Makat Çatlağı Kendiliğinden Geçer mi?

Ücretsiz Muayene Formu


  Makat çatlağı kendiliğinden geçer mi? Sorusuna hastalarımızın yanıt aramasının bir nedeni var. Makat çatlağına zamanında müdahale edildiği takdirde kronik hale geçmesine engel olabilir. Fakat buradan şu sonuç kesinlikle çıkmamalı; Makat çatlağı kendiliğinden geçebilir. Makat çatlağının kendiliğinden geçmesi gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Bu hastalıkta ilk 15 günlük süreç çok önemlidir. Fissür belirtileri fark edildiği ve hekime başvurulduğu takdirde çeşitli kremler makat çatlağınızın geçmesine fayda sağlayabilir. Fakat bazı durumlarda fissür ilaçları yetersiz kalabilir ve 15 günlük süreç dolmamasına rağmen makat çatlağı kronik hale geçebilir. İşte tam da bu noktada sizlerin yardımına yetişecek olan Climed Nişantaşı kliniğimizde ameliyatsız fissür tedavisi yapılmaktadır. Evet, yanlış duymadınız. Ameliyatsız, iş gücü kaybı yaşamayacağınız ve neşterin kullanılmadığı bir makat çatlağı tedavisi mümkün. Estetik operasyonlar ile hayatımıza giren botox tekniği ile makat çatlağı tedavisi yapılmakta ve hastalar eski sağlıklı günlerine kavuşabilmektedir. Botox ile fissür tedavisi ile ilgili yapmanız gereken tek şey irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşmaktır.

  Makat Çatlağı Belirtileri Nelerdir?

  Tüm hastalıklarda olduğu gibi makat çatlağında da hastada bazı şikayetler gözlenir. Fiziksel ve psikolojik yönü ile hastaların sancılı bir süreç yaşamasına neden olan makat çatlağı belirtileri şu başlıklar altında toplanabilir;

  • Fissür dışkılama sırasında anüste cam kesiği batıyormuş gibi bir sızının oluşmasına neden olur.
  • Makatta kanama ve ağrı fissür vakasında en sık karşılaştığımız belirtilerdir.

  Vücudunuzda buna benzer reaksiyonlar ile karşılaşmanız durumunda durumu asla görmezden gelmemeli ya da kendiliğinden geçmesini beklememelisiniz. Fissür tedavisi cerrahi işlem gerektiren tüm aşamaları kapsar. Bunu yapacak olan kurumlar ise özel klinik ve hastanelerdir.

  Fissüre Hangi Bölüm Bakar?

  Hastalıkların tedavisi için başvuracağınız bölümü bilmeniz zaman kaybetmemeniz açısından faydalı olacaktır. Makat çatlağı tedavisi için alanında deneyimli bir Genel Cerrahi Uzmanı ile iletişime geçmelisiniz. Muayene olacağınız bölüm de yine Genel Cerrahi olacaktır.  Climed Nişantaşı kliniğimize iletişim kanalları ile ulaşmanız durumunda ekip arkadaşlarımız gerekli tüm bilgi aktarımlarını sağlayacaktır.

  Sağlıklı günler dileriz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.