Kıl Dönmesi İlaç ve Krem ile Tedavi Edilir mi?

Ücretsiz Muayene Formu


  Kıl dönmesi; kopmuş bir kılın makat bölgesine yerleşmesi sonucunda yaşanan bir rahatsızlıktır.

  Kıl dönmesi saç kılları nedeniyle ya da sırtınızdan gelen herhangi bir kıldan dolayı; bazen de makat bölgesinde bulunan fazla kıllardan dolayı oluşabilmektedir. Bölgeye düşen kıl deri altına yerleşir. Deri altına yerleştikten sonra yumak haline gelmeye başlar.

  Bölgedeki dokuda değişiklikler bu aşamada başlar ve giderek ilerler.Genel olarak hastalığın ilk aşamalarında kişilerin; kılın yerleştiği bölgede çukurlaşmalar gözlemlemesi mümkündür.Bu aşamada ağırlar çok yoğun olmasa da batma hissi vardır.Kişilerin hastalığı ilk aşamada yakalamak istemesi halinde mutlaka; bölgede oluşan çukurlaşmaları dikkate alması gerekmektedir. Hastalık ilerledikçe apse oluşumu başlayacak ve oluşan apse sonucunda kişinin günlük hayattaki hareketliliği dahi etkilenecektir. Zaman içerisinde oluşan apse yüzünden oturmanın dahi rahatsız edici bir hal alması mümkündür. Bazı kişiler bu hastalığı hemoroid ile karıştırsa da aslında hemoroid ile alakası olmayan bir hastalıktır.

  Deri altına yerleşen kıl çevresine zarar vermeye başladığı andan itibaren dokularda değişim ve dokuların değişmesi ile birlikte bir apse oluşumu meydana gelir. Bu apse şişme yaparak kişinin bünyesinde bir nohut büyüklüğüne erişebilir. Bu aşamada kişinin ağrı ile birlikte kıl dönmesini teşhis etmesi mümkündür. Apsenin hissedilmesi ile birlikte artık cerrahi bir müdahalenin şart olduğu söylenebilir. İlk aşamada kıl dönmesinin tespit edilmesi halinde kişilerin hiç beklemeden kıl dönmesinden kurtulması mümkündür.

  Kıl dönmesi ilaçla tedavi edilir mi?

  Kıl dönmesinin tedavi etmek istiyorsanız; kılın bulunduğu bölgeden çıkarılması gerektiğini kabul etmeniz gerekmektedir. Herhangi bir ilaç kılların o bölgeden çıkmasını sağlayamadığı için kıl dönmesinin henüz bitkisel yollarla ya da ilaç tedavisi ile ortadan kaldırılması mümkün bir hastalık değildir.Tıbbın geldiği aşamada halen daha hiçbir ilaç; vücudunuzda deri altına girmiş bir kılı yok edecek kadar etkide bulunamaz.

  Kıl dönmesi ilacı nedir?

  Kıl dönmesi için ilaç tedavisi; ancak kıl dönmesi yaşayan kişinin cerrahi müdahalesinin öncesinde, apsenin yok olması adına verilen antibiyotiklerden ibarettir. Bu ilaçlar kişiyi operasyona hazırlar ancak kılın deri altından çıkması üzerinde bir etkisi yoktur. Operasyon ile kılın bulunduğum bölgeden alınması ise ilaçlardan bağımsız başka bir süreçtir. Kişilerin hastalığın tespiti ile birlikte ilaç tedavisi olabileceklerini inanmaları;sadece yanlış bilgilendirmeden kaynaklanır.

  Kıl dönmesi bitkisel tedavisiyle geçebilir mi?

  Kıl dönmesine ilaç tedavisi dedahil olmak üzere; herhangi bir bitkisel yöntem ile geçmesi mümkün olan bir hastalık değildir. Tıp eğitimi almış birçok kişi tarafından da bitkisel yöntemler tavsiye ediliyor olsa da bu yöntemler ancak hastalığın daha hızlı bir şekilde ilerlemesine ve kişinin hastalıktan muzdarip hale gelmesine neden olmaktadır. Çok erken dönemde teşhis edilen bazı hastalıklarda bitkisel yöntemler ya da herhangi bir ilaç tedavisi denenmesi hastalığın çok kolay bir şekilde müdahale edilecek durumdayken hastalığın kötüleşmesine neden olmaktadır.

  Kıl dönmesinde ısırgan otu lapası tedavisi

  Birçok yerde ısırgan otu lapasınınkıl dönmesine iyi geldiği gibi bir haber bulunuyor. Bu haberler birçok yerde bulunuyor olsa da hiçbir bilimsel dayanağı olmadığı kanıtlanmıştır.Isırgan otu lapasını kullanmak birçokfarklı hastalık üzerinde etkili olabilir ve iyi gelebilir. Ancak kıl dönmesi gibi bir problem de hastalığın ortadan kalkması için sadecesorunlu bölgede bulunan kılın ortadan kaldırılması gerekmektedir.Bu tarz ürünleri size doktorlar dahi tavsiye etmiş olsa uzak durmanız gerekmekte ve başka bir doktora başvurarak yeni bir görüş almanız gerekmektedir.Bu bilgiler; bilimsel dayanağı olmayan ve kişilerin sadece kıl dönmesi süreçlerine uzatan bilgi kirlilikleridir.

  Kıl dönmesi ameliyatları, eski dönemlerde acılı ameliyatlardı. Ancak son dönemde kıl dönmesi ameliyatında büyük yenilikler meydana gelmiş durumda! Kişilerin artık ameliyattan sonra 15 gün yüzüstü yatmasına gerek kalmamaktadır.

  Genel olarak genç hastalarda bu hastalığın görüldüğü fark edildiğinden beri yoğun bir çalışma sonucunda hastalığın çok daha hızlı bir şekilde tedavi edilmesi sağlanmıştır.Günümüzde birçok kişinin ameliyat edildiğini göz önüne alırsanız; ilaç ya da herhangi bir ot ile tedavi edilebilecek bir hastalığın, yüksek bir oranda cerrahi müdahaleile çözülmesi; hastalığın krem ya da ilaç ile çözülebileceğini iddia eden kişiler açısından bir tezat oluşturmaktadır.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.