Lazerle Ben Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Vücudun da beni olmayan kimse hemen hemen hiç yoktur, ya siyah nokta gibi yüzeysel yada çıkıntılı et benleri dediğimizde şekilde çokça vücudumuzun çeşitli yerlerinde görülebilmektedir.

  lazer-ben-tedavi-medikalart-net

  Ben Oluşumu Ve Çıkma Nedenleri

  Vücudumuzun her yerinde çıkabilen benler tıptaki ismi (nevüs) olan lezyonlar, renk ve yapı olarak farklılık gösterir. Bazısı cilt yüzeyinde çıkıntısız leke gibi görünen açık kahverengi yüzeysel benler, siyah veya koyu kahverengi yüzeysel ya da çıkıntılı et benleri gibi çeşitlilik gösterebilir. Ben oluşumu; bizi UVA güneşin zararlı ışınlarından korumak için vücudumuzun melanin miktarındaki artış ve toplu şekilde ortaya çıkmasıyla oluşur.

  Benler (nevüs) doğuştan olabilceği gibi genelde sonradan ortaya çıkmaktadır. Özelikle 19’lu ve 20’li yaşların içindeki kişilerde 40 ‘dan fazla ben oluşabilir. Bu ilerleyen yaşlarda çok daha fazla artış olur ve bizi estetik açıdan rahatsız edici bir hal alır.

  Ben Aldırmak Kanser Yapar  mı?

  Birçok kişide ben aldırdıktan sonra kanser oluşur diye batıl bir inanış vardır, bu durum kesinlikle bilimsellikten çok uzaktır ayrıca tam tersi benlerimiz kaldığı sürece kanserleşme riski bulunur, kanserleşmiş benler vücudumuzda hızla yayılarak kişinin yaşamına bile mal olabilir. Bu inanışın çıkma nedenlerinden biri şüpheli görünen benlerin alımından sonra patolojiye gönderilmesi ve sonucun kanser olarak gelmesi ben alındığı için kanserleşmiş gibi doğru olmayan bir yargı oluşur.

  Öncelikle vücudumuzdaki benlerimizi takip etmeliyiz büyüme, renk değişimi, şekilde farklılaşma gibi durumlar gözlemlediğimizde mutlaka genel cerrahi uzmanı veya cildiye uzmanına başvurulmalıdır.

  Lazer günümüzde birçok rahatsızlıkta kullanılabilen teknolojik tedavi yöntemlerinden biridir.  Ben tedavilerinde de bu yöntemle yardım alınmaktadır. Ancak her tür ben için lazer tedavisi uygun olmayabilir, çoğunlukla yüzeysel, çıkıntısız leke gibi nevüsler de seanslar şeklinde uygulanabilmektedir.

  • Lazerle tedavide; benin üzerine lazer ışınlarıyla benin (nevüs) renginde açma işlemi uygulanır.
  • Benin yapısına ve durumuna göre seans süresi oluşur 2 seansta da geçebilir 6 seansta sürebilir.
  • Lazerle ben tedavisin de iz kalma durumu minumum seviyededir.
  • İşlem sonrası etki süresi 1 hafta ya da 10 günü bulmaktadır.

  6 yorumlar

   • Fiyatlar ben sayısı, türü ve boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Vücutta bulunan standart benlerin tedavi süresi en fazla 10 dakika sürmektedir.
    Fiyat almak için Whatsapp destek hattımızdan bizlere aldırmak istediğiniz benlerin fotoğrafını gönderebilirsiniz.

  • İyi akşamlar. 2-3 cm büyüklüğünde suratımda kıllı ben var acaba tedavisi mümkün mü? Mümkünse nasil tedavi olunuyor aşamaları neler? Cevaplarsanız sevinirim:)

   • Sema Hanım Merhaba,

    Her çeşit benlerde %100 sonuç alabilmekteyiz. Radio Frekans yöntemini kullanarak ağrısız ve acısız, tamamen konforlu bir işlem geçirebilirsiniz. Beninizin fotoğrafını destek hattımıza gönderirseniz detaylı bir inceleme yapmak isterim. Akabinde aynı hat üzerinden size geri dönüş yapalım.

  • Iyi günler. Lazerle bennaldırma fiyatlarını öğrenmek istiyorum. Fiyatlar diğısıyor mu, neye göre değişiyor?

   • Merhaba Fatma Hanım,
    Ben fiyatları ben’inizin büyüklüğüne ve adet sayısına göre değişebilmekte. En doğru kararı uzman doktorumuz söyleyecektir. Ücretsiz muayene için sizi kliniğimize davet etmek isteriz. Tüm detayları Op. Dr. Özgür Çiftçi sizinle paylaşacaktır. Ayrıca ben tedavisinde en iyi sonuç almak istiyorsanız Radio Frekans yöntemini tercih etmelisiniz. Biz Radio Frekans ile tedavi uygulamaktayız.
    Geçmiş olsun.

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.