İlaçla Hemanjiom Tedavisi

Ücretsiz Muayene Formu


  İlaçla Hemanjiom Tedavisinde kastedilen şey krem ya da hap benzeri şeyler ise mümkün olan bir tedavi çeşidi değildir. Hemanjiom rahatsızlığı yeni doğan bebeklerde ortaya çıkan ve nadiren kendiliğinden düzelen ancak çoğunlukla ilerleme kaydederek kötüleşen bir hastalıktır. Özellikle yüz, göz, boyun vb. görünen bir bölgedeyse bazen korkutucu bile olabilir.

  İlaçla hemanjiom tedavisi dediğimiz şey kalp ve damar cerrahi uzmanlarının son yıllarda kullandıkları Skleroterapi yani köpükle hemanjiom tedavisidir. Geçmişte hemanjiom tedavisi için yalnızca ameliyat tedavisi mümkünken şimdi ameliyata hiç gerek olmadan tedavi yapılabilmektedir. Üstelik narkoz, anestezi vb. işlemler söz konusu dahi değildir. Klasik ameliyatlarda özellikle hemanjiom için risk normalden 2-3 kat daha fazladır. Bunun en önemli sebebi ise hemanjiomların doğrudan damarlara bağlı olması ve işlem yapılırken damarlara müdahale edilmesi suretiyle kanamanın çok fazla olması durumunda hastanın hayati tehlike yaşamasıdır. Ameliyat sırasında mutlaka hastanın kan grubundan 3-4 ünite ilave kan olması gerekmektedir. Üstelik bu işlem sonrasında bile hastalığın nüksetme ihtimali söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden uzmanlar tarafından en sağlıklı tedavi yöntemi olarak skleroterapi gösterilmektedir. Kliniklerimizde skleroterapi, hemanjiom tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.

  Skleroterapi Nasıl Yapılır?
  İlaçla Hemanjiom Tedavisi sklerozan ismi verilen bir maddeyle gerçekleştirilir. Tedavinin yapılabilmesi için sklerozan madde bir kap içinde özel bir suyla karıştırılır ve köpük haline getirilir. Daha sonra bu köpük enjektörün içine çekilir. Hemeanjiom olan bölgeler üzerine normal enjeksiyon yapar gibi doğrudan enjekte edilir. Köpük burada bulunan ve damar beni olarak da adlandırdığımız hemanjiomlu alanların içinde ciddi bir tahribata yol açacak ve hemanjiomu kurutmaya başlayacaktır. Ancak bu işlem tek bir seansta yapılabilen bir işlem değildir. İlaçla hemajiom tedavisi olarak bilinen bu yöntem belirli bir süre etki gösterecek ve daha sonra etkisini yitirecektir. Hemanjiomlu bölgenin tamamen normal ten rengine dönüşebilmesi için doktor tarafından belirlenen aralıklarda seanslar yapılmalı ve sklerozan madde tekrardan enjekte edilmelidir. İlaç her uygulandığında hemanjiomun deri üzerindeki durumundaki değişikliği gözle görebilmek mümkün olacaktır. Renk değişimleri, kuruma ve dökülmeler söz konusu olabilir. Seanslar tamamlandıktan sonra hemanjiomdan eser dahi kalmayacaktır.

  Hemanjioma Hangi Bölüm Bakar?
  Hemanjiom genellikle bebeklerde görülen bir vakadır. Yeni doğan bebeklerde görülen ve oldukça trajik bir görüntüye neden olan hemanjiom vakalarında ailelerin Çocuk Hastalıkları bölümüne başvurdukları görülüyor. Fakat hemanjiom bir damar hastalığı olduğu için Çocuk Hastalıkları Uzmanı’nın alanına girmez. Tedavi için başvuracağınız bölüm Kalp ve Damar Cerrahi bölümü olmalıdır. Elbette tüm bölümlerde olduğu gibi alanında uzman olan hekimlerden destek almak bu noktada çok önemlidir. Kliniklerimiz, alanında uzman doktorlarımızın ameliyatsız tedavi yöntemleri sayesinde Türkiye’de bulunan sayılı klinikler arasında yer almaktadır.

  Ücretsiz Muayene İmkanı
  Kliniklerimizde tüm hemanjiomlu hastalara ücretsiz muayene hizmeti sunmaktadır. Yani sigortanız olsa da olmasa da kliniğimize gelen hastalardan hiçbir şekilde muayene ücreti alınmamaktadır. Eğer kliniğimize uzak bir bölgede yaşıyorsanız ve tedavinizle ilgili ücret miktarını öğrenmek istiyorsanız 0533 168 49 50 Whatsapp hattımız üzerinden tedavisini olmak istediğiniz hemanjiomlu bölgenin resmini gönderin bizzat Kalp ve Damar Cerrahi uzmanı doktorlarımızdan görüş alarak net tedavi yöntemlerini ve tedavi maliyetini sizlere söyleyelim.

  Yorum ekle

  Biz Sizi Arayalım

  Ücretsiz muayene fırsatından hemen Yararlanın.


   ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

   Sağlığınız Bize Emanet

   Your Header Sidebar area is currently empty. Hurry up and add some widgets.