Köpük ile (Skleroterapi) Varis Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  Köpük ile ( Skleroterapi ) Varis Tedavisi ilk olarak üretilip piyasaya sürüldüğünde bu dertten muzdarip olan pek çok kişinin sevinçle karşıladığı bir tedavi yöntemi olmuştur. Çünkü bilinen anlamda gerçekleştirilen varis tedavileri gerçekten çok zor gerçekleşmektedir. Devlet hastanelerinde kalp damar cerrahı uzmanları tarafından yapılan klasik operasyonlar hem uzun sürmekte hem de operasyon sonrasında hastaların yine uzun bir iyileşme dönemleri olmaktadır. Bu yüzden bu tür operasyonlar çoğu zaman varis ameliyatlarını yapan doktorlar tarafından bile önerilmemektedir. Bunun yerine hastalara varis tedavisi için ameliyatsız birtakım teknikler önerilmektedir. Modern teknoloji sayesinde geliştirilen bu yöntemler hastaların varislerinin kontrolü yapıldıktan sonra hangi yöntem daha uygunsa karar verilmekte ve ona göre bir işlem uygulanmaktadır.

  Köpük ile ( Skleroterapi ) Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?

  Köpük ile ( Skleroterapi ) Varis Tedavisi iğne ile gerçekleştirilmektedir. İğneli tedavi olarak bilinmekte olan bu yöntem sayesinde çok kısa bir sürede varislerinizden tamamen kurtulmanız mümkündür. Peki, Köpük ile ( Skleroterapi ) Varis Tedavisi nasıl yapılır? İşte cevabı:

  • Bu yöntemde kılcal olarak tabir edilen küçük varisler hariç tüm varisler tedavi edilir. İğneli bir yöntem olduğu için iğnenin damar içine girebilmesi için damara sığması gerekmektedir. Ancak iğne kılcal varislere sığmayacağı için bu yöntem uygulanamaz.
  • Damarlara giren iğne yardımıyla sklerozan ismi verilen damarları kapatma özelliğine sahip bir ilaç köpük halinde enjekte edilmektedir.
  • Bu işlem sırasında normal ameliyatlarda kullanılmakta olan narkoz, uyutma vb. hiçbir işlem uygulanmaz.
  • İşlem sonrasında herhangi bir iz kalmadığı gibi hasta aynı gün içinde normal yaşantısına dönebilecektir.
  • Klinik ortamında rahatlıkla gerçekleştirilebilen bu işlem her yaştan herkese gönül rahatlığıyla uygulanabilir.
  • Ek hastalık olarak tabir edilen şeker, tansiyon vb. durumlar için herhangi bir sorun teşkil etmeyen bu tedavi yöntemi sayesinde 10-20 dakika içinde varislerinizden kurtulabilirsiniz.

  Ameliyatsız bir tedavi olarak kabul edilen Köpük ile ( Skleroterapi ) Varis Tedavisi hastalar için rahat ve konforlu bir tedavidir. Ancak doktorlar için zorlu bir operasyondur. Çünkü gerçekleştirmek ciddi bir dikkat ve titizlik gerektirir. Bu yüzden işlemi gerçekleştirecek olan doktorun mutlaka kalp damar uzmanlığının olması gerekmektedir. Tecrübesiz kişilerden mutlaka uzak durulmalıdır.

  1 yorum

  • Hamileyken sora bacak ağrıların şişme yanma gibi şikayetlerle gittim için varis için ameliyat denda ama 6 ay sonraya verdiler çorap yazdılar ama olmak istemiyorum 2 çocuğum küçük kucak istiyorlar hani onlarada mağdur etmek istemem anlayacağız ameliyat olmak istemiyorum yazdığınız okudum aklıma yattı 32 yaşındayim sağ bacak dendi ücretli ögrene bilirmiyim geldiğim gün yapamam istiyorum tsk ederim

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.