Nasır Neden Olur?

Ücretsiz Muayene Formu


  Nasır neden Olur? Diye merak eden hastalarımız için en net olarak şunu söyleyebiliriz: özellikle ayak nasırları için konuşacak olursak sürtünme sonucu oluşan basınçtan kaynaklı oluşan dairesel deri kalınlaşmalarıdır. Öncelikle nasırlara vücudun kendi doğal yapısı sebep olmaktadır. Bunun en önemli sebebi ise basıncın yarattığı etkiyle vücut, basıncın olduğu alanda kalınlaşma yaratır. Bu sayede de kendini korur. Ancak bu koruma davranışı çoğu zaman nasır benzeri problemleri de beraberinde getirmektedir. Ayak nasırların oluşumunda bir numaralı etken bu doğal oluşum olarak kabul edilir.

  Nasırın Oluşmasında Etkili Olan Diğer Faktörler

  Herkesin ayak yapısı birbirinden farklıdır. Dolayısıyla kendinize uygun şekilde tasarlanmamış ayakkabıları giymekte ısrarcı olursanız bir numaralı risk grubundasınız demektir. Bilhassa kadınlar için uyarıda bulunmak gerekirse elbette topuklu ayakkabıyı hayatınızdan tamamen çıkarın demiyoruz. Fakat kullanımına bir sınırlama getireniz kanaatindeyiz. Zira en sık ayak nasırı hastalarımız topuklu ayakkabı kullanmakta olan kadınlardan oluşuyor. Son dönemde moda haline gelen ve özellikle erkeklerin ilgi gösterdiği sivri uçlu ayakkabılar da nasır oluşumunu bir hayli tetiklemekte.

  • Bunlar dışında normalden farklı bir yürüyüş şekliniz var ise bu da nasıra davetiye çıkarmaktadır. Ancak nasırdan önce yürüyüş bozukluğu olarak tabir edilen bu sorununuzu çözmenizde fayda var.
  • Aynı şekilde aşırı kilolu durumlarda da yükü ayaklara bindireceği için nasır oluşumu hızlanmaktadır.

  Nasır Nasıl Tedavi Edilmelidir?

  Kâbusumuz olan nasırlar tedavi edilebilen sağlık sorunlarıdır. Ancak bu tedavi kendi başınıza yapabileceğiniz bir tedavi değildir. Nasır Tedavisi konusunda halkımız ne yazık ki kulaktan doğma yöntemlerle ya da internet ve televizyon reklamları aracılığıyla piyasaya sürülen krem, jel vb. ürünlerle fayda sağlamaya çalışmaktadır. Çoğu kişi televizyonda izlediği doktorların önerdiği çeşitli bitkisel kürleri kullanmaktadır.

  Ancak bunların faydalı olduğu durumlar henüz gözlenmemiştir. Dolayısıyla nasırın tedavisi ancak tıbbi bir operasyon ile mümkündür. Bu tür operasyonlar ise ancak uzmanlar tarafından gerçekleştirilir. Ayağınızda ve elinizde bir nasır sorunuyla karşılaştığınızda mutlaka doktora görünmelisiniz. Doktor kontrolü sonrasında nasırınız için en uygun tedavi yapılacaktır. Kliniğimizde Radyo frekans yöntemiyle yapılan nasır tedavisi ile radyo dalgalarının oluşturmuş olduğu ısı direk olarak nasıra uygulanır ve ısınan nasır tahribata uğrayarak yok olur.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.