Lazer Epilasyon İle Varis Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Lazer Epilasyon İle Tedavi ile ilgili birtakım yanlış anlaşılmalar vardır. Öncelikle bu konulara açıklık getirmek daha doğru olacaktır. Lazer uygulamaları pek çok hastalık, estetik problem vb. tedavide kullanılan bir yöntemdir. Ancak Lazerin türleri ve uygulanış biçimleri her türlü tedavide farklılık göstermektedir. Lazerle varis tedavisi yapılır mı? Evet yapılır. Ancak  lazer epilasyon ile tedavisi mümkün olan bir uygulama değildir. Çünkü uygulanmakta olan lazer ışınları ile epilasyonlarda kullanılan lazer ışınları hatta kullanılan lazer cihazının türü bile farklıdır.

  Lazer Epilasyonun Lazerle Varis Tedavisinden Farkı

  Tam olarak uygulandığı alanda ortaya çıkmaktadır. Epilasyon sırasında kullanılmakta olan lazer ışıklarının dalga boyları melamin pigmenti denilen cildimize renk veren hücre tarafından emilmektedir. Direk olarak kıl köküne uygulanan lazer epilasyonda kıl kökleri yanarlar. Ve tekrar çıkmaya başladıklarında daha cılız çıkacaklardır. Lazer ışınları toplardamar yetmezliğinin yaşandığı damarların üzerine uygulanır. Burada ısınmadan dolayı damarlar tahrip edilerek varis tedavisi sağlanmış olur. Uygulamalardaki bir diğer fark ise epilasyon tedavisini Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanları yaparken, Lazerle tedavisini ise Kalp Damar Cerrahi Uzmanları yapmaktadır.

  Diğer Tedavilere Göre Avantajı

  Son yıllarda en çok tercih edilen tedavi yöntemi olmuştur. Bunun en önemli sebebi ise normal varis tedavisi uygulamalarında hastalar operasyon sonrasında istirahat etmek zoruındadır. Fakat lazerle varis tedavisinde ise işlemden hemen sonra çıkıp normal hayatınıza geri dönmeniz mümkündür. Diğer tedavileri hastanelerde ameliyathane ortamlarında gerçekleştirilirken lazerli uygulama klinik ortamında dahi rahatlıkla yapılabilir. Ameliyatlarda varislerin alındığı yerlerde çeşitli ebatlarda kesik ve dikiş izleri kalabilmektedir.

  Ancak lazerle varis tedavisinde böyle bir durum söz konusu dahi değildir. Ameliyatlı tedavilerin tümü belirli bir yaşa kadar yapılabilmektedir. Çünkü ileri yaş grubu için ameliyat bir risk barındırmaktadır. Her yaştan herkes tedavi imkanlarından yararlanabilir. Ek hastalıklar ameliyatlar için her zaman sorun teşkil eder. Özellikle hipertansiyon, şeker vb. rahatsızlıklara sahip olan kişiler normal ameliyatlara giremez. Lazer uygulamasında herhangi bir dahili işlem ya da ilaç kullanılmadığı için ek hastalıkların bir önemi yoktur.

  4 yorumlar

   • Merhaba,
    Varis tedavisinde cerrahi operasyonlar önermiyoruz. Klinik olarak ameliyatsız yöntemler uygulamaktayız. Varis tedavisinde size en uygun yöntemi belirlemek için kliniğimizi ziyaret edebilir ve ücretsiz muayene olabilirsiniz.
    Geçmiş olsun.

  • merhaba, tip 2 şeker hastasıyım. varislerim de var, varis ameliyatı olabilir miyim? Ağrılarım şiddetlendi ve bu durum beni çok rahatsız ediyor. Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

   • Merhabalar Erol Bey,
    Öncelikle şeker hastası olduğunuz için zaten ameliyat olmanızın riskleri konusunda bilginiz vardır diye tahmin ediyorum. Ayrıca varis tedavisinde artık ameliyatlı bir yöntemi biz tavsiye etmiyor ve uygulamıyoruz. Köpük skleroterapi ile varislerinizden dakikalar içinde kurtulabilirsiniz. Şeker hastası olup olmamanız bu modern tedavi yönteminde sizin açınızdan olumsuz bir durum oluşturmayacaktır. Kliniğimizi ziyaret ederek ücretsiz muayane olabilir ve böylece tanışmış oluruz. 0553 665 64 02 nolu Whatsapp destek hattımızdan randevu alabilirsiniz. Şimdiden geçmiş olsun.

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.