Kıl Dönmesi Nasıl Anlaşılır?

Ücretsiz Muayene Formu


  Bu rahatsızlığın vücudumuzda oluştuğu alanlarda ciddi belirtileri söz konusudur. Yani sinsi ilerleyen bir rahatsızlık değil direk olarak çeşitli fiziksel ağrılara sebep olmaktadır. Oluştuğu yerde mutlaka akıntı ve şişmeler oluşacaktır. Bunun dışında sıkça tekrarlamakta olan birtakım batmalar yaşanacaktır. Öyle ki adeta cildinize iğne batıyormuş gibi bir durum söz konusudur. Bu tür semptomlara sahipseniz şayet hiç vakit kaybetmeden bir doktora görünmenizde fayda var?

  kil-donmesi-nasil-anlasilir-medikalart

  Kıl Dönmesi Nasıl İyileşir?

  Kıl Dönmesi Nasıl İyileşir? Bu rahatsızlığı yaşayanların en çok merak ettikleri kıl dönmesinin nasıl iyileştiğidir. Hayat kalitesini ciddi anlamda etkileyen, insan psikolojisini bozan bir hastalık olan kıl dönmesinin tedavisi için bu konuda uzman doktorlardan yardım almalısınız.

  Hastanelerin genel cerrahi servislerinde bu alanla özel olarak ilgilenen doktorlar Proktoloji uzmanlarıdır. Dolayısıyla kıl dönmesinin iyileşmesi için yapılacak olan şey; ya hastanelerin bu servislerinden randevu almak ya da özel kiniklerden bu konuda destek almak olacaktır.

  Kıl Dönmesi Ameliyatı

  Kıl Dönmesi ameliyatı büyük hastanelerde 1 saati aşkın sürelerde yapılmaktadır. Üstelik çoğu zaman hastalar narkoz ile uyutulmaktadır. Kıl dönmesi ameliyatı sonrasında 1 gece hastanede kalmak gerekebilir. Kıl dönmesi ameliyatı sonrasında ise iyileşme süresinin 2 hafta ve 2 aya kadar ulaştığı durumlar söz konusudur. Üstelik bu ameliyattan sonra akıntı devam edebilir. Şişlik de belli bir süre daha devam edebilir. Ancak kıl dönmesi ameliyatı özel hastane ve kliniklerde çok daha gelişmiş ve modern tekniklerle aynı zamanda da ameliyatsız yapılabilmektedir. Bakırköy ve Nişantaşı kliniğimizde mikro sinüsektomi cihazıyla gerçekleştirilen küçücük bir kesik ile sadece 10 dakika içinde tedavi sağlanabilmektedir. Bu sırada hasta uyutulmaz. Lokal anestezi tercih edilerek yapılan bu işlem son derece sağlıklı olup iyileşme süresi ise bir hayli kısadır.

  Bitkisel Tedavi Mümkün Mü?

  Kıl dönmesi dâhil olmak üzere tüm irili ufaklı sağlık problemleri ancak doktor kontrolünde tedavi edilebilir. Çeşitli bitkisel ilaçlar, kıl dönmesi için bitkisel kür ve tedavi yöntemleri yalnızca yardımcı niteliğe sahip olan özelliklere sahiptirler. Çoğu zaman bitkisel tedaviler kıl dönmesi ve ona benzer rahatsızlıklara faydadan çok zarar da verebilmektedir.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.