Lazerle Varis Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Ortalama olarak geçmişi 10 ile 15 yıl arasındadır. Türkiye’de ilk olarak göz ve göz kusurları için kullanılan lazer uygulamaları ilerleyen zamanda ben tedavisinden, varise, hemoroidden, sivilceye kadar çok geniş yelpazede bulunan hastalıklar için tedavi imkanı sunmuştur. Ayrıca lazer uygulaması güzellik ve estetik merkezleri tarafından da kullanılmaktadır. Burada çeşitli cilt kusurları ve bozuklukları için tedavi imkanı sağlamaktadır. Son olarak da günümüzde hem kadınlar hem de erkekler için epilasyon hizmeti de vermektedir. Yani lazer bu kadar kısa süredir hayatımızda olmasına rağmen pek çok rahatsızlık, kusur vb. problemler için tedavi sağlar. Lazerle tedavi ise özellikle varisleri küçük ve kılcal olarak tabir edilen şekilde olan hastalar için en kullanışlı tedavi şeklidir. Lazer en küçükleri dahi yok edebilecek kabiliyete sahiptir.

  Uygulamasının Sağladığı Avantajlar

  Hastalık için son dönemde geliştirilen çok sayıda tedavi yöntemi olmasına karşın küçük ve kılcal damarlar için köpükle tedavi ya da radyo frekans tedavisi kullanılamaz. Bunun sebebi ise iğne kullanılmasıdır. İğneler kılcal damarların içine giremeyeceği için lazerle tedavi burada büyük bir avantaj sağlamaktadır. En küçük varis oluşumlarını bile tamamen ortadan kaldırabilir. Lazerle varis tedavisinin sağlamış olduğu en büyük avantajlardan biri budur. Diğerlerine bakacak olursak;

  • Küçük bir klinik ortamında rahatlıkla yapılabilen bir işlemdir. Devasa teknolojik ameliyathanelere gerek duyulmaz.
  • Klasik ameliyatta narkozla anestezi yapılırken ve en az 1 gece hastanede kalmanız gerekirken lazerle varis tedavisi ise sadece 25-30 dakika sürmekte ve sonrasında evinizde istirahat edebilmektesiniz. Bu sayede zamandan avantaj sağlamaktadır.
  • İşlem sırasında uygulanan bölgeye lokal olarak uyuşma sağlayan bir krem sürülerek ısı hissetme eşiğiniz minimal düzeye çekilir.

  En önemlisi işlem çok kısa sürmekte ve günün geri kalanını evinizde geçirebilmektesiniz.

  Tedavi Nasıl Yapılır?

  Lazer uygulaması lokal uyuşma sağlayan krem sürüldükten sonra işlem yapılacak bölgenin üzerine uygulanır. Damarların üzerinde bir süre bekletilen ve bu süre içinde ısınmaya başlayan lazer ışınları varisli damarların tamamını yakarak tahrip eder. Ve damarlar tamamen yok edilir. İşlem sonrasında kremin etkisi geçtikten sonra çok hafif yanmalar hissetmeniz normaldir. Ancak bu yanmalar 1-2 saati geçmeyecektir.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.