Kuyruk Sokumunda Şişlik

Ücretsiz Muayene Formu


  Kuyruk Sokumunda Şişlik olmasının birden fazla sebebi vardır. Kuyruk sokumunda şişliğin ortaya çıkmasında hemen kıl dönmesi teşhisini koymak doğru değildir. Genel olarak insanlardaki algı kuyruk sokumunda şişliğin kıl dönmesi uyarısı olduğuna dairdir. Ancak bu algı yanlıştır. Zira kuyruk sokumunda şişlik olmasının çeşitli sebepleri vardır. Bu sebepleri kısaca sıralayacak olursak;

  Günlük hayatta yaşanan çeşitli fiziksel darbelerin yol açtığı şişlikler: Kuyruk sokumu son derece hassas bir bölgedir. Ve alınan en ufak bir darbe ağrı ve şişliklere sebep olduğu gibi daha büyükçe darbeler sakatlanmalara bile yol açabilir. Düşmek, sert bir zemine aniden oturmak, araba çarpması vb. durumların neden olduğu kuyruk sokumunda şişlik durumlarında ivedilikle doktora gidilmelidir.

  Uzun süre oturmanın sebep olduğu şişlikler: Bu tür şişlikler de günümüz hareketsiz yaşam tarzının sebep olmuş olduğu şişliklerdir. Uzun saatler boyunca aynı yerde oturmak kuyruk sokumunda şişlik ve ağrılara neden olabilir. Bunun için sürekli egzersiz ve spor önerilir.

  Kuyruk Sokumunda Şişlik Tedavisi

  Kuyruk Sokumunda Şişlik Tedavisinin doğru bir şekilde uygulanabilmesi için öncelikli olarak yaşanan ağrıdan dolayı mutlaka bir doktor gidilmesi gerekmektedir. Doktorun teşhisi sonrasında ne tür bir sorunun olduğunu anlaşılır ve ona göre bir tedavi yöntemi uygulanır. Şayet kuyruk sokumunda şişliğe sebep olan şey kıl dönmesi ise onun için de gerekli tedavi uygulanacaktır.

  Kıl Dönmesi Tedavisi

  Kıl dönmesi tedavisi için öncelikli olarak yapmanız gereken uzman bir doktora görünmek olacaktır. İnternet üzerinden alınan kremler evde ya da aktarlarda hazırlanan çeşitli bitkisel kürler kıl dönmesi tedavisi için hiçbir işe yaramayacaktır. Kıl dönmesi sorunu özellikle saç ya da vücut kıllarımızın kuyruk sokumunda birikerek buradaki vücut deliklerinden içeri girmesidir. İçeri giren kıllar burada ciddi anlamda bir iltihap oluşturur. Ve bu iltihap kuyruk sokumunda ağrıya neden olur. Mikro sinüsektomi ameliyatı ile gerçekleştirilen bu tedavide bölgede 2 cm civarında bir kesik açılır. Kıl dönmesinin oluşturmuş olduğu kitle alınır. Ve estetik dikiş atılarak 10 dakika içinde tedavi sağlanmış olur. Üstelik anesteziye gerek yoktur. Operasyon sonrasında yatış durumu da söz konusu değildir. Yani operasyondan hemen sonra hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.