında kliniğimiz sizlere en iyi şekilde hizmet vermektedir. Kliniğimizde tedaviye geçilmeden önce gerekli olan bütün incelemeler gerçekleştirilir ve ondan sonra tedavi aşamasına geçilir. Nasırın tedavisi evresinde de nasır çekirdeğe kadar tamamen temizlenir. Bu işlemler sırasında tamamen steril koşullar oluşturulurken hastaya bölgesel uyuşmayı sağlayan lokal anestezi verilmektedir.

  Nasır Oluşmasının Sebepleri

  Ayakta nasır oluşmasının en büyük sebebi bölgesel sürtünme oluşmasıdır. Bölgesel sürtünme baskıya sebep olduğu için deri kendini koruma adına kalınlaşır ve nasır oluşur. Nasırın bazı türlerinde batma, akıntı, yürüme zorluğu, acı hissi gibi durumlar görülebilmektedir. Nasıra sebep olacak bazı durumlar şu şekildedir:

  • Ayak yapısına uyumlu olmayan ve sıkı ayakkabıların kullanımı
  • Kadınların sürekli yüksek topuklu ayakkabılar giyinmesi ve ayağın parmak kısımlarının baskı altında olması
  • Ayak parmaklarda deformasyona sebep olacak aktiviteler yapmak.
  • Dış ortamlarda yalın ayak yürümek
  • Kişinin ayak yapısının çok fazla kemikli olması
  • Yanlış basma ve yanlış şekilde yürüme

  Ayakta nasır oluşmasının en büyük sebepleri bu şekildedir. Nasır gerek görünümünün kötü olması gerekse bazılarının ağrı yapmasından dolayı mutlaka bu konuda uzman kişiler tarafından tedavi edilmelidir.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.