Kıl Dönmesini Nedenleri Nedir ? Kıl Dönmesi Tedavisi Nasıl Yapılır ?

Kıl Dönmesi, derinin altında kist halini almış bir baloncuktur. Kıl derinin içine doğru büyümektedir. Havaların sıcak olması durumunda insan sağlığını daha fazla etkilemektedir. Ergenlik dönemiyle başlayabilecek olan bu hastalık, 40’lı yaşlara kadar sürebilmektedir.

Ücretsiz Muayene İmkanı

Kliniklerimiz, rahatsızlığı olan hastalarımız için ücretsiz muayene hizmeti sunmaktadır. Yani sigortanız olsa da olmasa da hiçbir şekilde gelen hastalardan muayene ücreti alınmamaktadır. Ayrıca erkek doktorlardan çekinen ve utanan kadın hastalarımız için kadın doktorumuz Op. Dr. Serap Akat Bakırköy’deki şubemizde hastalarını kabul etmektedir.

  Ücretsiz Muayene Fırsatı

  Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.  Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tedavisi Yöntemi: Mikro Sinüsektomi Yöntemi

  Lokal anestezi ile gerçekleştirilen ve hastaneye yatma ihtiyacı gerektirmeyen bir tedavi yöntemidir Mikro Sinüsektomi Yöntemi. 10 dakikada gerçekleşen işlemde, 2 cm’lik çok küçük bir kesi ile bölgedeki sinüs alınır. Mikro Sinusektomi operasyonu sonrasında hastaya, herhangi bir hareket kısıtlaması getirilmez. Hasta, iş, özel ve sosyal hayatına operasyonun hemen sonrasında dönebilir. Hastanın toparlanma ve normal hayatına dönüş süresi çok kısadır. Diğer ameliyatlardaki gibi günlerce hastanede kalma, rapor alma, günlerce istirahat etme gibi durumlar yoktur. Operasyon sonrasında hasta belirgin bir ağrı hissetmez. Mikro Sinusektomi yönteminde pansuman gerekmez.

  Kıl Dönmesi Nasıl Oluşur?

  İnsan kılları sürekli dökülür ve yerine yenisi gelir. Sırt, baş ve kaba etlerden dökülen bu kıllar özellikle kuyruk sokumunda, iki kaba et arasındaki terli kanalda takılıp kalmaktadır. Bu serbest kıllar kişi yürüdükçe, oturduğu yerde kıpırdadıkça, kaba etlerin birbirine veya zemine sürtünmesi ile çukurun dibindeki herhangi bir gözenekten girerek cilt altı yağ dokusu içine can acıtmadan yavaş yavaş ilerleyebilmektedir.

   Ücretsiz Muayene Fırsatı

   Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.   Kıl Dönmesi Nasıl Anlaşılır?

   Sırt ve baştan dökülen kılların kuyruk sokumundaki iki kaba et arasında, kıllı ve terli kanala takılıp sürtünmelerle kanalın en dibindeki ter bezi deliklerinden vida gibi dönerek cilt altı yağ dokusu içine hissettirmeden girmesi ve bakterilerin de katkısı ile etrafı iltihaplanmış oluyorlar. Bu oluşumun sonucunda da akıntılar ve apseler meydana geliyor. Bu belirtilerin görüldüğü kişiler bilmelilerdir ki kıl dönmesi hastalığı kendilerinde oluşmuştur.

   kıl dönmesinin belirtileri

   Kıl Dönmesinin Belirtileri Nelerdir?

   • Bölgesel şişlik ve hassasiyet
   • Ciltte kızarıklık
   • Kötü kokulu akıntı
   • Ağrı
   • Ateş
   • Halsizlik
   • Bulantı

   Kıl Dönmesi Hastalığının Nedenleri Nelerdir?

   • Vücut kıllarının ve günlük dökülen kıl miktarının fazla olması,
   • Vücut kıllarının yapısının sert ve kalın olması,
   • Kalçalar arasındaki yarığın (natal kleftin) dar ve derin olması sonucu kıllara uygulanan emme kuvvetinin artmasıyla dökülen kılların dar ve derin çukurda uzun süre beklemesi,
   • Terlemeye bağlı derinin uzun süre nemli kalması kılların batmasını kolaylaştırması,
   • Kalçalar arasındaki yarıkta çatlak ya da nedbe dokusunun olması,
   • Uzun süre oturarak çalışmaya bağlı olarak burada biriken kılların devamlı olarak bu bölgede yaralanmaya (travmaya) neden olması,
   • Kötü hijyen; Uzun sure bu bölgenin yeterince temizlenmemesi,
   • Şişmanlık – Obezite kıl dönmesi hastalığının en önemli nedenlerinden bazılarıdır.

   Kıl Dönmesi Tedavisi Sonrasında Tekrarlama Durumu Var Mıdır?

   Kıl dönmesi, klasik ameliyat yönteminde tedavi edildiğinde tekrarlama riski %20 – %30 oranlarında olan bir hastalıktır. Ancak Mikro Sinüsektomi tekniğinde bu oran %3 ila %4 oranlarına kadar düşmektedir. Bu nedenle hastalığın tekrarlama riski açısından klasik yöntemler yerine daha modern sağlık metotlarının uygulanması gerekir.

    Ücretsiz Muayene Fırsatı

    Ücretsiz muayene olmak için formu dolurmanız yeterlidir.    Yorum ekle

    Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.