Lazerle Akne Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Lazerle Akne Tedavisi hakkında detaylara geçmeden evvel akne yani bir diğer adı sivilce olan bu rahatsızlık hakkında kısa bir giriş bilgisi vermek daha doğru olacaktır. En çok ergenlik döneminde ortaya çıkan sivilceler başka sebeplerden dolayı da ilerleyen yaşlarda görülebilmektedir. Genel olarak oluşum sebeplerine hormonlardaki dengesizlikler sebep olmaktadır. Hormonlar yağ bezlerine uyarı göndermekte ve bu uyarı sonrasında yağ bezleri tarafından sebum ismini verdiğimiz yağ ve cilt üzerinden gelen bakterilerin karışımı bir madde üretir. Bu madde foliküler kanalda bir tıkanmaya yol açar.

  Bu tıkanma sonrasında akneler cilt üzerinde belirmeye ve kısa zaman içinde de giderek büyümeye başlar. Akneler çoğu insan için rahatsızlık verici bir cilt problemidir. Özellikke yüz bölgesinde son derece çirkin görüntüler oluşturan aknelerden dolayı çoğu insan toplum içine çıkmak istemez. Günümüz şartlarında aknelerden kalıcı olarak kurtulmanın iki yolu vardır. Biri lazerle akne tedavisi bir diğeri ise radyo frekans uygulamasıdır.

  Lazerle Akne Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır?

  Lazerle Akne Tedavisi Nasıl Yapılmaktadır? Sorunun cevabını vermeden evvel akneler için bir tedavi imkanı daha olduğu ifade edilir. Cildiye doktoruna giderek akneler için krem ya da aktarlara giderek akneler için bitkisel birtakım kür ve karışımlar kullanılması aknelerin yok edileceği söylenir. Bu ifade tamamen yanlıştır. Akneler yüzüysel ve harici bir cilt problemi olmaktan çok uzaktır. Tamamen hormonlara bağlı olarak gelişme gösteren bu sorunun yukarıda tarif ettiğimiz yöntemlerle çözülmesi imkansızdır. Bu yöntemlerin akneli bölgeye sürüldüklerinde yoğunluğu azalttığı doğrudur. Ancak tamamen yok etmesi mümkün değildir.

  Cildiye doktorlarının tavsiye ettiği kremlerin bir nebze olsun şansı vardır. Ancak aknelere bitkisel çözüm adı altında sunulan hiçbir şeyi önermiyoruz. Çünkü her cilt aynı değildir. Bu tür tedaviler özellikle hassas ciltlere uygulandığında kaşıntı, kızarıklık, döküntü vb.  hatta bazen akneden çok daha büyük sorunlara yol açabilir. Dolayısıyla kaş yapayım derken göz çıkarmayın.  Lazerle akne tedavisi ise lazer ışınlarının cilt üzerinde bulunan aknelerin üzerine doğrudan uygulanması neticesinde gerçekleşir. Lazer ışınları aknelerin hem ciltte görünen kısımlarını hem de foliküler kanalda oluşan tıkanmayı yakarak yok eder.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.