Lazerle Hemoroid Basur Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  lazerle-hemoroid-basur-tedavisi-medikalartBildiğimiz gibi hemoroid hastalığı normalde her insanda makat etrafında bulunan 3 adet toplar damardan bir veya daha fazlasının şişerek kanamasıdır. Bu hastalık kabızlık, fazla ıkınma gibi sebeplerle ortaya çıkabilir. İç ve dış hemoroid olarak 2 gruba ayrılır ve derecesi 1 den 4’ e kadar sarkma ve geri gitme durumuna göre derecelendirilir.

  Hemoroid hastalığının erken safhalarda lazer ile tedavi oldukça seçkin bir yöntem olarak ortaya çıkar. Hemoroidin en kolay ve konforlu tedavisi de denebilir.

  Klasik yöntemine göre en iyi alternatif olan lazer tedavisi dış hemoroidlere değil iç hemoroidlere uygulanabilir. Bunun sebebi sadece ağrısız bölge olan makatın 1 cm ve daha iç kısımlarında kullanılabilmesidir. Bu bölge ağrısızdır ve bir anestezi gerekmez. Bu yöntemde bir kesme veya dikme yoktur. Özellikle erken dönem iç hemoroidler de hemoroidlerin kolayca tedavi olmasını sağlar.

  Lazerle Hemoroid Ameliyatı Kaç Günde İyileşir ?

  Lazer olarak isimlendirilen ışık aslında zaman kontrollü bir kırmızı ötesi ( infared ) ışık kaynağıdır. Yüksek ısıya sahiptir, aletin yaslandığı hemoroid pakesinin içindeki kanı pıhtılaştırıp damar cidarını büzerek hemoroidin ortadan kalkmasını sağlar. Bu doku 1 ay gibi bir sürede vücut tarafından emilerek ortadan kaldırılmış olur. Kanama olan iç hemoroitlerdeki kanamada durur.

  lazer-hemoroid-basur-medikalart

  Işın sadece 1 saniye gibi bir süre uygulandığından işlem çok kısa sürer. Alet anaskop denilen makatı açan cihazın içerisinden sokularak uygulanır. Hasta kısa sürede işine dönebilir. Çevre kaslara bir zararı yoktur ve fonksiyonlar etkilenmez.

  Ameliyathane ve anestezi gerektirmemesi bir avantajdır. Anlaşılacağı üzere hastaların bu yöntemin uygulanabildiği erken safhalarda müracaat etmeleri önemlidir. Medical Art Bakırköy Kliniğimizde Lazerle hemoroid ameliyatı olanların yorumları anasayfamızda “Tedavi Olanlar” kısmından inceleyebilirsiniz.

  Lazerle hemoroid ameliyatı fiyatı

  Kliniğimizde hemoroid (basur) tedavisi ameliyatsız yöntemle tedavi edilmektedir. İlk önce hemoroidinizin durumu ve derecesine göre tedavi yöntemi belirleniyor. Tedavi yöntemlerimiz Lazer, Lastikle boğma (RBL) ve THD (hemoroid memelerini besleyen atar damarları bağlama yöntemi ) dediğimiz bir cihaz yardımıyla uygulanan bir yöntemdir. Lazerle hemoroid ameliyatı fiyatı öğrenmek için aşağıda yer alan iletişim numaralarımızdan arayabilirsiniz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.