Köpükle Hemanjiom Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Köpükle Hemanjiom Tedavisi orta dereceli hemanjiom ismini verdiğimiz aşamada gerçekleşir. Öncelikle hastalık hakkında kısa bilgiler vermek daha doğru olacaktır. Hemanjiom yani halk arasındaki bilinen adıyla damar beni tıp dünyası tarafından bir çeşit iyi huylu tümör olarak kabul edilmektedir.

  Evet, yanlış okumadınız damar beni rahatsızlığı bir çeşit tümördür. Ancak herhangi bir zararı bulunmaz. Doğuştan gelen bir yapısı vardır. Yani yeni doğan bebeklerde ilk andan itibaren oluşmaya başlar. İlerleyen yaşamınızda damar beninin oluşma ihtimali yoktur. Eğer estetik açıdan bir kaygınız yoksa ve vücudunuzda bulunan damar beni herhangi bir aşırı derecede bulunmuyorsa aldırmanızı gerektirecek bir durum teşkil etmeyen zararsız bir yapısı vardır. Ancak bazen damar benleri dudak ve göz gibi hassa noktalarda ve rahatsız edici ebatlarda olabilmektedir. Hatta sürekli büyüyen ve gözleri kör eden damar benlerinin olduğu da bilinmektedir.

  Köpükle Hemanjiom Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Köpükle Hemanjiom Tedavisi Nasıl Yapılır? Oldukça merak edilen bu sorunun cevabını şu şekilde vermek daha doğru olacaktır. Hemanjiom yani halk dilinde damar beni olarak bilinen bu rahatsızlık 3 farklı aşamada incelenmekte ve tedavi edilmektedir. Chery ismi verilen ve en küçük durumda olan damar benleri lazer tedavisiyle yok edilebilir. Ancak orta seviye olan ve hemanjiom ismini verdiğimiz durumlarda lazer yeterli gelmemektedir. Çünkü damar beni hemanjiom cildin daha alt tabakalarında oluşmaya başlamıştır. Lazer ışınları bu seviyeye kadar inemez. Bu yüzden direk olarak damardan müdahale gerçekleştirilebilir. Hemanjiom olan alanın içine iğne yoluyla enjekte edilir. Enjekte edilen bu ilaç birçok damarsal hastalığın tedavisi için kullanılan bir ilaçtır. Bu ilaç burada bölgeyi tahrip edici bir özelliğe sahiptir. Hemanjiom rahatsızlığının olduğu bölgede tahribat yaratarak ameliyatsız tedavi sağlamaktadır.

  Köpükle Hemanjiom Tedavisinde Uzman Doktor Şart!

  Köpükle hemanjiom tedavisinin yapılabilmesi ancak hastane, özel klinik vb. yerlerde mümkündür. Bu yüzden iyi bir araştırma yaparak kendinize iyi bir doktor bulmanız gerekmektedir. Bir çeşit damar hastalığı kabul edilen bu rahatsızlıkta uygulanmakta olan en iyi tedavi yöntemlerinden biri köpükle hemanjiom tedavisidir. Damar üzerinde en ufak işlemi dahi yapmak ciddi bir uzmanlık gerektirir. Damara uygulanan enjeksiyonla gerçekleşen bir tedavi olduğu için bu işlemi yapacak olan doktorun oldukça tecrübeli olması bir ön şarttır.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.