Kabızlığın Neden Olduğu Makat Hastalıkları

Ücretsiz Muayene Formu


  Kabızlığın neden olduğu makat hastalıklarını toplumumuzda bazı insanlar tecrübe ederek maalesef yakından tanımıştır. Görülme ihtimali erkeklerde daha yüksek olan makat hastalıklarının kadınlarda gözlenmeyeceği düşüncesine kesinlikle varılmaması gerekir. Özellikle gebelik döneminde makatta görülen vakalar ile sıkça karşılaşmaktayız. Kabızlığın neden olduğu makat hastalıkları başlıklar altında sıralanacak olursa;

  • Hemoroid (Basur)
  • Kıl Dönmesi (Pilonidal Sinüs)
  • Anal Fissür (Makat Çatlağı) diyebiliriz.

  Yukarıda sıralamış olduğumuz hastalıkların belirtileri benzerlik gösterebilmektedir. Birazdan değineceğimiz bu belirtilerden hareketle hastalığı kendinizin teşhis etmesi özellikle ilk aşamalarda zor olacaktır. Bu nedenle hemoroid tedavisi ya da kıl dönmesi tedavisi için öncelikle doktorun sizi muayene etmesi ve teşhis koyması önemlidir. Bu noktada hastaları ile titizlikle ilgilenen hekimlerimiz bir telefon kadar yakınınızdadır.

  Ameliyatsız Hemoroid Tedavisi

  Kabızlığın neden olduğu makat hastalıklarının başında hemoroidi değerlendireceğiz. Halk arasında basur olarak bilinen hemoroid belirtileri ile 4 ayrı evrede değerlendirilir. Başlangıcında önemsenmeyen bu belirtiler ileri seviyelerde yaşamı durma noktasına getirebilmektedir. Oluşan basur memeleri ameliyatsız hemoroid tedavisi dediğimiz lazer ve lastikle boğma tekniği ile yok edilebilmektedir.

  Ameliyatsız Kıl Dönmesi Tekniği : Mikrosinüsektomi

  Kabızlığın neden olduğu bir diğer önemli makat hastalığı kıl dönmesi yani tıp dilindeki adı iel pilonidal sinüstür. Hemoroid ile benzer olan kıl dönmesi belirtileri vuku bulduğunda erken tedavi hayat kurtarır değerdedir. Zira ileri seviyeye ulaşan kıl dönmesi vakası makatta ağrı, kanama ve şişliğe neden olur. Kıl dönmesini diğer makat hastalıklarından ayıran en önemli belirtisi ise apse oluşumudur. Ameliyatsız hemoroid tedavisi yapmak için öncelikle oluşan apseyi boşaltmak gerekir. Kliniğimizde apse boşaltma işlemi sonrasında mikrosinüsektomi tekniği ile kıl dönmesi tamamen yok edilmektedir.

  Makat Çatlağı Tedavisinde Botox Tekniği

  Anal fissür bilinen adı ile makat çatlağı kabızlık ve ishalin neden olduğu makat hastalıkları arasında yer alır. Özellikle dışkılama esnasında makatta cam kesiği batıyormuş gibi bir acı yaşatan makat çatlağı estetik operasyonlar ile tanıdığımız botox tekniği ile tedavi edilebilmektedir. Ameliyatsız fissür tedavisi olarak bilinen botox tekniği ameliyata gerek duyurmayan en modern teknik olarak kabul edilmekte ve kliniğimizde uzun yıllardan bu yana yapılmaktadır.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.