Makatta Kaşıntı Fissür Habercisi Mi ?

Ücretsiz Muayene Formu


  Makatta kaşıntı fissür habercisi mi? Halk arasında makat çatlağı ya da makat yırtığı olarak ifade edilen fissür belirtileri hastalığın erken tanı ve tedavisinde büyük önem taşımaktadır. Makat hastalıklarının vücutta yaratmış olduğu reaksiyonların yanı sıra bir de psikolojik boyutu vardır. Hastalar bu vaka ile karşılaştığında başlangıçta aile bireylerinin bile durumdan haberdar olmasını istemez. İnternet ortamında fissür nasıl iyileşir sorusuna yanıt arayan ve sorunu bireysel mücadele ile çözmeye çalışan hastalarımız maalesef fissürün kronik bir hal almasına neden olur. Fissür tedavisinde ilk 15 günlük süreç çok önemlidir. Henüz vaka bu aşamada iken bizlere müracaat eden hastalarımıza çeşitli fissür ilaçları tavsiye ediyoruz. Kullanılan ilaçlar ile vakanın iyileşme ihtimali vardır. Fakat 15 günlük süreden sonra bizimle iletişime geçen hastalarımızda vakanın artık kronik bir hal alması ile karşı karşıya kalıyoruz. Böylece hastaların merak ettiği kronik anal fissür nedir? sorusuna da yanıt vermiş olduk.

  Makat Kaşıntısı Nasıl Geçer?

  Makat kaşıntısı nasıl geçer? Makat kaşıntısı, birçok hastalığın işaretçisi olabilir. Bu hastalıklar arasında en sık karşılaştığımız vaka ise fissürdür. Makat kaşıntısı neden olur?  ve nasıl geçer? konularına yanıt verecek yazımızda tedavi yöntemlerinden de bahsedeceğiz. Makat kaşıntısının geçmesi için çeşitli krem ve ilaç önerileri yapmak mümkün. Fakat kaşıntıdan ziyade bu belirtiyi veren hastalığın tanı ve tedavisini yapmak sorunun kesin çözümünde etkili olacaktır. Bu bağlamda fissür tedavisinde 23 yıllık deneyimi ile sizlere bir telefon kadar yakın olan Climed Nişantaşı kliniğimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

  Ameliyatsız Fissür Tedavisi Mümkün Mü?

  Teknolojik gelişmeleri yakından takip eden hastane ve kliniklerde hastalıkların tedavisinin tek yolu artık ameliyat değil. Hastaları tedavi sürecinden korkutan ve farklı çözüm yolları aramak durumunda bırakan eski usul ameliyatların aksine artık dakikalar süren operasyonlar ile sağlığınıza kavuşmanız mümkün. İşte bu yöntemlerimizin etkili olduğu hastalıklardan biri de makat çatlağı… Makat kaşıntısı ile başlayan fissür tedavisinde botox yöntemine başvuruyoruz.   Fissür ameliyatı sonrası hastaları sancılı bir süreç bekler. Sizleri ameliyat, narkoz ve hastanede yatış gibi külfetlerden kurtaran Botox(Botulinum Toksini) Tedavisinde bölgeye uygulanan işlem ile anal fissür kaslarında gevşeme sağlanır ve eski sağlıklı günlerinize geri dönersiniz.

  Makat Kaşıntısına Hangi Bölüm Bakar?

  Makat kaşıntısına hangi bölüm bakar? Makat hastalıklarının belirtisi olan kaşıntı şikayetiniz için Genel Cerrahi Bölümü’nde randevu almalısınız. Hastalığın tedavisinde önemli bir rol üstlenen Genel Cerrah Uzmanı’nın alanında deneyimli olması ise operasyonun başarı oranını arttıracaktır.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.