Nasır Ameliyatı

Ücretsiz Muayene Formu


  Nasır Ameliyatı ayak, el vb. alanlarda yaşanan nasır problemlerinin giderilmesi için gerçekleşen cerrahi bir operasyondur. Nasır Ameliyatı nasıl yapılır? Diye merak eden okuyucularımız için cevaplayacak olursak; nasırlı alanların lokal anestezi diye tabir edilen bölgesel uyuşturma yöntemiyle uyuşturulması ile yapılmaktadır. Bölgesel uyuşma sağlandıktan sonra nasır ameliyatı başlayacaktır. Neşter yardımıyla nasırlı bölgelere büyüklüklerine göre kesikler atılacaktır. Kesiklerin olduğu alanlardan içeri girmek suretiyle nasır ve nasıra ait kök kalıntısı çıkarılır. İşlem tamamlandıktan sonra ise dikiş atılma işlemine geçilir. Yine kesiğin büyüklüğüne göre belirli sayıda dikiş atılır. Nasır ameliyatlarında en çok dikkat edilmesi gereken husus nidus olarak tabir edilen nasır kökünün alınmasıdır.

  Zira sadece nasır alınırsa ve kök temizlenmezse rahatsızlık kısa bir süre sonra tekrarlayacaktır. Nasır ameliyatlarının süresi 30 ile 60 dakika arasında değişmektedir. Son olarak bahsetmiş olduğumuz bu tür klasik nasır ameliyatı yöntemi sadece devlet hastanelerinde yapılmaktadır. Özel hastane ve aynı kalitede hizmet vermekte olan kliniklerde bu tür operasyonlar çok farklı yöntemlerle yapılmaktadır.

  Ameliyatsız Nasır Tedavisi

  Ameliyatsız Nasır Tedavisi olarak bilinen ve özellikle klinik ve özel hastanelerde kullanılmakta olan çeşitli yöntemler bulunmaktadır. Bu yöntemlerde kesinlikle anestezi, kesik ve dikiş atma benzeri klasik ameliyatlarda kullanılan yöntemler kullanılmaz. Ameliyatsız nasır tedavisinde nasırlı ayak üzerinde herhangi bir uyuşturma işlemi yapılmaz. Aynı şekilde nasırlı ayak üzerinde kesik, dikiş vs. kesinlikle oluşturulmaz. Bu tedavi yönteminde kanla ya da klasik ameliyatlarda duymuş olduğunuz diğer neşter vb. kavramları duymazsınız.

  Radyo Frekans Yöntemiyle Nasır Tedavisi

  Son yıllarda yeni yeni adını duymaya başlamış olduğumuz radyo frekans yöntemi çoğu zaman lazerle karıştırılmaktadır. Ancak lazer ışınlarından farklı olarak uygulanan Radyo Frekans Yöntemiyle Nasır Tedavisinde radyo dalgaları ön plana çıkmaktadır. Bu radyo dalgaları nasırlı bölgeye uygulandığında dalgalar aracılığıyla iletilen bir ısı oluşmaktadır. Bu ısı nasırlı bölgeye bir süre uygulanır. Nasırlı alan ısıdan etkilenerek tahribata uğrar. Ve nasırın bir kısmı kurur. Bir kısmı buharlaşır. Nihayetinde bölge temizlenmiş olur. Kısa süre ayak tabanının yere değmesi engellenir. Ancak sonrasında rahatlıkla kalkıp yürüyebilir. İşinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.