Kılcal Damar Varisleri ve Tedavi Yöntemi

Ücretsiz Muayene Formu


  Kılcal damar varisleri ve tedavi yöntemleri bu vaka ile karşılaşan hastaların merak ettiği bir konudur. Kılcal damar çok ince damarlar olup çoğunlukla görsel ve estetik olarak rahatsızlık oluştururlar, ağrı, şişlik, uyuşma gibi şikayetlere neden olmazlar. Tıp dilinde telejektazi olarak adlandırdığımız bu rahatsızlık deri yüzeyine çok yakın ince damarların belirgin hale gelmesi ve görünmesidir. Kadınlarda erkeklere oranlı daha fazla görülmektedir. Oluşum nedeni tam olarak bilinmemekle birlikte aile öyküsü (genetik yatkınlık) şişmanlarda, uzun süre ayakta kalmayı, oturmayı gerektiren meslek gruplarında, gebelerde, doğum kontrol hapı ve hormon hapı kullananlar da daha fazla görülmektedir.

  Kozmetik olarak rahatsızlık veren kılcal damar tedavisi ameliyat gerektirmez. Günümüzde skleroterapi, lazer ve radyo-frekans tedavi yöntemi olarak kullanılmaktadır.

  Skleroterapi kılcal tedavisinde kullanılan en etkili yöntemdir. Damarı kimyasal olarak yok eden ilacın ince iğneler ile damar içine enjekte edilmesi işlemidir. Tecrübeli varis doktorları tarafından uygulandığında son derece etkili ve pratik bir tedavi yöntemidir. Tedavi sonrası günlük hayat gayet rahat bir şekilde devam edilmektedir.

  Lazer tedavisinde cilt üzerine uygulanan lazer ışığı ile derideki kılcal damarlar yakılır. Özelikle skleroterapi tedavisinin yapılamayacağı çok ince kılcal damarlara etkili olmaktadır. Tecrübeli uzman kişiler tarafından uygulandığında sonuçları çok başarılıdır.

  Kılcal Damar Nerelerde Görülür?

  Radyo frekans yönteminde kılcal damar üzerine radyofrekans akımı çok ince iğneler ile uygulanmaktadır. Varisli kılcal damarlar radyofrekans akımı ile anında yanmakta ve yok olmaktadır.

  Kılcal Damar Tedavisi Ücretleri

  Kılcal damar tedavisi ücretleri belirlenirken bazı unsurlar ücretin belirlenmesinde etkili olur. Vakanın hangi aşamada olduğu bu noktada çok önemlidir. Henüz başlangıç aşamasında olan kılcal damar vakası ile son aşamaya varmış kıl damar tedavisinin ücreti aynı olmayacaktır. Kılcal damar tedavisi ücretleri hakkında net bir rakam öğrenmek ve tedavi hakkında aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizleri iletişim numaralarımızdan günün her saati arayabilirsiniz.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.