Lipomun İlaç Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Lipomun İlaç Tedavisi rahatsızlık için herhangi bir etki yaratması söz konusu değildir. Lipomlar vücutta oluşan iyi huylu kitlelerdir. Ve doktora gidildiğinde tedavisi için herhangi bir ilaç kullanılması ya da önerilmesi söz konusu değildir. Zaten doktora gidip lipomlarınızı gösterdiğinde doktorların önerisi cerrahi işlem olacaktır. Hiçbir doktor herhangi bir ilaç ya da kremle lipom tedavisi yapmaya kalkmaz. İnternette ve televizyon kanallarında pek çok reklamda lipom yani yağ bezesine karşı “Lipomun ilaç tedavisi” şeklinde ürünler satmakta ve halkın sağlığını tehdit etmektedir. Bu satılan ilaçların hiç biri lipomlar için tedavi edici etki göstermez. Lipomlar genel cerrahi uzmanı tarafından incelenir ve sonrasında gerekli tedavi neyse o şekilde bir uygulama gerçekleştirilir.

  Kesin Tedavi Cerrahi Müdahaledir!

  Lipomların tedavisinin tek yolu uzman bir doktor tarafından yapılacak olan cerrahi bir işlemdir. Lipomlar lazer veya benzeri koter, radyo frekans gibi uygulamalar ile de yok edilemez. Bulunduğu yerden çıkarılması tek yoldur. Bunun için ise cerrahi işlem yapılmaktadır. Cerrahi işlem sizi korkutmasın. Klasik anlamda gerçekleştirilen büyük ameliyatlardan bahsetmiyoruz. Kliniğimizde yağ bezesi için basit cerrahi operasyonlar rahatlıkla yapılabilmektedir. Öncelikle kliniğimize müracaat ederek doktorlarımız tarafından muayene edilmeniz gerekir. Muayene sonrası doktorumuz konuyla alakalı sizi bilgilendirecek ve nasıl bir yol izleyeceğini sizinle paylaşacaktır. Ve tabii ki işlem öncesinde gerekli tahlil, vb tetkikleri de yapacaktır.

  Lokal Anestezi Sayesinde Acı Duymak Yok!

  Lipoma cerrahi yollarla müdahale edilirken sınırlı uyuşturma ismini verdiğimiz Lokal anestezi kullanılmaktadır. Yalnızca lipomların çıkarılacağı bölgelere iğne yardımıyla uyuşturucu ilaç enjekte edilir. Uyuşma tam olarak gerçekleştikten sonra neşter yardımıyla minimal düzeyde kesikler açılır ve buradan müdahale başlar. Yağ bezesi ve köklerinin vücut ile olan bağlantıları kesilir ve yavaşça açılan keselerden dışarı çıkarılır. Sonrasında bölge iyice steril edilir. Ve dikiş yoluyla kapatılır. Dikişler sadece birkaç tane olacaktır. Ve sonrasında iz kalma durumu söz konusu değildir. Cerrahi müdahale sonrasında aynı gün iş ve normal yaşamınıza geri dönmeniz mümkündür. Konuya net bir diller bir kez daha açıklık getirmek gerekirse lipomun ilaçla tedavisi söz konusu değildir. Lipomlar yalnızca cerrahi müdahale ile tedavi edilir.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.