Kıl Dönmesi Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  AMELİYATSIZ  KIL DÖNMESİ TEDAVİSİ MÜMKÜN MÜ?

  AMELİYATSIZ KIL DÖNMESİ OPERASYONU NE KADAR SÜRER?

  Kıl dönmesi operasyonunda Mikro sinüsektomi yöntemi en seçkin ameliyatsız operasyon yöntemi olup lokal anestezi ile bölgenin uyuşturulmasını takiben çok küçük bir kesi ile 10 dk gibi bir sürede tamamlanmaktadır. Bu işlem ile, narkoz alma, hastanede yatma ve pansumana gerek kalmadan yürüyerek gelip yürüyerek gidebilirsiniz. 2-3 gün gibi kısa sürede günlük hayatınıza kaldığınız yerden geri dönebiliyorsunuz. Nüks etme oranı(tekrar oranı) cerrahi ameliyatlara göre çok daha düşüktür. Kliniklerimizde bayan ve erkek genel cerrahi uzmanı doktorları tarafından çok uzun yıllardır kıl dönmesi operasyonları yapılmakta ve tüm hastalarımıza tamamıyla ücretsiz muayene hizmeti sunmaktayız. Operasyonlarla ilgili net fiyat bilgisi alabilmek için mutlaka gelip ücretsiz olarak muayene olunması gerekmektedir. Bunun nedeni tedavinin kişiden kişiye çok farklılık gösterebilmesinde ve kıl dönmesi hastalığının farklı evrelerde olabilmesinden dolayı sabit tedavi ücretleri yoktur.

  Mikro Sinüsektomi İle Flap (Eski Usül) Ameliyat Arasında Ne Gibi Farklar Vardır?

  • Ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi tanı konduğu gün uygulanabilir; klasik ameliyatlar gibi ön hazırlık gerektirmez, iş gücü kaybına yol açmaz.
  • Genel anestezi altında gerçekleşen kıl dönmesi ameliyatlarından sonra kişinin birkaç gün hastanede yatması gerekir. Oysa lokal anestezi altında gerçekleşen ve ameliyathane şartları gerektirmeyen Mikro sinüsektomi ile kıl dönmesi tedavisi 15-20 dakika sürer ve hastanede yatmayı gerektirmez.
  • Klasik cerrahi tedavi uygulanan kıl dönmesinde 15-30 cm uzunluğunda ameliyat izi kalırken, ameliyatsız tedavide iz kalmaz.
  • Klasik ameliyatlardan sonra ameliyat bölgesinde biriken kan ve sıvıları dışarı boşaltması için dren takılır, ameliyatsız tedavide dren uygulamaya gerek kalmaz.
  • Klasik ameliyatın ardından en az 10-15 gün istirahat gerekirken, ameliyatsız tedavi uygulanan kişiler aynı gün işlerine ve sosyal yaşama dönebilir.
  • Klasik cerrahi tedavi uygulanan kıl dönmesinden sonra genellikle 15 gün süreyle ağrı hissedilir, ameliyatsız tedaviden sonra genellikle ağrı kesici ilaçlara dahi gereksinim duyulmaz.
  • Klasik ameliyattan sonra kişinin 10-15 gün süreyle banyo yapması yasaklanırken; ameliyatsız tedavi uygulanan kişiler tedaviden sonra banyo yapabilir, denize ve havuza girebilir.
  • Klasik cerrahi tedavisinden sonra kıl dönmesinin tekrarlama oranı %20’ye kadar çıkar, ameliyatsız tedavide ise tekrarlama oranı çok daha düşüktür ve kişisel hijyene verilen önemle hastalığın tekrar etme riski ortadan kaldırılabilir.

  Mikro Sinüsektomi İle Flap (Eski Usül) Ameliyat Arasındaki Farklar

  Kıl Dönmesinin Belirtileri Nelerdir?

  Kıl dönmesi kesinlikle sinsi bir hastalık değildir. Oluşmaya başladığı ilk dönemden itibaren kendisini çeşitli şekillerde belli etmektedir. Kuyruk sokumunda ortaya çıktığı için kıl dönmesi belirtileri bu bölgede kendisini iyiden iyiye hissettirmektedir. Hem genetik hem de beşeri sebeplerden dolayı oluşmakta olan kıl dönmesi vakaları iltihabın oluşmaya başladığı dönemde ortaya çıkmaktadır. Bu dönemdeki şikayetlerin derecesi kist adını verdiğimiz kılları içeren kesenin büyüklüğüne ve içerisindeki kıl miktarına bağlıdır. Cilde açılan ağızlara sinüs ağzı ismi verilmekte genellikle orta sırtta olup ve sayısı bir veya birkaç tane olabilir. Dışarıdan bu ağız ve ağızlar gözlenebilir ayrıca altındaki kist büyüklüğüne bağlı olarak elle hissedilebilir veya küçükse sadece sinüs ağız ve ağızları gözlenir. Bunu kendimiz göremeyiz ve bir yakınımızdan görmesi için yardım istemeliyiz. Sinüs ağzı normalde 1-2 kıl genişliğinde çok küçük olabilir.

  Kuyruk sokumunda Akıntı;

  Daha sonraki evrelerde kuyruk sokumunda akıntı gözlenir ve bazı kişiler bunu makatta akıntı olarak algılayabilirler. İç çamaşırda nemlilik veya ıslaklık ile kendini belli edebilir. Bunun nedeni kıllara reaksiyonel olarak sağlanan sıvıdır. Keratinden oluşan kıllar bu sıvıdan etkilenmez. Sıvı sinüs ağzından dışarı akar, özellikle mikropların katılmasıyla sıvının su gibi şeffaf olan yapısı sarı-yeşil iltihaba döndüğünde daha ciddi bir koku ortaya çıkacaktır.

  Kuyruk Sokumunda Ağrı

  Başta kistin gerilmesiyle ortaya çıkan hafif ağrı apse haline geldiğinde ciddi dayanılmaz hal alabilir. Bu ağrı içeride oluşmuş olan iltihabın büyüklüğüne göre şiddetlenebilir. İlerlemiş olan kıl dönmesi vakalarında hastalar ağrıdan sebeple normal bir şekilde oturamaz hale gelebilirler.

  Makatta Kaşıntı

  Akıntının olması ve apse, bu bölgede cildin ve anüs mukozasının normal kuru yapısını bozacağından kaşıntıya sebep olur. Anal dermatit sebeplerinden biri olan sinüs pilonidal ciddi anal kaşıntı yapabilir. Bu kaşıntı beraberinde kaşımaktan dolayı makat bölgesinde yara, pişik ve tahriş benzeri lezyonlarda görülebilmektedir.

  KUYRUK SOKUMUNDA ŞİŞLİK

  Sinüsün büyüklüğü ve kıl miktarına göre bu şişlik artabilir ve ele gelebilir. Özellikle sıvı çıkışının engellendiği kist ağızlarının kapanması ile kistin daha çok şişmesi ve iltihaplanmasıyla sinüs apsesi dediğimiz çok daha ciddi ve ağrılı bir enfeksiyon durumu ortaya çıkabilir. Burada iltihabın 5 ana belirtisi de gözlemleyebiliriz. Kızarıklık, şişlik, ağrı, ateş ve fonksiyon kaybıdır. Fonksiyon kaybı olarak burada oturup kalkmada yaşanan zorluk söylenebilir.

  Korunma

  Ailesinde kıl dönmesi hastalığı olan kişilerin ve özellikle ideal olarak 11-17 yaşları arasındaki çocuklarının bu hastalık ortaya çıkmadan önce kuyruk sokumu bölgesine lazer epilasyon yaptırmasını öneriyoruz. Kliniğimizde bu koruyucu yöntemi uygulamaktayız. Ameliyat edeceğimiz hastalarımıza aynı şikayetle geri dönmelerini önlemek için de ameliyat öncesi lazer tedavisi uygulanmasını tavsiye ediyoruz.

  Ücretsiz Muayene İmkanı Bulacaksınız

  Kliniklerimiz, tüm kıl dönmesi rahatsızlığı olan hastalarımıza ücretsiz muayene hizmeti sunmaktadır. Yani sigortanız olsa da olmasa da hiçbir şekilde gelen hastalardan muayene ücreti alınmamaktadır. Ayrıca utanıp muayene olmak istemeyen hastalarımız içinde bayan ve erkek genel cerrahi uzmanı doktorlarımız mevcut.

  18 yorumlar

  • Merhaba hocam sivilce şeklinde sert bir şişlik var hafif ağrı da yapıyor agri olmasin diye otururken kendimi kasılır vaziyette geri çekerek oturuyorum şuan servisle ise gidiyorum rahatsız ediyor ne olabilir

   • Muayenelerimiz ücretsizdir. Aşağıdaki numaradan randevu alıp gelin inceleyip detaylı bilgi verelim. Dilerseniz tedaviye hemen başlarız. Aynı gün içinde sorundan kurtulursunuz kıl dönmesiyse. ” 0 553 665 64 02 “

  • Hocam merhaba bugun doktor kontrolüne gittim kıl dönmesi var ama ufak dedi bunu ameliyat şartları dışında muhane odasında falan alamıyormurız biraz korkum varda

   • Geçmiş olsun, evet mümkün. Lokal anestezi ile tedaviyi gerçekleştiriyoruz ve 1 saat sonra normal hayatınıza devam ediyorsunuz.

  • Hocam daha önceden klasik usül ile ameliyat olanda nüks gelisirse sizin yönteminizle ameliyat olunabiliyor mu

   • Merhabalar Ali Bey, elbette tedavi olabilirsiniz. Detaylı bilgi ve randevu için 0533 031 22 99 nolu telefonumuzdan arayabilirsiniz. Saygılarımızla

  • hocam meraba bana kıl dönmesi teşhisi konuldu ve ameliyat denildi ama bende hiçbir ağrı ve şişlik ve akıntı yokdu ve bir süre sonra delik kapandı zaten tam olarak kuyruk sokumunun oldugu bölgede 1 delik vardı oda kapandı birde ameliyat ücreti ne kadardır bilgilendirirsen sevinirim. teşekkürler bu arada yaşım 17

   • Merhabalar, ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi için lütfen 0533 031 22 99 nolu telefonumuzu arayarak tarafımıza ulaşın. Tedavi ücretlerimiz SGK’lı hastalarımıza 1280 TL’ye tekabül etmektedir. Muayenelerimiz ücretsizdir. Saygılarımızla

  • Hocam merhaba

   Yaklaşık bir sene önce kıl dönmesi teşhisi koyuldu ve şişen bölge küçük bir kesi atılarak iltihaptan arındırıldı. Şimdi tekrardan şişti ve dışarı doğru herhangi bir uç ve akıntı yok şiddetli ağrı başladı. Ameliyat durumu söz konusu mudur?

   • Merhaba,

    İltihaptan arındırıldı derken drenaj yoluyla yalnızca apsesi mi boşaltıldı? Yalnızca absesi boşaltılmış ve cerrahi müdahale ile kıl yumağı bölgeden alınmadıysa tekrarlama riski söz konusu olabilir. Tavsiyemiz mümkün olan en kısa zamanda kliniğimize müracaat etmeniz. Muayene sonrasında size daha detaylı bilgi veriyor oluruz.

    Geçmiş olsun…

  • İyi günler ben iki buçuk yıl önce kil dönmesi ameliyatı olmuştum yaklaşık iki aydır tekrar agriyor ama yüzeyde yeni birşey yok ne yapabilirim endişelenmelimiyim

   • Merhaba,

    Geçmiş olsun. Müsait bir zamanınızda randevu alıp gelirseniz muayene eder, daha detaylı bilgilendiriyor oluruz.
    Linke tıklayarak: http://www.kildonmesitedavimerkezi.net/ sitemizden hastalık hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Merhaba 1 haftadır kuyruk sokumunda sivilce gibi bir şey cıktı. internet araştırdığıma göre kıl dönmesin benziyor. erken tehşiş amaliyat olmaktan kurtarırmı?

   • Merhaba,

    Kliniğimize gelerek muayene olmanız gerek. Şayet kıl dönmesi teşhisi konursa tedavi olmanız şart. Yani erken teşhis vs. bu hastalık için söz konusu değil. Ancak biz yeni nesil bir ameliyat türü olan Mikrosinüsektomi yöntemini uyguluyoruz. Operasyon sonrası aynı gün evinize gidip dinlenebiliyorsunuz. Bir kaç gün içinde de tamamen toparlıyorsunuz. Fazla vakit kaybetmeden muayene olmanız sizin açınızdan daha iyi olur.
    http://www.kildonmesitedavimerkezi.net/pilonidal-sinus-mikrosinusektomi/ linke tıklayarak tedavi hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. İletişim numaralarından bize ulaşarak da bilgi almanız mümkündür.
    Geçmiş olsun…

  • hocam yaklasık 3 gundur bir agrı var kuyruk sokumunda. şişlik var ve sivilce gibi 3.4 tane beyaz bişiler var ve agrısı cok kötü ne yapmam gerekir.

   • Merhaba, iletişim numaralarımızdan randevu alabilirsiniz, daha iyi bir teşhis için görmemiz gerekmektedir.

  • Kolay gelsin 3 sene önce başladı kıl dönmesi yaklaşık 4 5 aydır akıntı var son iki haftadır az bi ağrı var ne yapmam lazım akıntıdan bıktım

   • Geçmiş olsun
    Şikayetlerinize göre rahatsızlığınız büyük ihtimalle apseye dönüşüyor olabilir,
    Kesin tanı için kliniğimize gelip muayene olmanız gerekmektedir.

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.