Kış Aylarında Varis

Ücretsiz Muayene Formu


  Kış mevsiminde soğuyan hava ile beraber günlük aktivitelerimiz giderek azalmaktadır. Kapalı alanlarda hareketsiz kalma, kısa mesafelere bile araç kullanarak yolculuk yapmak varis oluşumunu ve daha birçok hastalığı artırmaktadır. Her ne kadar toplardamarlarda genişlemenin nedenleri arasında genetik yatkınlık ilk sırada yer alsa da hareketsiz yaşam da oluşumunun önemli ölçüde artırmaktadır. Uzun süre ayakta durmak veya oturmak toplardamarlarda dolaşımı bozmakta ve damar içindeki kapakçıkların görevini yapamaması sonucu oluşmaktadır.

  Estetik bir sorun gibi görülse de tedavi edilmediğinde önemli sağlık problemlerine yol açmaktadır. Tedavi edilmeyenler özelikle yaz mevsiminde artarak büyüme gösterebilir. Sonbahar ve kış ayları tedavi süreçlerine en uygun dönemlerdir.

  Skleroterapi Nedir?

  Skleroterapi; sklerozan dediğimiz maddenin damarın içine ince uçlu iğne kullanılarak damara ilaç enjeksiyon edilmesi işlemidir. Skleroterapi tedavisinde acısız bir işlem olup anestezi ve her hangi bir cerrahi müdahale gerektirmez. İşlem sonrası gündelik hayatınıza dönebiliyorsunuz.

  Skleroterapi içerisindeki yanıcı sklerozan maddenin damar duvarını tahriş edip problemli varisli damaların kapanmasını sağlar.

  Uygulama toplardamarların genişliğine göre belirlenir. Tedaviye yaygınlığına göre seanslar halinde devam edilir ; seans süreleri 15-20 dakika sürebilmektedir. Tedavi sonrası hastalarımız günlük yaşantılarını engelleyecek bir durum oluşmaz.

  Köpük Tedavisi Nedir ?

  Köpük tedavisi sklerozan dediğimiz maddeyle havanın karıştırılması işlemidir. Hazırlanan bu karışımla orta ve büyük boy damarların tedavilerinde kullanılmaktadır. Bu yöntem çok ince uçlu iğneyle damara enjekte edilip köpük verme işlemidir. Damara verilen köpük problemli varisli damarlarını büzüştürüp kapatır. İşlem sonrası problemli damar kapanır yalnız cilt yüzeyindeki görüntüsünün geçmesi biraz zaman almaktadır. Bu süreç kişiden kişiye göre değişebilir, görüntünün tamamen kaybolması birkaç ayı bulabilir, bu süreç büyüklüğüyle alakalı bir süreçtir.

  • Köpük tedavisinde; büyük boy ve orta boy damarlara ve hatta kılcal damarlar içinde mikro köpük uygulanabilir.
  • Kılcal varis tedavilerinde sıvı skleroterapi ve köpük tedavisi en etkili yöntemdir.
  • Kılcal damarlar için skleroterapi (sklerozan maddenin sıvı enjekte edilmesi) ve radyofrekans (RF) dediğimiz minik kılcalların tedavisinde uyguladığımız yöntemlerdir.
  • Yüzeyde görülen büyük geniş dışa doğru damarların tedavisinde köpük tedavisi son derece etkili bir yöntemdir.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.